UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 5
Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: Rx ()
Datums: 30/11/2017 14:55

Jāsaprot vēl viena lieta: Krāsns. Ja tā pati nepartraukti dod temperatūru ( granulas, gāze, ...siltumsūknis) tad vārsta automatika lielu efektu nedos, jo krāsns dod konstantu temperatūru, patēriņš ir funkcija no siltuma zudumiem, kas nemainas strauji. Sienām ir inerce, un ārā auksts vēl nenozīmē ka strauji jakurine vairāk. Ir jāpaiet laikam. Palielināt temperatūru jau var ar roku, mazliet palielinot lielā loka temperatūru. Gāzes apkurē, pat tikai paceļot krāns temperatūru. Bet ja krāsns ir pa gabaliem kurināmā, ar vai bez akumulatoru, tad automātika ļoti palīdz. Akumulatora variantā pat teikšu ka automatika obligata, ja grib izmantot visas akumulatora prieksrocības. Ja māja , pie padotas 45 grādu temperatūras ir nepieciešamā temperatūra, tad tas ir apsveicami, jo tad arī no akumulatora var gandrīz visu enerģiju izmanot racionāli. Man nav neviena radiatora termostata mājā, kurā ir akumulators. Viss nobalansēts pie iespējamākā maksimālā atvēruma caur radiatoriem. Tā iegūst vieglu caurplūšanu ( maza caurplūšnanas pretestība), nepieciešama mazāka jauda sūknim, radiatora virsma izmantojās maksimāli. Otrā- gazes apkures mājā ir termostati: Bet krāsnij padodu jau zināmu jaudu, ko ar pieredzi zinu, kāda pietiek. Paliek aukstāks, termostati vairs nepalīdz...māja paliek vēsāks, un tad grādus pielieku klāt krāsnij.

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: karlo1941 ()
Datums: 30/11/2017 15:27

man arī ir granulu katls.
Ir uzstādīts 4 ceļu vārsts. Tas strādā gan manuāli, gan automātiski. Uz izejošās trubas stāv termorelejs, kurš pie 55C sasniegšanas atver 4vārstu pilnībā. to dara lēnām, apmēram 20s laikā. Kad temperatūra nokrītas, tas 4vārstu aizver ciet, un tad ūdens cirkulē atkal tikai pa mazo loku,

Ir divi loki. katram lokam ir savs sūknis. Mazais loks apkalpo arī karstā ūdens boileri. Katrs sūknis darbojas ar atšķirīgu ātrumu. Es cenšos ievērot attiecību vismaz 1/3 vai 1/2. Tas ir sūknis mazajā lokā strādā ātrāk, nekā lielajā lokā.

Uz radiatoriem ir manuālās termogalvas, kuras var regulēt ar rokām no 1...5. Parasti neviens tās neregulē. Un tās stāv pilnībā vaļā.

man stāv termometri lielajā lokā uzreiz izejā un ieejā. Es redzu, ka iziet apmēram 50C un atnāk apmēram 30C. Diemžēl nav uzlikts termometrs mazajā lokā. tāpēc es nevaru pateikt cik tur grādu. Gan katla termometrs, gan granulu katla termometrs melo, jo rāda atšķirīgus rādījumus.

Kad nav mājās (manis nav mājās), tad 4vārsts strādā automātiskā režīmā. Kad mājās ir kāds, tad 4vārsts uzlikts uz pusi manuālā režīmā.

Temperatūru mājās regulēju ar katla ieslēgšanu vai izslēgšanu. Ir pieejams arī daļēji automatizēts rīks, kas varētu ieslēgt/izslēgt katlu pie iestatītas temperatūras. Kā arī ieslēgt vai izslēgt katlu attālināti, izmantojot sms. Bet līdz tam rokas par īsu. Nav īsti vajadzības, un arī laika nav to uzlikt.

Katls strādā 7kw režīmā. Dažŗeiz ieslēdzu uz 15kw, ja vajag steidzami uzsildīt māju. Slikti tikai, ka režīmus var mainīt tikai ar rokām.

Katlu darbinu tikai, kad faktiski kāds ir mājās. Arī ziemā. Telpas neatdziest nekad zemāk par 16C.

Patēŗinš pagājušo ziemu bija nepilnas 4 paletes.

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: Georgs999 ()
Datums: 30/11/2017 16:04

karlo1941. Kādu platību nākas apsildīt?

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: karlo1941 ()
Datums: 30/11/2017 16:07

kurinu ap 155m.
Bet man ir no 2.8-4.7 augsti griesti.

un trubas visur ir virsapmetuma. cinkotās. koridorā un vannā ir siltā grīda.

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: Georgs999 ()
Datums: 30/11/2017 16:10

Ar patēriņu viss ir kārtībā.

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: karlo1941 ()
Datums: 30/11/2017 16:21

rudens,pavasaris un ziemā līdz -10C man sanāk ap 1 maisu dienā
Ja vairāk par -10 līdz -20, tad reāli divi maisi dienā

virs -25 jau uzreiz 3 maisi.

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: biopel ()
Datums: 30/11/2017 17:20

Katrs protams, kurina kā grib... Manā uzskatā, pamatu pamats ir atgaitas temp, nodrošināšana katlā. Ar to ir jāsāk. Ja neredz atgaitas temperatūru katlā, tad vispār runāt nav vērts. Kāpēc, domājat paši.
Nopirkt katlu pa trijām štukām, un uztaisīt apsaisti bez iespējas kontrolēt vizuāli atgaitas temp katlā, var atļauties tikai ļoti bagāti cilvēki.

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: Rx ()
Datums: 30/11/2017 18:50

Sakāt: "...Nopirkt katlu pa trijām štukām, un uztaisīt apsaisti bez iespējas kontrolēt vizuāli atgaitas temp katlā, var atļauties tikai ļoti bagāti cilvēki..."
Vizuāli atgaita ne viemēr jākontrolē, ja ir zināma- izmērīta izejas temperatūra! Un tā vienmēr ir zināma, jo visās krāsnīs tā ir kā pamatmērījums. Tur bagātība arī nav vajadzīga....
Ja mazajā lokā ir rūpnīcas konstantas temperatūras termovārsts, piemēram, uz 65 grādiem, tad kamēr nebūs sasniegta šī temperatūra, lielajā lokā nekas neies, un krāsns sildīs pati sevi, vai turpinās jau vienatnē dzist.....

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: biopel ()
Datums: 01/12/2017 21:10

Vizuāli atgaita ne viemēr jākontrolē, ja ir zināma- izmērīta izejas temperatūra!
Nu rx...Lai dies nogrābstās ar šādiem padomdevējiem! Tā tu vari kurināt pēc pieredzes un sajūtām savu malkas katlu,jo zini cik pagales jākrāmē iekšā, bet ne modernu granulu katlu ar jaudas modulācijas iespējām.
Un tad,kad tavs termostats būs nosprūdis, kas gadās bieži, tad atceries šo sarunu.
Pats sev liku esbes motorizēto trīsceļnieku, kas man papildus vēl dod iespēju spēlēties ar atgaitas temperatūru.
Bet vairumam tas varētu likties par dārgu.
Izbeidzu šo sarunu, jo ja cilvēkiem ir jāpierāda atgaitas temp, zināšanas vajadzība, tad man vienkārši nav ko teikt.

Re: Četru ceļu vārsts un termogalvas
Autors: ETT ()
Datums: 01/12/2017 22:58

Man tīk modernas apkures iekārtas, kurām jāsēž klāt, lūrot radiālā skalā...

Pašreizējā: 2 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   ******   ********   *******   **     ** 
 **     **  **    **     **     **     **  **     ** 
 **     **  **           **     **     **  **     ** 
 *********  **           **      ********  **     ** 
 **     **  **           **            **  **     ** 
 **     **  **    **     **     **     **  **     ** 
 **     **   ******      **      *******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727