UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Autors: ME ()
Datums: 14/11/2017 21:05

Būvniecības procesā ļoti vēlos noskaidrot un uzklausīt ieteikumus par dūmvada izvēli!

Proti, ceļas 6x10 divu stāvu guļbūve. Tā ir identiski atdalīta ar starpsienu abos stāvos 1/3.

1.stāvā uz pamatblokiem ir izvietots kamīns ar centrālo apkuri (siltām grīdām) 15 kw.

Jautājums - blakus kamīnam paredzēt keramisko dūmvadu vai metāla siltināto dūmvadu?

Manuprāt:
1) Keramisko dūmvadu var vienkāršāk aptaisīt ar reģispša un (vai) citiem materiāliem pie kamīna izbūves;
2) Keramiskie dūmvadi ilgāk kalpo;
3) Keramiskajam dūmvadam ēkas 2.stāvā var paredzēt papildus trejgabalu (ja ir vēlme piemontēt vēl ļoti mazi krāsniņu);
4) Keramiskajam dūmvadam ēkas 2.stāvā var izvietot siltuma padeves šahtu;
5) Cenu ziņā keramiskie dūmvadi ir tikai nedaudz dārgāki.

Jautājums - kuru no šiem variantiem ieteiksiet (un - varbūt pakoriģējiet domas).

Būšu ļoti pateicīgs Jums!

Ar cieņu,

Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Datums: 14/11/2017 21:31

Kā nu kurš skurstenis - ir keramiskie čehu skursteņi, kuri ir lētāki par metālu.

Attiecībā par punktiem man ir grūti komentēt, jo:
1) smuks nokrāsots metāla skurstenis var iederēties telpā arī bez jebkādas apdares, tātad ja atmet stereotipus, tad apdare vienkāršāka, lūk modernā interjerā: [www.romotop.com]
un country versijā [www.pinterest.com]
2) to nu ir grūti pateikt, jo nerūsekļi arī ir domājams ļoti ilgmūžīgi, esmu redzējis gan keramiku ar saplaisājušu čaulu pēc pāris gadu lietošanas gan ir dzirdēti nostāsti par izdegušiem inox skursteņiem, abi nav lietojami,
3) uz viena vada parasti neliek otro ierīci, bet metālam pat vieglāk ir iemontēt t gabalu, jo atšķirībā no keramikas skursteņa tam nav limitēts solis - var T gabalu var dabūt tieši tur kur vajag,
4) nav saprotama doma, kāda siltuma šahta?
5) dažādas cenas ir, bet zīmoli vienmēr būs dārgi.

Metāla pluss ir vieglāka montāža un pats skurstenis ir viegls, neprasot pamatu.

Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Autors: ME ()
Datums: 14/11/2017 22:07

Paldies, Vilni, šie komentāri vien ļoti noder izvēlē.

Tā ir, metāla dūmvadi nav nemaz tik neizturīgi, kā šķita.

Par punktu Nr.4 - man vienmēr šķira, ka ir iespējams dūmvadā atstāt atvērtu cauruli (daļēji atvērtu, nosegtu, u.tml.), no kuras plūdīs karstais gaiss telpā. Visticamāk, ka kļūdījos.

Šo tēmu uzsāku tāpēc, ka ir doma visu sistēmu kopā ar kamīnu aptaisīt ar apdari, kā pienāktos kamīnam! :)

Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Autors: soseds2 ()
Datums: 18/11/2017 13:15

Būvējot ēku no jauna ir jāatrisina dūmu aizvadīšana, ventilācija ( piesmakušā gaisa izvadīšana) un svaigā gaisa pieplūde. Ja būvējam siltināto inox skursteni, jebkurā gadījumā ir jāparedz ventilācija. Ventilāciju pa lēto un eko variantā atrisina tāpat, kā jau vairākus simtus gadu būvniecībā ar dabīgo gaisa aizvadīšanu. To veido mūrējot skursteni ar vairākām cukām, kur paredzēta ventilācija virtuvei, sanmezgliem, palīgtelpām. Viena no tām cukām ir paredzēta apkurei, tādējādi iegūstam siltu skursteni un dabīgu gaisa izvadīšanu ar dabīgo vilkmi. Ja mūrējam akmens skursteni, pat ja tas būtu keramiskais, ieteiktu paredzēt papildus kanālus ventilācijai (ir pieejami keramiskie dažādas modifikācijas). Ja bagāts saimnieks un patīk rekuperācija un skārda caurules, kas aizņem ēkas m2, var veidot dārgu piespiedu ventilāciju.
Es atbalstu jebkurus modernos risinājumus: keramiskos skursteņus, inox skursteņus uc., bet katram ir savs pielietojums.
Nerūsējošā tērauda siltinātos skursteņus pārsvarā lieto jau gatavām ēkām apkures iekārtu pieslēgšanai. Ar inox skursteņu palīdzību var atrisināt daudz dažādu problēmu, kas saistītas ar nestandarta risinājumiem un pieslēgumiem. Piem. apkures iekārtu pieslēgšanu vietās, kur tas var būt neiespējami vai sarežģīti ēkas būvkonstrukciju izvietojuma dēļ. Piem. montēt skursteni pa ēkas ārsienu neizejot cauri jumtam vai cauri pārsegumiem nobīdoties horizontāli ar leņķu palīdzību. Keramiskais skurstenis ir vairāk universāls un paredzēts apkures iekārtām gan ar augstu, gan ar zemu dūmgāzu temperatūru, montējams tikai vertikāli. Jaunbūvēm visizplatītākie ir keramiskie un ķieģeļu mūrētie skursteņi.

Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Autors: Kasparam ()
Datums: 20/11/2017 21:12

Man ir metāla skurstenis. Vasarā pārlikšu keramisko divu apsvērumu dēļ. Pirmkārt, skursteņslauķis ļoti silti ieteica likt keramisko dēļ ugunsdrošības - kaut kad iekšējā čaula neizturēs. Otrkārt, nepieciešams ventilācijas kanāls gaisa pievadei krāsnij.

Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Autors: Vidzeme ()
Datums: 20/11/2017 21:54

Koka guļbūve ar metāla skursteni? tas manuprāt ir nesmuki. Pats uzliku Schiedel keramisko ar ventilācijas cuku,ko neizmantoju. Ņēmu ar vent.cuku,jo tad tas viss bloks ir taisnstūrveida,kas iederas mana jumta laidumam. Par schiedel defektiem nav plaši runāts,tātad visam vajadzētu būt ok.čehu un poļu brīnumiem gan... Par kalpošanu cik ilgi tas kalpos to neviens nevar garantēt. Trejgabalu mierīgi otrajā stāvā vari pieslēgt. Nav jau tas skurstenis nemaz tik dārgs. Metāla trubas tik garažām var likt,ne majām..

Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Autors: Hmm ()
Datums: 20/11/2017 23:29

Vidzeme, metāla cauruli var apdarīt kā sirds vēlas, pat ar ķieģeli aplikt, tas galīgi nav iemesls kāpēc (ne)izvēlēties šo skursteņa veidu.

Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Autors: harmis ()
Datums: 21/11/2017 07:41

Vidzeme .. tieši domāju ņemt schiedle pa lielākām naudiņām vai ietaupīt un ņemt kādu no čehu izstrādājumiem .. pastāsti lūdzu ko esi dzirdējis par lētajiem .. kur ir tā atšķirība?

Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Autors: Vidzeme ()
Datums: 21/11/2017 08:18

Uzskatu,ka te nav ko taupīt uz skursteņa būvi. Labāk ņemt skursteni,par kuru ir labākas atsauksmes. Esmu no tiem,kas neeksperimentē un ņemu ja tā var teikt pārbaudītas lietas,tomēr tu to taisi uz vairākiem gadiem. Nezinu cik tie čehu,poļu maksā,bet man 8m schiedel bija ap 1000eir apmēram.

Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Autors: harmis ()
Datums: 21/11/2017 08:50

Man piedāvā 200mm bez ventilācijas 9m čehu zem 700
Tāds pats Schiedel nedaudz zem 1200
Es teiktu, ka atšķirība ir gana liela, vēl jo vairāk ja ir vajadzīgi divi tādi dūmvadi, kā tas ir manā gadījumā :o
Vai ir kāds zināms reāls gadījums kad čehu ražotais dūmvads tiešām ir miskastē metams .. vai te vienkārši ļoti labi strādā marketings un visi gatavi maksāt par tādu pašu preci 50% vairāk?

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **        **   ******    ********   **       
 **   **         **  **    **   **     **  **       
 **  **          **  **         **     **  **       
 *****           **  **   ****  ********   **       
 **  **    **    **  **    **   **         **       
 **   **   **    **  **    **   **         **       
 **    **   ******    ******    **         ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727