UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Ūdens sūknis ar spiedkatlu + Karcher
Autors: Pīters ()
Datums: 16/04/2019 13:30

Sveiki!

Pagājušajā vasarā lauku mājā ierīkoju siltumnīcas laistīšanas sistēmu - dīķī iegremdēts sūckurvis, apmēram 50m tālāk atrodas vienkāršs ūdens sūknis ar spiedkatlu (0,9 kW), no kura vēl tālāk atiet ~60m gara laistīšanas šļūtene. Cauruļu garumi ir tādi, jo ūdens ņemšanas vieta atrodas patālu. Sistēma strādā apmierinoši un siltumnīcai pilnīgi pietiek. Jautājums - vai esošās laistīšanas šļūtenes galā ir iespējams pievienot ne pārāk jaudīgu Karcher augstspiediena sūkni, galvenokārt auto mazgāšanas vajadzībām?

Re: Ūdens sūknis ar spiedkatlu + Karcher
Autors: arre ()
Datums: 16/04/2019 14:12

Protams, ka var.

Re: Ūdens sūknis ar spiedkatlu + Karcher
Datums: 16/04/2019 14:15

Domaju ka jā, jo šiem mazgātājiem ūdens patēriņš ir salīdzinoši mazs, ja salīdzina ar vienkārši tekošu ūdeni no šļūtenes. Par Kercheri konkrēti pateikt nevaru, bet man ir noname, kurš spēj paņemt ūdeni pat no mucas caur piepildītu šļauku ar pretvārstu.

Re: Ūdens sūknis ar spiedkatlu + Karcher
Autors: mmmr ()
Datums: 16/04/2019 14:52

Parastos mazos karčer mazgātājus var darbināt pat no spaiņa.

Re: Ūdens sūknis ar spiedkatlu + Karcher
Autors: ibm ()
Datums: 23/05/2019 15:14

Man ir ~20m spice, visai "nabadzīga", bet citu iespēju tur nav.
Nu jau gadu lietoju K5, iet bez problēmām. Viņiem jau patēriņš ir salīdzinoši mazs, efekts tiek panākts ar spiedienu un atbilstošu strūklas "veidošanu".

Re: Ūdens sūknis ar spiedkatlu + Karcher
Datums: 26/02/2021 11:08

Sveiciens!
Noderētu padoms par pareizāko sūkņa izvēli. Iecere ir sekojoša. Ir vieta, kur krājas lietusūdens mucā 1000L un no tā punkta vēlos izveidot pieslēguma dažādām laistīšanām ar spiedienu. Resp. iespraužu šļūteni un tajā man ir 4-5 bar ūdens spiediens.
Sākotnējais variants bija uzlikt ūdensapgādes automātu ar 24L izplešanās trauku un uzstādīt 4-5 bar diapazonu.
Skatos, ka var nopirkt urbuma sūkņus par lētāku naudu pat (nezinu cik viņi ir kvalitatīvi gan). Ir gan atšķirība jaudā - ja automātam ir 0.5kw tad tam urbuma skatos ir 1.5kw. Nav ne jausmas kā viņi strādā.
Rezultātā varētu būt divi risinājumi:
1) visu vasaras sezonu pieslēgumā man ir 4-5bar,
2) ieslēdzu un izlsēdzu manuāli sūkni, kad gribu laistīties, bet caurulē tik un tā ir tie 4-5 bar.

Re: Ūdens sūknis ar spiedkatlu + Karcher
Autors: ints45 ()
Datums: 26/02/2021 11:55

Kāds ir jautājums? Abi aprakstītie varianti ir pareizi.

Aveduktā ir Elektronisks ūdens sūknis ICP106F

Re: Ūdens sūknis ar spiedkatlu + Karcher
Datums: 26/02/2021 12:11

Ok pārfrāzēšu - par apgādes automātu man ir skaidrs - tāds risinājums manām vajdzībām strādās, bet izskatu arī laternatīvas bez hidrofora.
Man nav zināšanu par tiem sūkņiem, kuri strādā bez hidrofora - kā viņi nodrošina to pastāvīgo spiedienu? Ja es šļūtenes galā nospiežu laistītāja kloķi - viņš ieslēgsies un izslēgsies tikai tad kad kloķi atlaižu? Tā kā man ūdensvadu tilpums ir nleiels, tad tāds sūknis slēgāsies iekšā un ārā tiklīdz uz šļūtenes nospiežu rokturi?

Re: Ūdens sūknis ar spiedkatlu + Karcher
Autors: ints45 ()
Datums: 26/02/2021 12:17

Viņiem ir elektroniska vadība. Atgriez krānu - sūknis sāk strādāt un apgriezieni pieskaņojas patēriņam. Spiediens konstants. Ir kompaktāks par hirdofora variantu, bet dārgāks. Ja izmanto mājas ūensapgādē, tad mazu fidroforu iesaka vienalga

Re: Ūdens sūknis ar spiedkatlu + Karcher
Autors: Jampadracis (neīstais) ()
Datums: 26/02/2021 12:26

Neko tev baigi ar šito nepalīdzēšu. Biju apsvēris domu sev iegādāt grunfoss iegremdējamo sūkni akā. kautkāds automātiskais laikam, bez spiedkatla. Beigās ieviesu sev parasto sistēmu ar dziļurbuma sūkni + spiedkatls ar vadību, kas arī sanāca lētāk par 500eur. To grunfosu pirkt atturēja tas, ka kautkur specifikācijā bija rakstīts, ka stundā maksimāli 20 reizes ieslēdzas... neko no tiem sūkņiem nesapratu un arī nesaprotu, bet šis man samulsināja. Nezinu vai tas nozīmē, ka 21. reizi, kad pagriezīšu krānu vaļā, nekas man tur netecēs... neliekas loģiski, bet eksperimentēt par 500 naudām nelikās prātīgi.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********  **     **  ********   ********  
 **     **  **    **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **      **    **     **  **     **  **     ** 
 ********      **     **     **  ********   ********  
 **           **      **     **  **         **        
 **           **      **     **  **         **        
 **           **       *******   **         **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727