UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Viedā māja = Gudrā māja?
Autors: reinisz ()
Datums: 26/09/2018 07:41

Vai Viedā māja ir tas pats kas Gudrā māja?

Un vai ir firmas Latvijā kas nodarbojas ar viedo māju projektēšanu?

Re: Viedā māja = Gudrā māja?
Autors: JanisJanis ()
Datums: 02/11/2018 15:35

Gudrā māja nu ir tik stiepts jēdziens. Nav vairs tādas definīcijas vai standarta, kas pasaka, kas ir gudrā māja.

Varians A:
Nesasaistītas sistēmas ar saviem hubiem.
Apgaismojumam super ir Philips HUE, apkurei Honeywell evohome, kameras ir ar saviem wi-fi. To visu var apvienot apple ar IFTTT.com vai ar Alexa vai Apple Homekit utt.

Variants B:
KNX pasaule

Variants C:
BMS pasaule. Niagara, BACnet, Modbus utt.

Re: Viedā māja = Gudrā māja?
Autors: Viesturs773 ()
Datums: 02/11/2018 15:55

Busīm godīgi, pilnīga figņa tā visa ir :D :D :D

Re: Viedā māja = Gudrā māja?
Autors: Tinis ()
Datums: 02/11/2018 16:14

Piekrītu par figņu. Kārtējais elektronikas ražotāju mēģinājums visur elektroniku sabāzt, pat tur kur nevajag. Sarežģījot un sadārdzinot vienkāršas lietas, un iesmērējot savu preci. Kā jau to izdarījuši ar mūsdienu automašīnām.

Re: Viedā māja = Gudrā māja?
Autors: JanisJanis ()
Datums: 02/11/2018 16:36

Philips hue ir jauks. 16 EUR LED spuldze uzreiz ar wi-fi iekšā. Nav tik liela atšķirība no parastā LED.

Re: Viedā māja = Gudrā māja?
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 02/11/2018 17:32

Varbūt es esmu atpalicis un pilnībā neizprotu viedās mājas būtību, taču es arī nesaprotu priekš kam tas viss ir vajadzīgs. Man pilnībā apmierina tik gudra māja, kurai šur tur ir uzstādīti kustību sensori apgaismojuma ieslēgšanai un apkures katla automātika.

Re: Viedā māja = Gudrā māja?
Autors: JanisJanis ()
Datums: 02/11/2018 18:44

Ar to hue es uztaisju tā, ka nospiežot uz slēdža man ieslēdzās tiaki stāvlampas un galda lampas. Vakaros tik mīlīgi. Tad uztaisiju tā, ka ar vienu pogu vakarā iedimējas uz 50% visas lampas, bet no rīta uz 100%. Var spēlēties interesantāk ar apgaismojuma scenārijiem. Tagad man dzīvojamajā istabā ir 6 stāvlampas un galda lampas. Plus guļamistābā ir tās kuras var pārslēgt starp zilo un dzelteno gaismu. Nav ne vainas ir interesanti. Un ejot prom arī visu māju dsl'dzu ārā ar vienas pogas spiešanu. Uzliku arī kustības devēju testam. Diezgan labi viss strādā.

Re: Viedā māja = Gudrā māja?
Autors: qwe ()
Datums: 02/11/2018 20:56

Tas, ka jums dimmējas gaisma no pirksta vai no mobīlā un apkurei uzlikts termodevējs nenozīmē gudro māju.
Jā, daļēji jau ar gaismas spēlītēm ir uz to pusi, bet gudra nozīmē, ka tev tā piedurve pati saprot, kad viņai jāapgaismojas un kādā spožumā. Piem, ka viens no ievērojamākiem ir sensori uz žalūzijām, kuras darbojas uz saules ceļu, tās attiecīgi pieverot, lai saule nebliež acīs iestatītos telpas poligonos ...un ar gaismas sensoru uz nakti pašas aizveras, no rīta atveras. Un te nav runa par 2 dzīvokļa logiem.
Zālājam laistīšana pa poligiem un čekošana, vai neatrodas cilvēks un kāds zemei mitrums - vai vispār jālaista.
Kamerām jau visiem skaidrs - čeko kustību un ja kas, nosūta info uz mobīlo vai apsardzei.
Gudrā māja nozīmē, ka tā dzīvo savu dzīvi, nevis jūs kaut ko caur relejiem bīdiet.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **               **   ******    ********  
 ***   ***  **    **         **  **    **   **     ** 
 **** ****  **    **         **  **         **     ** 
 ** *** **  **    **         **  **   ****  ********  
 **     **  *********  **    **  **    **   **     ** 
 **     **        **   **    **  **    **   **     ** 
 **     **        **    ******    ******    ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727