UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Akumulācijas tvertnes izvēle
Autors: E ()
Datums: 01/11/2018 09:06

Man gadus 5 bija šāds variants:
1t akumulators + 1t akumulators ar iebūvētu (180litru tvertni siltajam ūdenim) uz 180 m2 māju ar siltajām grīdām (visur) un to visu kurināju ar centrālapkures kamīnu. Izvads no akumulatorā iebūvētās siltā udens tvertnes gāja uz 125 litru elektriskā boilera ievadu (šis boileris strādāja kā buferis).

Man šāds variants patika.

Plusi:
*) kurināt vajadzēja 1x diennaktī pat pie lielākajiem mīnusiem
*) siltais ūdens bija vienmēr
*) siltais ūdens apkures sezonā 90% laika tika sildīts tikai no malkas
*) viss notika automātiski (izņemot paša kamīna kurināšanu)

Ar 1t būtu OK līdz -5C, bet pēc tam jau prasītos kurināt 2x diennaktī vai arī slēgt iekšā papildus elektrisko apkuri. Man elektriskais katls bija kā backup kad neesmu mājās vairākas dienas, bet reāli to 5 gadu laikā izmantoju kādas 10 dienas. Starp citu, ja kādam interesē to nopirkt (Kospel 12KW uz 3 fāzēm) tad rakstiet, cenu sarunāsim.

Re: Akumulācijas tvertnes izvēle
Datums: 01/11/2018 09:31

Man solārajā atbalstā ar kolektoriem pašreiz mazliet attur salīdzinoši sarežģītā apsaiste, kas attiecīgi rezultējas $$. Caurules uz jumta, visur jābūt perfekti nostrādātiem savienojumiem, automātika, specifiski ventiļi utt. Ļoti komplicēti.
Es joprojām prātoju par elektriskā paneļa versiju, kurā viss ir vienkāršāk, bet nu ir arī savi mīnusi tur, t.sk. efektivitāte.

Re: Akumulācijas tvertnes izvēle
Autors: Atmos ()
Datums: 25/11/2018 20:49

Es ieteiktu likt atsevišķu boileri ar 3 sildīšanas iespējām - no katla apkures, saules kolektoriem un elektriski.

Re: Akumulācijas tvertnes izvēle
Autors: Regnars ()
Datums: 26/11/2018 16:09

Malkas katlam uz katru katla kurtuves litru 15 litri akumulatora tilpuma.
Tas ir kaa vaaciesi reekina. Ok, ja kurina osi, ozolu ap 18 l, bet pie muusu alksniem uut, 12-15 ir ok.

Manaa gadiijumaa 205 l kurtuve, 3000 litru (2x1500l) akumulatori.
Katls 40 kW, 250 m2 apkure, silt griidas 1 st, radiatori 2st.
Akumulatoru temp, kad pielaadeeti ap 75-78 graadiem.
Pietiek 3 dienaam ap silto uudenim, patreiz.

Kvadratuurai iisti nav noziimes, galvenais ir, lai ar vienu kurinaasanas reizi ar konkreeto katlu, optimaali pielaadeetu akumulatorus.
Lai nebuutu taa, ka akumulators pilns, bet kraasns veel kuraas (akum par mazu) , vai kraasns izkuurusies, bet akumulatori remdeni.

Mans ieteikums, ja ir veelme pagarinaat kurinaasanas starplaikus, nemiet jaudiigu katlu ar lieliem akumulatoriem.
1-1,5 tonnas noteikti ir maz, nee, nu ja ir veelme kurinaat katru dienu, tad ok.

Gan jau kaadam sii teorija nepatiks, bet sajaa gadiijumaa viss straadaa.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **     **  **     **  ********    ******  
 **  **  **  **     **   **   **   **     **  **    ** 
 **  **  **  **     **    ** **    **     **  **       
 **  **  **  **     **     ***     ********   **       
 **  **  **   **   **     ** **    **         **       
 **  **  **    ** **     **   **   **         **    ** 
  ***  ***      ***     **     **  **          ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727