UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Lambda zondes nepieciešamība granulu katlam
Datums: 29/11/2017 10:44

Sveiciens.

šajā forumā par subj. ir nedaudz mārketinga, bet gandrīz nekādas praktiskās informācijas.

Vai ir vērts izdot 300 EUR par LAMBDA zondi granulu katlam?

To ko es saprotu:
1. LAMBDA zonde ir vajadzīga, lai atkarībā no skābekļa satura dūmgāzēs, regulētu gaisa padevi;
2. LAMBDA zonde visvairāk nepieciešama, ja tiek kurināts ar dažādas kvalitātes granulām un ja ir mainīgs mitrums granulām;

Šobrīd man sezonā aiziet ap 7t granulu apkurei, granulas ņemu no viena piegādātāja uz visu sezonu.
Vai LAMBDA zonde dos būtisku artavu, lai pati zonde atpelnītos vismaz 5 gadu laikā? Būtībā tas prasītu, lai katru sezonu zonde man ieekonomētu ~0,7 t granulu, kas pēc vēl smalkākiem datiem būtu vidēji 20 kg nedēļā. kā jau var redzēt, tad tie būtu aptuveni 10% patēriņa ekonomijas.
Protams vēl ir ekonomiski grūtāk izmērāmue ieguvumi:
*)mazāk pelnu
*)retāk jāpieber un jātīra

Kad meistars iestatīja katla parametrus, tad es saņēmu diezgan negatīvas atsauksmes par LAMBDA zondi, ka nekādu labumu tā nedodot.

Vai zonde man kautkā palīdzēs noregulēt katla degšanas procesu, ja es mainīšu 8mm granulas uz 6mm? šobrīd man pašam ir jākoriģē padeve un gaisa plūsma.

Re: Lambda zondes nepieciešamība granulu katlam
Autors: biopel ()
Datums: 29/11/2017 23:56

Principā mans uzskats ir, ka līdz 25kw, tā lambda granulniekam nav vajadzīga. Lielākas jaudas, jā, tur ir jēga.
Daudz svarīgāka lieta ir dūmeņa vilkmes regulators. Mainīgā uzsilušā/neuzsilušā dūmvada vilkme ir tā kas maitā dzīvi pareizai degšanai. Ja tev ir uzstādīts regulators, izsauc kādu kam ir saprašana, un dūmgāzu analizators, lai iestata pareizās vērtības. Kāda atšķirība 6 vai 8mm granulas.
Krievu forumos arī nonākuši pie slēdziena, ka mazajiem katliem tā lambda vairāk maitā dzīvi, nekā dod labumu.Turklāt tā lambda arī ēd elektrību:)

Re: Lambda zondes nepieciešamība granulu katlam
Autors: Georgs999 ()
Datums: 30/11/2017 08:20

Tas jau līdzīgs stāsts kā ar siltināšanu.
Vai ir jēga šodien ieguldīt 2000Eur fasādes siltināšanai, lai gadā ietaupītu 500kg granulas, kas dod ietaupījumu tikai 80Eur gadā. Kā te vienam foruma lietotājam bija.
Sanāķ, ka vajag 25 gadus lai tikai atpelnītu siltinājuma izmaksas un ekonomija sāksies tikai pēc 25 gadiem. Lai dievs dod nodzīvot līdz tam laikam un iespējams, ka tad jau būs daudz progresīvākas metodes.

Visur ir jākalkulē un jādomā līdzi.

Re: Lambda zondes nepieciešamība granulu katlam
Datums: 30/11/2017 09:59

Paldies kungi, par komentāriem, kopumā es ar sliecos uz to, ka lambdu nelikšu. Ar dūmvada vilkmi man ir reizēm problēmas, it sevišķi vējainā laikā, kā arī dūmvads ir par īsu. Par dūmvada vilkmes regulatoru man ir jāpameklē, nebiju par tādu neko dzirdējis, man tikai regulējas gaisa padeve ar ventilatora jaudu un ieplūdes diametra maiņu(tas gan manuāli).

biopel. 6 un 8mm ir atšķirība tajā, ka noteiktā tilpuma vienībā ir dažāds blīvums, kas nozīmē, ka padeve ir jākoriģē(ir katliem vadība, kas to pati dara, man tādas nav), bet protams, var jau maukt gan vienas, gan otras bez nekādas korekcijas. Tas pats attiecās arī uz to, ja granulas ir ar mazāku frakciju, tad arī ir jākoriģē. Kopumā gan es domāju, ka atšķirība nav liela, piem. ja mazāk padod degmaisījumu, tad tev katls strādās nevis uz 25 kW, bet uz 23, ja pa daudz pados, tad gan sliktāk, viss nesadegs - vairāk pelnu, melni dūmi pa skursteni.

tagad kurinos tikai ar 8mm, īsti nesaprotu, kāpēc uz eksportu iet 6mm, jo manuprāt ir viens būtisks trūkums, 6mm ir trauslākas un vieglāk saberžās/sasmalcinās.

Re: Lambda zondes nepieciešamība granulu katlam
Datums: 30/11/2017 11:00

biopel, iet runa par šādu dūmvada vilkmes regulatoru?
[santehnikasparadize.lv]

Re: Lambda zondes nepieciešamība granulu katlam
Autors: Miervaldis.l ()
Datums: 30/11/2017 13:15

Māri- cik tev garš skurstenis gan horizontali, gan vertikali?

man šajas vējainajās dienās arī jut vairak dūmu smaku kurtuves telpā.

Re: Lambda zondes nepieciešamība granulu katlam
Autors: Georgs999 ()
Datums: 30/11/2017 13:29

Man ir vertikāli kaut kur pie 6m. Bet horizontāli 0,5m. Nekādus dūmus šajās dienās nav sitis.

Re: Lambda zondes nepieciešamība granulu katlam
Autors: karlo1941 ()
Datums: 30/11/2017 15:31

cik tad tem platība, lai nokurinātu 7 tonnas.
Man ar 155 m un griestiem 3.5m pagājušo ziemu aizgāja nepilnas 4 paletes

Re: Lambda zondes nepieciešamība granulu katlam
Autors: karlo1941 ()
Datums: 30/11/2017 15:33

un nekad neesmu aizdomājies, ka vajadzētu kautko regulēt granulu padevē.

un jāsaka, ka siltināšana neatmaksājas. un diezvai 2000 var iekļauties.
Siltināt vajag, lai iekļautos būvnormatīvā.

Re: Lambda zondes nepieciešamība granulu katlam
Datums: 30/11/2017 15:50

skurstenis 5m vertikāli un 0,6m horizontāli.

karlo1941, man pie spraugām pažobelēs ir vēl ko strādāt, bet ne par to tēma.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **     **  ********   ********   ********  
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
        **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
  *******   **     **  **     **  ********   **     ** 
        **   **   **   **     **  **     **  **     ** 
 **     **    ** **    **     **  **     **  **     ** 
  *******      ***     ********   ********   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727