UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 5 no 7
Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: binary ()
Datums: 11/06/2019 07:19

L=2000 caurules jau nopirktas un atvestas.
Pamērīju tranšeju - tomēr platāka, tuvāk 40cm.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: kkk ()
Datums: 11/06/2019 10:07

Tu esi drošs, ka blietējot tai tranšejā viņa tev nesaks brukt ciet? Pievienojos, ka jādara kā Vilnis raksta. Ieguldīt vari arī bez lāzeriem un striķiem - paņem garu līmeņrādi, pie viena gala ar izoleni pietin klucīti, kas nodrošinās pareizu kritumu un noej pa cauruli no viena gala.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: binary ()
Datums: 10/07/2019 07:37

Pienācis laiks rakt zemē grodus. Pirms bioloģiskās iekārtas būs sūknētava no D1000 grodiem ar dibenu, aiz bioloģiskās iekārtas būs D1500 grodi bez dibena infiltrācijai.

Ar D1000 it kā viss skaidrs - ar traktoru jāizrok līdz aptuvenam dziļumam, pēdējos 10-20cm ar lāpstu, lai būtu gluda, neuzirdināta pamatne nepieciešamajā dziļumā, tad jāceļ iekšā grodus.

Par D1500 gan skaidrības īsti nav. Pašreizējā doma:
* izrakt ar traktoru līdz aptuvenam dziļumam
* pēdējos 10-20cm rakt ar lāpstu, lai nolīdzinātu
* ieklāt ģeotekstilu (ir pieejams DuPont Geoproma)
* ielikt grodus
* sabērt grodā 10-15cm oļu slāni

Oļi - (1) lai ūdens neizdauza bedri un (2) lai vajadzības gadījumā varētu iekāpt iekšā un būtu kaut cik stabila pamatne zem kājām
Geotekstils - lai atdalītu oļus no grunts

Plāns ir kaut nedaudz pareizs?

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: binary ()
Datums: 23/09/2019 23:28

Kad August.lv palaida iekārtu (AT8), parādīja uz vidējo sekciju un noteica - "tādai viņai ir jābūt". Tobrīd visās sekcijās jau bija dūņas, bet vidējā sekcijā bija dzidrs ūdens bez dūņām.

Jau tajā pašā vakarā vidējā sekcijā viss bija brūns. Tas ir normāli?
[drive.google.com]

Vidējā sekcijā uz sieniņām un tās gaisa caurules izveidojies dūņu slānis, bet uz infiltrāciju tās dūņas it kā neiet, vismaz ne lielos daudzumos.

Papildus vēl vidējā sekcijā izveidojušās "saliņas" no kaut kādiem peldošie veidojumiem brūnā un oranžā krāsā. Citiem arī tādi veidojas? Tos laikam periodiski jāiztīra no turienes?

Kura skaitās "aerējamā kamera", no kuras jāsmeļ dūņas "nostādinātā dūņu daudzuma" noteikšanai? Pēc instrukcijas nevar saprast (izskatās, ka instrukcijā pietrūkst kaut kādu attēlu/shēmu).

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: bezbio ()
Datums: 24/09/2019 08:33

Par problēmu neko nevarēšu pateikt. Jo tas viss vēl tikai priekšā. Bet pastāsti par sūknētavu? Pats taisīji? Iekšā sūknis grodā? It ka firmas piedāvā gatavās sūknētavas, bet tur cenas lielas. Tāpēc interesē tevis minētais variants.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: Mairis ()
Datums: 24/09/2019 08:55

binary rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kad August.lv palaida iekārtu (AT8), parādīja uz
> vidējo sekciju un noteica - "tādai viņai ir
> jābūt". Tobrīd visās sekcijās jau bija dūņas, bet
> vidējā sekcijā bija dzidrs ūdens bez dūņām.
>
> Jau tajā pašā vakarā vidējā sekcijā viss bija
> brūns. Tas ir normāli?
> [drive.google.com]
>
> Vidējā sekcijā uz sieniņām un tās gaisa caurules
> izveidojies dūņu slānis, bet uz infiltrāciju tās
> dūņas it kā neiet, vismaz ne lielos daudzumos.
>
> Papildus vēl vidējā sekcijā izveidojušās "saliņas"
> no kaut kādiem peldošie veidojumiem brūnā un
> oranžā krāsā. Citiem arī tādi veidojas? Tos laikam
> periodiski jāiztīra no turienes?
>
> Kura skaitās "aerējamā kamera", no kuras jāsmeļ
> dūņas "nostādinātā dūņu daudzuma" noteikšanai? Pēc
> instrukcijas nevar saprast (izskatās, ka
> instrukcijā pietrūkst kaut kādu attēlu/shēmu).

Jā man arī vidējā sekcijā ir dūņas. Bet cik no pieredzes (Bio iet jau 1.5 gadus) tas vidus arī var būt brīžiem duļķains ar dūņām. pec brīža atkal viss nostājas un ir tīrs. Laikam slodze pa lielu varbūt.
Galvenais lai nav smakas nekādas. Vienreiz August jau brauca mērīja PH un viss bija ok, bet dūņām krāsa bija nedabīga. Tā nu nomainīja paši par saviem līdzekļiem dūņas.

tos peldošos var smelt nost var nesmelt. Man serviss atbildēja, ja ir puķes pagalmā tad tas esot labs mēslojums. Kaut gan priekš smelšanas vajag smalku sietu.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: binary ()
Datums: 24/09/2019 10:38

bezbio, pats taisīju.

Apakšā ir D1000 H1000 grods ar dibenu, virsū D1000 H600 konuss. Betona grīda sanāk ~50cm zem pienākošās caurules (labāk taisīt ar rezervi). Ņēmu tos, kas ir ar rievu pa perimetru, lai viņi savā starpā savienojas. Sūknētavas augšu vajadzētu pacelt augstāk, plānoju uztaisīt riņķus no putuplasta, augšā varbūt uzbetonēt 5cm vai 10cm slāni. Caurumus grodos priekš kanalizācijas caurules taisīju, ar urbi saurbjot D20 caurumus pa perimetru un tad izdauzot betona gabalu, pēc tam ar betona kaltu izdauzot asumus, tad ar fleksi noslīpējot vajadzīgās vietas (pienākošā caurule ir D160, tāpēc fleksi tajā caurumā varēja kaut cik normāli ielikt). Lai noteiktu, kur jātaisa apakšējo caurumu (no iekšpuses), izmantoju Bosch PPL360. Nokļūdījos par kaut kādu 1cm vai 2cm. Spraugu starp betonu un cauruli aizpildīju ar silikonu, aizgāja 2 iepakojumi. Groda vienā sānā uztaisīju trepes no armatūras stieņiem - saurbu 6cm dziļus caurumus, iedzinu D12 armatūras stieņus, šķērsām (horizontāli) piemetināju D16 stieņus, pēc tam stūrus nofleksēju, noslīpēju. Ja pārāk ātri rūsēs, būs jānokrāso.

Grodos iekšā ir 90L muca no Depo. Iemesli vairāki:
1) Lai var iekāpt grodos un veikt kaut kādus apkopes darbus. Šā iemesla dēļ ir D1000 grodi, nevis mazāki. Apkopes darbi - gan pašai sūknētavai, gan kanalizācijas caurulei.
2) Pat ja liktu D700 grodus, tāpat 10cm augsts ūdens slānis būtu ~40 litri. Nezinu, vai sūkņiem var ieregulēt, lai viņi sūknē pa 10cm slānim. 20cm jau būs 75-80 litri. Ar tādu mucu tomēr var nodrošināt, ka ūdens tiek sūknēts pa mazākai porcijai, manā gadījumā laikam sanāk kādi 20 litri vienā reizē.
3) Bija doma izbetonēt grodā kaut kādu atdalošo sienu, atstājot vienu pusi kanalizācijas ūdeņiem, otro pusi "tīru", bet ar mucu tomēr ir vienkāršāk - gan ierīkošana, gan vēlāka piekļuve caurulēm, jo to mucu var pastumt malā.

Mucā iekšā ir no Depo kaut kāds sūknis netīram ūdenim, Euromatics SVX 550. Lielu jaudu nevajag, skatījos pēc tā, kurš lielākas daļiņas spēj sūknēm. Šim it kā ir līdz 40mm. Sūknim līdzi bija plastmasas pāreja šļūtenes piestiprināšanai, bet ar to pāreju sanāk samazināt diametru - tā kā to nevēlējos (risks aizdambēt šaurāko vietu), tad no epoksīda sveķiem un stiklašķiedras uztaisīju pāreju no sūkņa stiprinājuma uz D40 lokano cauruli. Rezultātā pie sūkņa ir 90° līkums (nāca komplektā), bet nav sašaurinājuma. Pagaidām ~mēnesi tas sūknis ir nostrādājis, problēmu nav, bet vai tas strādās ilgtermiņā - nav ne jausmas.

No sūknētavas uz attīrīšanas iekārtu ir ~1m gara oranžā caurule. Lai lokanā caurule tajā oranžajā caurulē nemet līkumus (risks aizsalt), to lokanās caurules posmu ieliku D40 vai D50 pelēkajā kanalizācijas caurulē, veidojot kritumu. Kad sūknis izslēdzas, tad visa D40 lokanā caurule iztukšojas.

Par sūkņa stacijas korpusu - ja negrib čakarēties ar grodiem, tad august.lv piedāvā stiklašķiedras korpusus par kaut kādiem €270 (varbūt cena atkarīga no nepieciešamā dziļuma). Man pirmajā e-pastā nokļūdījās ar komatu, sanāca €2700, tāpēc tādu variantu uzreiz atmetu :D Bet nu stiklašķiedra ir stiklašķiedra - ar zāles pļāvēju blakus droši vien var braukt, bet ar smagāku tehniku es neriskētu viņam tuvoties. Betona grodi tādā ziņā ir labāki.

Infiltrācijai arī, manuprāt, betona grodi ir labāki nekā gatavie tuneļi. Vajadzības gadījumā betona grodos var ielīst un to infiltrāciju sakopt. Virs grodiem gan vēlams uzlikt konusu, lai virs zemes paliek tikai D600 vai D700 vāks.Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 24/09/2019 10:43, labojis binary.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: binary ()
Datums: 24/09/2019 10:41

Mairi, kaut kāda smaka ir, bet nemācēšu raksturot - man tā smaka nav pazīstama, nav nekādu asociāciju. Šķiet, tā smaka parādījās jau iekārtas palaišanas laikā, tāpēc pieņemu, ka tā ir "pareizā" smaka.

Tie peldošie mēneša laikā jau gandrīz visu vidējās sekcijas virsmu ir pārņēmuši. Daži ir kā tādas 1-2cm lielas lodītes, daži - kā kaut kādas oranžas plēksnes, tā kā sarullējušās. Puķēm der tikai stādīšanas laikā, citādi nebūs smuki :D

Kurā sekcijā to dūņu apjomu ir jāmēra?Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 24/09/2019 10:41, labojis binary.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Datums: 24/09/2019 10:45

Tev tur viss ir normāli šobrīd, turklāt var redzēt ka vakardien palaista, jo dūņas ir mazā koncentrācijā. Vidējā kamera no kuras iet prom attīrītais ūdens protams būs brūna, jo tā ir savienota ar aerācijas kameru (lielais pusmēness) - tajās abās apakšā ir dūņas tikai atšķirība ka vidējā kamerā nekas netiek maisīts un attiecīgi noslāņojas un prom tek tikai attīrīts ūdens bez dūņām. Tu redzi dzidru virskārtu un brūnās dūņas apakšā - tāpēc tu to sauc par būnu.
Koncentrāciju mēra no lielā pusmēneša brīdī kad kompresors kādu brīdi jau kārtīgi darbojies un dūņas samaisījušās.
Bildē redzu ka Augustam ir jauna versija tam AT8 jo man tie loriņi bišķi savādāki bet princips ir tieši tāds pats.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Datums: 24/09/2019 10:47

Es teiktu uz aci, ka tev koncentrācija dūņām ir kaut kur ap 30%. Bet nu vari pārbaudīt protams.

Pašreizējā: 5 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
HJXmM

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727