UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 5
Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: Georgs999 ()
Datums: 02/12/2017 00:05

Nesaprotu. Paskaidrojiet man amatierim. Kapēc ir jāspēlējas ar atpakaļgaitu?

Atpakaļgaitai katlā ir jābūt 60 grādi. Tas tak visās shēmās un punkts. Man mazajam lokam ir uzlikts esbe 60 rādu termovārts un viss ir kārtībā. Zemāku temperatūru nemaz nedomāju katlā laist.

Biopel.
Gudri un loģiski ir termostata vārstam ielikt "apeju", kas avārijas gadījumā apiet to termo vārstu. Protams, tur ir jāieliek arī pretvārsts, lai tā sistēma darbotos. Man no akumulācijas tvertnes nāk d42, bet esbe vārst uz d28 uzlikts. Vārsta avārijas gadījumā notiek uz "pašteci" kā jau pēc fizikas likumiem. Pietiek spēka viņam to vārstiņu pavērt vaļā.

Kaut vai, ja elektrība pazūd un nav sūknis, tad man katls izkurās uz pašteci pa d42 cauruli, apejot termovārstu. Nevajag nekādu alternatīvo sūkņu barošanas sistēmu. Sistēma vienkārša kā cirvis.

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: Rx ()
Datums: 02/12/2017 15:08

Tā ir...daudziem ir tāda pārliecība, ka ja tā kārtīgi nod ar vārdu spēli, tad noteikti ir taisnība.... Tas tikai parāda, kādā attīstības pakāpē ir teicējs.... Secinājums izdarāms katram. Vai nu ar zināšanām, vai emocijām. Tikai jāzina, ka visām lietām ir sava loģika, pamatojums, zināšanas, kā tas strādā, un tad jau, ko darīt, lai vēl labāk strādātu. Un ja ir argumenti, tad kādi.....Vārds : Bieži termostats nosprostojās neiztur nekādu kritiku. Kur statistika? Un, jo vairāk automatizēts process, jo pareizākam režīmam būtu jābūt, nevis automātika izsauc pastiprinātu lūrēšanu, sekošanu, darbošanos.Protams, ja grib, var pie krāsns dzīvot un tik regulēt regulējamos elementus, ja nu kaut kas sanāk.... Bet spēlēties jau var. Arī pieaugušie bieži ir bērna prātā......

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: Reinis Litiņs ()
Datums: 07/12/2017 09:00

Ir divi loki. katram lokam ir savs sūknis. Mazais loks apkalpo arī karstā ūdens boileri. Katrs sūknis darbojas ar atšķirīgu ātrumu. Es cenšos ievērot attiecību vismaz 1/3 vai 1/2. Tas ir sūknis mazajā lokā strādā ātrāk, nekā lielajā lokā.

Kāpēc tu dari tā?

Es daru pilnīgi otrādi, mazajā lokā sūknis uz iespējami zemāko ātrumu, bet lielajā lokā apmēram pa visu no sūkņa jaudas....

Kāds šo teoriju arī varētu izstāstīt?

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: Reinis Litiņs ()
Datums: 07/12/2017 09:10

Un tad no šī visa ko jūs man esat ieteikuši es esmu sapratis to, ka man būtu labi, ka es uzliktu:

1. Izpildmehānismu savam četru ceļu varstam, kas būtu - Esbe 661
2. Tech vadību vārstam - EUR-431N - [www.techsterowniki.pl]
3. Istabas teromostatu - [www.techsterowniki.pl]

Tad arī pašam neko nevajadzēs grozīt un ņemties. Salikšu visu pēc nedēļas iestatījumiem un brīvdienas atsevišķi.

Vadība visu darīs pēc telpas temperatūras un āra temperatūras, vārstu atvērs vai aizvērs.
Ļaus uzturēt pareizu temperatūru katla atpakaļ gaitā u.t.t

Un pēc būtības vajadzētu arī būt granulu ietaupījumam?

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: zinatajs ()
Datums: 07/12/2017 09:19

Ja tev apkures sistēma ir rēķināta, tad nekas nekur nav jāregulē. Cik ir siltuma zudumi tik liela ir apkure. Ja esi uztaisījis kā pagadās tad arī automātika nepalīdzēs.

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: Reinis Litiņs ()
Datums: 07/12/2017 16:51

zinatajs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja tev apkures sistēma ir rēķināta, tad nekas
> nekur nav jāregulē. Cik ir siltuma zudumi tik
> liela ir apkure. Ja esi uztaisījis kā pagadās
> tad arī automātika nepalīdzēs.

Māja ir nopirkta, un nav zināms kā ir taisīta apkure.... Nu pēc santehniķu domāma, ja tupgaitas un atpakaļ gaitas temperatūras starpība ir lielāka par 10 grādiem tad nav kaut kas pareizi.

Man starpība ir 5-7 grādi....
Pareizi vai nav zināms...

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: Reinis Litiņs ()
Datums: 07/12/2017 17:12

Un tad no šī visa ko jūs man esat ieteikuši es esmu sapratis to, ka man būtu labi, ka es uzliktu:

1. Izpildmehānismu savam četru ceļu varstam, kas būtu - Esbe 661
2. Tech vadību vārstam - EUR-431N - [www.techsterowniki.pl]
3. Istabas teromostatu - [www.techsterowniki.pl]

Tad arī pašam neko nevajadzēs grozīt un ņemties. Salikšu visu pēc nedēļas iestatījumiem un brīvdienas atsevišķi.

Vadība visu darīs pēc telpas temperatūras un āra temperatūras, vārstu atvērs vai aizvērs.
Ļaus uzturēt pareizu temperatūru katla atpakaļ gaitā u.t.t

Plus te viens rakstīja par sūkņu atrumiem: Mazajam lielāka jauda(tas kas mazajā lokā), lielajam mazāka jauda(tas kas lielajā lokā). Kā tad ir pareizi?
Abi sūkņi ir Wilo yonos pico.

Un pēc būtības vajadzētu arī būt granulu ietaupījumam?

Paldies.

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: viesis3 ()
Datums: 07/12/2017 19:02

ok

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: zinatajs ()
Datums: 07/12/2017 19:42

Supper, saliek caurules kā pagadās, pieslēdz radiātorus un viss būs perfekti. Naiva muļķa cerība. Liec kādus devējus gribi, regulē kā gribi nekas tev nebūs kamēr nepārbaudīsi jaudas radiātoriem un visu sistēmu kopumā.

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: Reinis Litiņs ()
Datums: 08/12/2017 10:29

zinatajs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Supper, saliek caurules kā pagadās, pieslēdz
> radiātorus un viss būs perfekti. Naiva muļķa
> cerība. Liec kādus devējus gribi, regulē kā
> gribi nekas tev nebūs kamēr nepārbaudīsi
> jaudas radiātoriem un visu sistēmu kopumā.

Ideāli, es te prasu padomus.... Nevis....

Ka jau iepriekš rakstīju, tad māju esmu nopircis jau gatavu ar visu apkuri iekšā..... Un no ta kas to visu ir ievilcis savā laikā ne ziņas ne miņas....
UN viss šis jautājumus ko es te prasu principā ir ērtuma ziņa, tas arī viss.
Pašlaik ir granulu katls, maja 215 KVM divos stāvos, labi siltināta, mājas ir silti u.t.t viss strādā... Un pie šīs temperatūras kas tagad ir ārā katls patērē 1 - 1.5 maisus dienā, 16kg maiss...
Kas ir normāli, katls vnk ir vecss un šīs visas funkcijas kuras te iepriekš rakstīju nedara..
Jaunie granulu katli jau šo ko es aprakstīju paši dara....

Labi, es te saprotu, ka padomu laikam īsti nebūs...

Pašreizējā: 3 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  ********  ********   **     ** 
 **   **   **     **  **        **     **  **     ** 
 **  **    **     **  **        **     **  **     ** 
 *****     **     **  ******    **     **  ********* 
 **  **     **   **   **        **     **  **     ** 
 **   **     ** **    **        **     **  **     ** 
 **    **     ***     ********  ********   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727