UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Siltās grīdas caurules 45m2 apsildei
Autors: ETT ()
Datums: 05/02/2018 21:53

MEE,
Tev jāsaprot, ka uzreiz Tu vari apstādināt apkures iekārtas ar elektrību, šķidro kurināmo, gāzi, granulām vai siltumsūkņveidīgos verķus. Malkas katla un ātomreaktora apstādināšana prasa laiku, un to saražotā enerģija kaut kur jāliek.
Tu pa visu varu gribi izšaut bisi ar aizmetinātu galu...

Re: Siltās grīdas caurules 45m2 apsildei
Autors: Pt ()
Datums: 05/02/2018 22:58

Par 16mm jau rakstīja, es tikai neredzu jēgu siltajā grīdā likt daudzslāņus. Tam caurulēm ātri ir viss jāatdod,nevis jāpatur.
Centrālapkures kamīna problēma būs gaisa padeve. Katls aizvers gaisa padevi un slāpēs to nost, bet kamīnam man liekas tas jādara pašam ar roku. Vismaz parastiem kamīniem. Tas nozīmē, visu laiku jāseko līdzi! Jāsēž klāt un jāregulē, vaļā ciet, vaļā ciet. Un kamīnu slāpējot būs dūmi, aizkveps stikls. Tad beigās jautājums - kāda jēga no tā centrālapkures kamīna? Ja to visu saprot un pieņem, tad lietot jau var. Bet es labāk liktu katlu un kamīnu smukumam vai rezervei, kad pazūd elektrība pie -20...

Re: Siltās grīdas caurules 45m2 apsildei
Autors: MEE ()
Datums: 05/02/2018 23:15

ETT, paldies, taisnīga atbilde!

Sakiet, lūdzu, tā ir taisnība, ka 20 diametru caurulītēm ir nepieciešams 20 cm intervāls (atstarpe vienai no otras)?

Re: Siltās grīdas caurules 45m2 apsildei
Autors: bern ()
Datums: 06/02/2018 09:52

Noprotams, ka cilvēks tāpat izdarīs pa savam. Praksē rezultāts varētu izskatīties apmēram tā -kurinot jāzēž blakus un jāvaktē temperatūru. Līdz ko tā tuvojas kritiskajai, jāgrābj ārā no kamīna degošās pagales un jāmet iepriekš šim nolūkam sagatavotā ūdens spainī, tad tas viss darbosies!:)

Re: Siltās grīdas caurules 45m2 apsildei
Autors: MEE ()
Datums: 06/02/2018 14:16

Tik traki noteikti nav. :)

Neapšaubāmi, ja sanāks līdzekļi uzreiz montēšu akumulatoru. Ja nesanāks, krāsns meistari ieteica izmantot caurulītes līdz kolektoram ar kapara segumu iekšpusē. Tad ūdens, kas palēnām iztvaikos, būs jāpapildina.

Globāli - saprotams, ka bez kolektora nekur.

Šobrīd būtisks jaut. ir par caurulīšu soli (intervālu).

Ar cieņu,

Re: Siltās grīdas caurules 45m2 apsildei
Autors: Tas kas uz jumta ()
Datums: 06/02/2018 16:01

MEE Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tik traki noteikti nav. :)
>
> Neapšaubāmi, ja sanāks līdzekļi uzreiz
> montēšu akumulatoru. Ja nesanāks, krāsns
> meistari ieteica izmantot caurulītes līdz
> kolektoram ar kapara segumu iekšpusē. Tad
> ūdens, kas palēnām iztvaikos, būs
> jāpapildina.
>
> Globāli - saprotams, ka bez kolektora nekur.
>
> Šobrīd būtisks jaut. ir par caurulīšu soli
> (intervālu).
>
> Ar cieņu,

Labāk meklē citus meistarus, ja viņi tev piedāvā tā taisīt. Caur kaparu iztvaikot ūdenim? Centrālās apkures kamīns ar siltajām grīdām bez akumulatora ir grūts variants, tur tiešām ļoti jārēķina. Ja tev būtu kāds radiators arī, vismaz būtu kur likt siltumu. Vai arī grīdas laist iekšā 60 grādus,kas nav pareizi, savādāk sistēma tiks uzvārīta ātri vien.

Re: Siltās grīdas caurules 45m2 apsildei
Autors: asteriks ()
Datums: 06/02/2018 19:17

Ja ir iespējams kurināt ar intervēlu, tad var arī bez akumulātora. Grīdās var laist arī 90 grādu ūdeni, vienīgi jāzin cik betona grīda spēj akumulēt siltumu. Man pašam ir centrālapkure, katls, un siltās grīdas divos stāvos. Kurinu bez regulātoriem ar cieto kurināmo, pārsvarā ogles, viss strādā ok jau vairāk kā 10 gadi. Protams jākurina ir tikai 2-3 stundas diennaktī t istabā ap 21 grādi. 24 stundu laikā t mainās par 2-3 grādiem. Betona slānis grīdās palielināts 18-20 cm, lai iegūtu lielu akumulāciju. Esmu apmierināts, dzīvoju dziļos laukos un viss ir ok.

Re: Siltās grīdas caurules 45m2 apsildei
Autors: bern ()
Datums: 06/02/2018 19:50

Piedāvāju vienkāršu eksperimentu -pielejiet katlu ar ūdeni, uzlieciet katlam kapara vāku, nostipriniet to (superlīme, superskočs, smagums vienalga, bet lai turās). Tad lieciet to uz plīts vārīties. Gudro meistaru blakus ar degunu cieši pie katla vāka, lai monitorē cik daudz caur to izgaros.
P.S. Es ceru, Jūs saprotat, ka augstāk rakstītais nav aicinājums to tiešām pamēģināt, bet gan ļaut Jums ieraudzīt šī ieteikuma idiotismu un bīstamību.

Re: Siltās grīdas caurules 45m2 apsildei
Autors: soseds2 ()
Datums: 06/02/2018 20:06

Man nav ko teikt! :)) Lai taisa pa savam. Varēs forumā sūdzēties, ka nekas nedarbojas.

Re: Siltās grīdas caurules 45m2 apsildei
Autors: MEE ()
Datums: 07/02/2018 11:29

Taisnība noteikti ir - ir jāliek siltuma akumulators! Šīs lietas nevajadzētu ignorēt.
Es noteikti pateicos par šīm atbildēm! :)

Tad ir divi būtiskākie jautājumi:
1) siltuma akumulatora izvēle pie 15kw kamīnkrāsns ar centrālo apkuri (cik saprotu, ir nepieciešams tonnīgs, bet vai var iztikt ar 500l ierīci?);
2) interesanti ir ar šīs ierīces izvietošanu uz Estrich betona ~7cm biezumā. Man interesē, vai nav nepieciešams papildus stiprinājums, lai neieplaisā grīda, ņemot vērā ūdens un tvertnes svaru;
3) tomēr ir būtiski zināt par apkures caurulīšu attālumu (intervālu). Šķiet, ka 20 diametra caurulītēm varētu būt 20 cm intervāls (+- 30cm)?

Ar cieņu,

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **         ********   ******   **      ** 
 ***   ***  **    **   **        **    **  **  **  ** 
 **** ****  **    **   **        **        **  **  ** 
 ** *** **  **    **   ******    **        **  **  ** 
 **     **  *********  **        **        **  **  ** 
 **     **        **   **        **    **  **  **  ** 
 **     **        **   ********   ******    ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727