UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Jautājums par apkures sistēmu ar malku.
Autors: Vidzeme ()
Datums: 29/01/2018 22:47

Kāds ir izveidojis sistēmu uz pašteci bet ar akumulatoru? Kā ir ar siltumapņainu starp akumulatori un apkures katlu?

Re: Jautājums par apkures sistēmu ar malku.
Autors: AL ()
Datums: 29/01/2018 23:53

Vidzeme Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kāds ir izveidojis sistēmu uz pašteci bet ar
> akumulatoru? Kā ir ar siltumapņainu starp
> akumulatori un apkures katlu?

Pats neesmu taisījis, bet no iepriekšējiem saimniekiem ir mantota 1980.gados veidota pašteces sistēma ar ~300 litru akumulatoru/boileri.
Akumulators novietots augstāk par krāsni, blakus.
300l nav daudz, bet komplektā ar sepiņiem čuguna radiatoriem nodrošina kaut kādu minimālu komfortu un kurināšanu 1x dienā siltākā laikā. Pie mīnus 10 gan jākurina 2x.

Re: Jautājums par apkures sistēmu ar malku.
Autors: Rx ()
Datums: 30/01/2018 11:49

Pilnīgi aplama doma apkures sistēmas izveidei ar pašteci! Tā nedos nekāda labuma, tieši otrādi- sliktumu, jo ar pašteci efektīvi nestrādās neviens termo regulators, kas nodrošinātu akumulatora uzpildi, temperatūras režīmi būs praktiski nevadāmi, akumulatora uzpilde- izlāde neoptimāla, siltuma nesēja plūšanas ātrumi zemi, kā rezultātā ilgs laiks akumulatora uzpildei. Kā degšanas mīnuss: Nepilnīga degšana, kas sistēmās ar sūkņiem ir maksimāli optimālā ( kurināmais deg ar pienācīgu gaisa padevi, tieši tik, cik vajag labākai sadegšanai, nevis....gruzdēšanai un degošu dūmgāzu izvadīšanai skurstenī).

Re: Jautājums par apkures sistēmu ar malku.
Datums: 30/01/2018 18:59

Paštece un akumulators darbībā savietojami tikai drošības nolūkā lai pārtraucot apkures piespiedu cirkulāciju akumulators spētu uzņemt visu kurtuvē esošā kurināmā enerģiju un pilnvērtīgi to atdot apkures sistēmai atjaunojoties piespiedu cirkulācijai

Re: Jautājums par apkures sistēmu ar malku.
Autors: soseds2 ()
Datums: 03/02/2018 13:24

Rx , kko te aplam sarakstīja...! :( Blūmentāls, pilnīgi precīzi, paldies!
Neviens vēl nav oficiāli aizliedzis būvēt pašteces apkures sistēmas un arī neaizliegs.
Es šādas sistēmas jau būvēju ilgus gadus. Klienti paliek arvien vairāk. Arī vietas Latvijā ir daudz, kur periodiski pazūd elektrība. Pagaidām cietā kurināmā katla apsaiste ar aku paštecē ir labākais un drošākais risinājums. Protams, tajā visā apsaistē ir standarta mezgls: sūknis, termovārsts, gravitācijas pretvārsts uc.

Re: Jautājums par apkures sistēmu ar malku.
Autors: Rx ()
Datums: 03/02/2018 15:55

soseds2; Prasīts:Vidzeme Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kāds ir izveidojis sistēmu uz pašteci bet ar
> akumulatoru? Kā ir ar siltumapņainu starp
> akumulatori un apkures katlu?

Argumentus lūdzu. Un tikai sistēmai ar akumulatoru.

Re: Jautājums par apkures sistēmu ar malku.
Autors: Didzisp ()
Datums: 03/02/2018 16:25

Par katla neoptimālu kuršānos pie pašteces, Rx nebūs taisnība. Es pašteci izmantoju jau astoņpadsmit gadus un ne man darva veidojas, ne kas speciāli katlā jātīra. Jā, varbūt pašā kurināšanas sākumā vajag lielāku švunku ugunij un tad vairāk siltuma aiziet skurstenī, bet citādāk viss ir štokos. Toties labāk es kādu lieku steru malkas sadedzinu, nevis jājos ar tiem piķiem katlā un darvu skurstenī. Paštecei ir tāda interesanta īpašība, katlu var salīdzinoši ātri uzdzīt uz 60 grādiem, bet radiatori vēl knapi silti. Tur viss notiek dabiski. Protams, bez automātikas istabās nemainīgu temperatūru noturēt nevar, bet es kautkā problēmu ar to nesajūtu. Par cik sieva kurina malkas plīti, tad sildmūris un sēdmūrītis kalpo kā siltuma akumulators un izlīdzina temperatūru mājā. Dēlam es izveidoju modernu sistēmu ar siltuma akumulatoru un pilnu automātiku. Protams, viss darbojas, bet kad paskatās uz to trubu mežu, slikti paliek. Man kurtuvē viss tupa vienkārši un viss darbojas tāpat.Par akumulatoru jau gadiem domāju, bez automātikas to īsti pieslēgt nevar. Parasti jau gribās fiksi māju uzkurināt un tad var akumulatoru sildīt. Savukaŗt, kad māja silta, akumulators sakarsēts un krāsns beigta kurināt, bez automātikas temperatūru regulēt nu nekādīgi nesanāk. Jā, pie modernā varianta, noteikti vajag paredzēt avārija spašteci uz akumulatoru. Tad nevajag nekādus UPS un droši var atstāt krāsni kuroties.

Re: Jautājums par apkures sistēmu ar malku.
Autors: Rx ()
Datums: 03/02/2018 17:56

Kas notiek...inerce? Lūdzu, sistēmai ar akumulatoru! Uz kuru es atbildēju! Bet Jūs tik maļat par apkuri bez akumulatora, kuras darbība jau gadu desmitus tiek pielietota un nāk no tiem laikiem, kad citādu iespēju nemaz nebija. Sabojātais telefons?

Re: Jautājums par apkures sistēmu ar malku.
Autors: soseds2 ()
Datums: 03/02/2018 19:58

Te bildes: malkas katls ar aku paštecē. [foto.inbox.lv]

Re: Jautājums par apkures sistēmu ar malku.
Autors: Rx ()
Datums: 03/02/2018 20:21

2 un 7 fotogrāfijā ir redzami sūkņi. Jūs gribat apgāzt visu to, par ko daudz ( simtiem ierakstu...) tika spriests, lai izveidotu pareizu akumulatora sistēmu. Pareizu, tas ir, krāsns tiek kurināta nerasošanas režīmā, akumulators tiek uzlādēts efektīvi, tas ir ar mazāko kurināmā daudzumu un ātri, patstāvīga temperatūra telpās ilgu laiku, sakarā ar akumulatora uzkrātās enerģijas dozētu, kontrolētu izlādi, līdz maksimāli tā zemākai temperatūrai, tā izmantojot visu tā tilpumu....

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **    **  ********   ********        ** 
 **    **  **   **   **     **  **              ** 
 **        **  **    **     **  **              ** 
 **        *****     **     **  ******          ** 
 **        **  **    **     **  **        **    ** 
 **    **  **   **   **     **  **        **    ** 
  ******   **    **  ********   ********   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727