UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 8 no 9
Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: qwe ()
Datums: 25/02/2019 14:35

pip
Tev ir konkrēti izvilktas cenas no granulu īpašniekiem?
Ir tikai cilvēki, kuri nosauc cik gadā patērē un tas no lasītā ir 4-6 tonnas uz vidēju kvadratūru. Mani neinteresē aprēķini pēc formulām, jo tādu piemēru ir vairāki, bet realitāte granulu gadījumā ir pavisam cita. Vismaz gaiss-ūdens SS mēs redzam Panasonic tirgotāja mājas lapā, kur datus izvelk attālināti no īpašnieka SS kompja.
Ir reāli zināms SS patēriņš aptuveni 35€ izlīdzinātajā maksājumā. Un pretīm granulu 4 tonnas uz gadu. Tev kaut kas liekas neticams šajā piemērā? Vai tik kāds lohatrons nebūs pārskatījies granulu katlu tirgotāju apkures kalkulatorus. :)))

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: bern ()
Datums: 25/02/2019 16:50

Vairums cilvēku šeit nesaprot atšķirību starp apkures un kurināmā izmaksām, tāpēc arī bārsta ieteikumus no sērijas -ieliec siltās grīdas un būs Tev izdevīga apkure. Ieteikums ir pareizs, ja Tu būvē jaunu māju vai vecās grīdas Tev tāpat ir jāmaina. Tad siltās grīdas ir tikai loģiska izvēle, jo tas ir pats efektīvākais enerģijas padeves veids mājoklim un atšķirība starp parastu grīdu un silto ir nebūtiska. Bet šajā gadījumā, no autora izklāstītajiem faktiem nekas neliecina, ka esošās grīdas visā mājā viņu neapmierinātu. Līdz ar to, ja esošās grīdas izlauž (pirms tam izvācot visu savu iedzīvi un pārceļoties ar ģimeni uz pagaidu mājas vietu) un ierīko jaunas, tas sadārdzina attiecīgi apkures cenu par šo darbu izmaksām.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: XYZ ()
Datums: 25/02/2019 17:49

Qwe, beidz sprēgāt! Daudziem gaisa ss ir uz māju fasādēm. Tā kā nedir$

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: Sezams ()
Datums: 25/02/2019 19:10

Nu to jau es arī saku, ka māja ir apdzīvota, kur neredzu iespēju visas istabas iztīrīt un pārvākties uz kādām 2 nedēļām (ja ne vairāk) citur.
Principā manā variantā sanāk 3 dzīvojamās istabas ar radiatoriem.
Priekškoridors, teh telpa, koridors, WC, vannas istaba un virtuve ar siltām grīdām.
Cik skatos, tad SS-ūdens visefektīgāk ir tikai un vienīgi ar siltām grīdām.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: XYZ ()
Datums: 25/02/2019 19:31

Ja uzliksi radiatorus ar aprēķinu 35 turp, 30 atpakaļ un aprēķināsi pareizi siltuma zudumus(cik w uz m2 vajag) arī būs ok sajūdzot ar gaisa ss.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: qwe ()
Datums: 25/02/2019 19:34

Nejauc gadījumā ar kondišku? Neviens normāls kantoris neliek SS uz sienas. Liek uz atsevišķa pamata un vēl normāli ja prāta pietiek vibro slāpētājus uzlikt.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: nokijs ()
Datums: 25/02/2019 19:37

qwe Wrote:
-------------------------------------------------------
> pip
> Tev ir konkrēti izvilktas cenas no granulu
> īpašniekiem?
> Ir tikai cilvēki, kuri nosauc cik gadā patērē
> un tas no lasītā ir 4-6 tonnas uz vidēju
> kvadratūru. Mani neinteresē aprēķini pēc
> formulām, jo tādu piemēru ir vairāki, bet
> realitāte granulu gadījumā ir pavisam cita.
> Vismaz gaiss-ūdens SS mēs redzam Panasonic
> tirgotāja mājas lapā, kur datus izvelk
> attālināti no īpašnieka SS kompja.
> Ir reāli zināms SS patēriņš aptuveni 35€
> izlīdzinātajā maksājumā. Un pretīm granulu 4
> tonnas uz gadu. Tev kaut kas liekas neticams
> šajā piemērā? Vai tik kāds lohatrons nebūs
> pārskatījies granulu katlu tirgotāju apkures
> kalkulatorus. :)))

qwe, biku tajos datos kaut kas baigi neiet kopā :D
Piemēram, māja Lapsas. It kā viss oki, bet, kā teica Godmaņpaps, pavēro siltuma patēriņu vasarā un ziemā. Ja ziemas mēnešos siltuma patēriņš ir tāds pats kā vasarā, tad jautājums, cik daudz ziemas mēnešos tiek reāli lietots šis gaisa- ūdens brīnum SS. Ja šie dotumi ir tik ļoti līdzīgi, tad man jau pašā saknē nav ticības šiem datiem, jo maksimāli tiek lietotas papildus sildierīces-kamīni, krāsnis u.t.t.
Jau kaut cik tuvāk kopējam patēriņam ir Lapenieki, bet atkal ziemas mēnešos tas patēriņš- 900 un ap to kWh mēnesī tikai par apkuri, reāli iespārda.
Un tas ir visām ēkām.
Diemžēl, tie dati baigi neataino realitāti gaisa SS jomā.
Ja tu vari parādīt reāli pa dienām izvilkto, tad ok. Savādāk, tie dati ir no pirksta izzīsti.
Pat ņemot Krustkalnu, kā ļoti labi siltināu māju. Siltuma patēriņa dati ir 75W/kv.m, bez kamīna kuršanas pieskaites. Un tas vairs nav ļoti labi siltinātas mājas parametru cienīgs cipars. Katrā gadījumā, viņiem patēriņš, atkārtošu, pie ļoti labi siltinātas mājas, ir tāds pats, ka man pie adekvātas kvadratūras, ar lieliem stiklojuma apjomiem, divreiz mazāku jumta siltinājumu un citiem parametriem. Man pat bail, kāds būtu gaisa SS patēriņš pie manas ēkas. Laikam tāds, kā pie Ķekavas varianta :D

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: Tinis ()
Datums: 25/02/2019 19:37

XYZ Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja uzliksi radiatorus ar aprēķinu 35 turp, 30
> atpakaļ un aprēķināsi pareizi siltuma
> zudumus(cik w uz m2 vajag) arī būs ok sajūdzot
> ar gaisa ss.
---------------
Radiatorus vajadzēs pa visu sienu (būs siltā siena), lai ar 35 grādiem piesildītu istabu.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: Aldiss ()
Datums: 25/02/2019 22:23

Tinis Wrote:
-------------------------------------------------------
> XYZ Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ja uzliksi radiatorus ar aprēķinu 35 turp, 30
> > atpakaļ un aprēķināsi pareizi siltuma
> > zudumus(cik w uz m2 vajag) arī būs ok
> sajūdzot
> > ar gaisa ss.
> ---------------
> Radiatorus vajadzēs pa visu sienu (būs siltā
> siena), lai ar 35 grādiem piesildītu istabu.

Nu nav tik traki,ka siltumsūkņa gadījumā radiatori jāliek pa visu sienu. Es sev "pagaidām" līdz silto grīdu izbūvei esmu atstājis vecos čuguna radiatorus no pašteces sistēmas. Siltā grīda līdz šim ir izbūvēta tikai 14m2 vannas istabā, uz pārējo māju nevaru saņemties, bet plānos ir mainīt grīdas. Esošais radiatoru apjoms- uz 1m2 ir viena radiatora riba. Šajā ziemā siltuma pietiek, vairāk par 35 grādi uz radiatoriem nelaižu.Man gan ir arī viena malkas krāsns, kuru savam priekam šajā sezonā iekurināju reizes četras.
Pirmais gads, kā būtu, ja būtu lieli sali, nezinu.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: Sezams ()
Datums: 25/02/2019 22:23

Nu ir jau SS-ūdens, laikam ar 50 grādiem siltuma, bet laikam tad ekonomija aiziet pa pieskari.
Līdz šim jau sāku vairāk sliekties uz granulām, jo kam ir tie SS - ūdens, tad tiem ir visur bez izņēmuma siltās grīdas, kā arī labi nosiltināta ēka. Man savukārt ir skaidu betons, ko netaisos siltināt, jo ir jau apmetums, logi ir pakešu, laikam 2 kameru (pirms 9 gadiem uzlikti).
Priekš experimentiem ir pārāk liela nauda jāiegulda.
Vienīgais atkal problēma ir ar tā izvēli, jo telpas platums neļauj jeb ko ielikt. (Ja likšu, tad pēc iespējas pilnāku automatizāciju, remote control no PC, planšetes u.t.t.).
Reizi 5 dienās nav problēma piebērt granulas.

Pašreizējā: 8 no 9


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********   ******   **      **   *******  
    **     **        **    **  **  **  **  **     ** 
    **     **        **        **  **  **  **     ** 
    **     ******    **        **  **  **   ******** 
    **     **        **        **  **  **         ** 
    **     **        **    **  **  **  **  **     ** 
    **     ********   ******    ***  ***    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727