UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 7
Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: agrais ()
Datums: 22/05/2019 23:23

Man sieva vairakus gadus ireja kafejnīcas telpas, tur pilsetas kanalizaciju pa taisno pieslegt nebija iespejams. Parak liela limena atskiriba. Bija parasta apala plastmasas aka pagrabā, taja parastais fekaliju suknis ar pludinu....Aizejošā truba uz 32mm. Virtuves izlietnes, divas tualetes, tas viss sastadija diezgan lielu piepludumu tai suknu akai. Pa 3 gadiem nomainija 1 sukni, tas ari viss, stradaja bez problemam...Un sukni parastie, Depo variants.Pielauju, ja butu kads normals suknis, tad tas ari nostradatu ilgaku laiku.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: ETT ()
Datums: 23/05/2019 08:57

binary, kā, kas būs? - sūdi būs :) Be tā jau mūsdienu civilizācijas apokalipse - nedēļu bez elektrības :) Apkure nestrādā, ventilācija nestrādā, ūdensapgāde nestrādā, kanalizācija ar nestrādā, sakaru nav, siltas zupas nav, auksta aliņa arī ne. Kāds vēl pāris dienas uz ģenerātora izvilks, ja tik netīšām degvielu nebūs zāles pļāvējā ielējis un pie degvielas netikt, jo benzīntankā sūknis nestrādā... Vispār šausmas! Sūdi, ka es Tev saku! :)

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: binary ()
Datums: 23/05/2019 10:08

ETT, kamīns ir (apkure), logus atvērt var (ventilācija), dīķu apkārt netrūkst, varbūt kādam kaimiņam pat aka atradīsies (ūdensapgāde), telefonu var uzlādēt no auto aķa (sakari), ugunskuru neviens nav atcēlis (silta zupa), alkoholiķi var iet ieskrieties (auksts aliņš). Paliek vien tas, ka kanalizācija nestrādā, lai gan arī tajā lielu problēmu nesaskatu.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: arre ()
Datums: 23/05/2019 11:59

agrais Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man sieva vairakus gadus ireja kafejnīcas telpas,
> tur pilsetas kanalizaciju pa taisno pieslegt
> nebija iespejams. Parak liela limena atskiriba.
> Bija parasta apala plastmasas aka pagrabā, taja
> parastais fekaliju suknis ar pludinu....Aizejošā
> truba uz 32mm. Virtuves izlietnes, divas tualetes,
> tas viss sastadija diezgan lielu piepludumu tai
> suknu akai. Pa 3 gadiem nomainija 1 sukni, tas ari
> viss, stradaja bez problemam...Un sukni parastie,
> Depo variants.Pielauju, ja butu kads normals
> suknis, tad tas ari nostradatu ilgaku laiku.

Normāliem kanalizācijas sūkņiem labāk, lai tie strādā biežāk nekā retāk. Salūzt pamatā tad, ja kāds pamanās kaut ko interesantu noslīcināt kanalizācijā, kas nostopē sūkni, bet saimnieks to ilgāku laiku nepamana.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: binary ()
Datums: 10/06/2019 07:41

Lai neveidotu jaunu topiku, uzjautāšu tepat. Tuvākajās dienās jāsāk likt kanalizācijas caurules. Pa lielam ir skaidrs, kā to darīt, bet varbūt kāds var pasviest kādu ideju.

Tranšejas kanalizācijas caurulēm gandrīz saraktas - dziļums +/- OK - kaut kur pareizais dziļums, kaut kur 10-20cm par dziļu. Tranšejas platums ~30cm, dziļums liels, trases garums ~25m, caurules D160 L=2000 SN8.

Plānots:
1) dziļākajās vietās ir doma pabērt atpakaļ grunti, piemīdīt ar kājām
2) sabērt ~30cm smilšu visā trases garumā, ar grābekli nolīdzināt
3) noblietēt ar blieti
4) nolīdzināt smilti - kur nepieciešams, piebērt vai norakt
5) salikt caurules
6) apbērt ar smiltīm (kādus 10-15 cm virs caurulēm?), piemīdīt ar kājām
7) uzbērt grunts slāni (kādus 40-50cm), noblietēt ar blieti(?)
8) aizbērt atlikušo granti

Lai veidotu kritumu, plānoju tranšejas galos iedzīt mietus, novilkt auklu tā, lai auklas gals pie mājas būtu par ~15-20cm augstāk. Tādējādi tranšejā visās vietās dzīļumam attiecībā pret auklu jābūt vienādam.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Datums: 10/06/2019 10:30

Es teiktu ka blieti vispār nav jāizmanto. Saliec cauruli pareizajā līmenī visā garumā, kur par dziļu tur pabāz kaut ko apakšā, lai nostājas pareizā līmenī, tad uzber smilti un ieskalo ar ūdeni kārtīgi, lai zem caurules ir stingrs pamats un tad vienkārši aizber bez blietēm - grunts pati sasēdīsies. Uz tranšejas var atstā pauguriņu, kurš pēc gada nosēdīsies līmenī. Ja būs bedres piebērsi ja pauguriņš, noraksi.
Cita lieta caurules līmeni pareizi nomērīt. Normāli to būtu jādara ar nivelieri, bet nu mājas apstākļos es domāju, ka var izmantot parasto sarkano lāzerīti un vakarā noliekot pa vidu 25m uz abām pusēm izgrozīt. Ir arī pārdošanā redzēti tādi lažeri kuri strādā dienas gaismā, viņiem ir lāzers un uztvērējs atsevišķi. Man šķiet nebija baigi dārgie. Striķis nešķiet baigi uzticami jo veido vēderus un tev visņš būs jāliek virszemē, jo ne jau tranšejā tu izlocīsies. Reāli jāstrādā kā ar nivelieri - mērlata uz caurules, pats virszemē lasa mērījumus.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Datums: 10/06/2019 10:30

Es teiktu ka blieti vispār nav jāizmanto. Saliec cauruli pareizajā līmenī visā garumā, kur par dziļu tur pabāz kaut ko apakšā, lai nostājas pareizā līmenī, tad uzber smilti un ieskalo ar ūdeni kārtīgi, lai zem caurules ir stingrs pamats un tad vienkārši aizber bez blietēm - grunts pati sasēdīsies. Uz tranšejas var atstā pauguriņu, kurš pēc gada nosēdīsies līmenī. Ja būs bedres piebērsi ja pauguriņš, noraksi.
Cita lieta caurules līmeni pareizi nomērīt. Normāli to būtu jādara ar nivelieri, bet nu mājas apstākļos es domāju, ka var izmantot parasto sarkano lāzerīti un vakarā noliekot pa vidu 25m uz abām pusēm izgrozīt. Ir arī pārdošanā redzēti tādi lažeri kuri strādā dienas gaismā, viņiem ir lāzers un uztvērējs atsevišķi. Man šķiet nebija baigi dārgie. Striķis nešķiet baigi uzticami jo veido vēderus un tev visņš būs jāliek virszemē, jo ne jau tranšejā tu izlocīsies. Reāli jāstrādā kā ar nivelieri - mērlata uz caurules, pats virszemē lasa mērījumus.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: binary ()
Datums: 10/06/2019 10:45

Fig es bez blietes dabūšu stingru pamatu tādā garumā. Un nemaksā tā bliete uz vienu dienu tik kosmisku naudu, lai uz šo taupītu. OK, virs caurules varbūt var neblietēt, bet zem caurules gan gribu sablietēt.

Par bedru/pauguriņu līdzināšanu - praksē tas nenotiek, vismaz ne manā pusē :)

Striķis, kurš veido vēderu - līstes pa vidu, ik pēc 2-3 metriem, vajadzētu būt OK. Un jā, striķis būs virszemē, tāpēc rakstīju, ka "tranšejā visās vietās dziļumam attiecībā pret auklu jābūt vienādam."

Uz līstes atzīmēt augstumu starpību nebūs problēmu, ir pieejams kaut kāds iekštelpām domātais Bosch (vai tik ne PLL360). Kļūda, ja atmiņa neviļ, viņam ir ap 5mm uz 10m, bet nu tas +/- centimetrs uz kopējo garumu lielu lomu nespēlē.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: bobo ()
Datums: 10/06/2019 11:02

Skaties pats . Vilnis visu pareizi uzraksija --- blieti nevajag ! Es Pats tiešī tā arī izdariju , visu ar ūdeni
sablietēju zem un virs trubas. Samēriju ar lāzeri kritums bija gandrīz ideāls. Starp citu garums bija 40 m. Parrasto sarkano lāzeri dienā , normālos atālumos var uztver ar telefona kameru ... Mājas apstākļiem derēs.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: Aldiss ()
Datums: 10/06/2019 11:59

Kāpēc plāno 25m posmu montēt ar īsajām L=2000 caurulēm? Paņem L=5000 vai L=6000 , tad nekādas blietes nevajag, grunts nevienmērīga sēšanās tās neietekmēs. Garāka caurule pati ir labs striķis un līmeņrādis - nofiksē vienu galu, otru galu ieliec pareizajā kritumā pieber ar grunti/smilti un mazliet ieskalo. Ūdens noblietē labāk nekā vibrokāja.

30 cm tranšejā blietēt būs zināms izaicinājums. - tieši tik plata ir blietes vibrokāja. Pats arī īsti tur neiekāpsi- visa tā ņemšanās ar pamatnes līmeņošanu ir sarežģīta un nevajadzīga.
Man gan pašam bija tikai 5.5 M no mājas līdz akai, ņēmu cauruli vienā gabalā un taisīju bez savienojumiem.

Pašreizējā: 4 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  ********   **    **   *******  
 ***   **  **        **     **   **  **   **     ** 
 ****  **  **        **     **    ****           ** 
 ** ** **  ******    **     **     **      *******  
 **  ****  **        **     **     **            ** 
 **   ***  **        **     **     **     **     ** 
 **    **  **        ********      **      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727