UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Gaisa pieplūde kamīnam (divstāvu guļbūve)
Autors: MEE ()
Datums: 13/11/2017 19:50

Labdien!

Īsumā:
1. Divstāvu guļbūve (aptuveni 90 m2 pa abiem stāviem kopa)
2. Uz kamīnam paredzētiem pamatblokiem izvietots kamīns 15 kw ar centrālapkuri).
3. Kamīna pamatblokos nav paredzēta atvere āra gaisa pievades gofrai.
4. Dūmvads vel nav uzmontēts.
5. Paredzētais dūmvada garums - 6 metri / 6,5 metri.

Jautājums Nr.1 - vai vispār var kamīnam paredzēt āra gaisa pieplūdi no keramiskā dūmvada ar ventilācijas kanālu, vai šādi "neies krastā", proti, nevilks gaisu no augšas?

Jautājums Nr.2 - vai ieteiksiet montēt parastu, siltinātu dūmvadu, pievienojot āra gaisa gofru no mājas sāna? Proti, ievadot to kamīna pamatblokā un ielaižot blakus esošajos mājas pamatos, attiecīgi ārā izlaižot virspusē?

Kurš variants labāks?

Būšu ļoti pateicīgs par atbildi!

Cieņā,

Re: Gaisa pieplūde kamīnam (divstāvu guļbūve)
Datums: 13/11/2017 23:21

1. variants neies cauri, jo to plūsmu otrādi neapgriezt.
2. variants var, bet vai tam ir diža jēga, lai tur ņemtos. Tā gaisa pieplūdes vada nozīme ir tikai tad, ja tik tiešām ēka ir ļoti blīva.

Normāli paļaujas uz mājas neblīvumu vai arī uzliek logu vēdināšanas režīmā. Mājai gaiss tāpat ir jāmaina, tad lai labāk to nesvaigo istabas gaisu (kurš turklāt ir priekšsildīts) paņem apkures ierīce un mājā ienāk svaigs gaiss no āra. Ja reiz par to gaisa kvalitāti un kamīnu, tad man šķiet, ka kamīns gaisu izdedzina bišķi vairāk kā siltinātās apkures ierīces (lai gan arī tām aizmugure tāpat ir karsta). Karsts metāls izdedzina skābekli (to zaļo un vēlamo) kā arī piedeg putekļi. Tā ka tā raušanās pēc siltuma un taupibas neko baigi diži nedod, ja kamīnam % mazāks un arī māja tāpat jāvēdina.

Re: Gaisa pieplūde kamīnam (divstāvu guļbūve)
Autors: Vidzeme ()
Datums: 13/11/2017 23:32

Pats uzliku Shiedel ar ventilācijas cuku. Tas ir fufelis,kad tur to gaisu var pievadīt no augšas,jo gaisa kanāla ieplūde ir vienā līmenī ar skursteņa izeju,tur elementāri dūmus var vilkt iekšā. arī nav garants,ja ar laiku sāks sūkt kādu dūmu arī no čaulas puses. Es pilnībā izmetu tādu domu,par gaisa pievadīšanu no skursteņa,skurstenis man ir tikai dūmgāžu novadīšanai. Tur jādomā par atsevišķu variantu,pieplūdi.

Re: Gaisa pieplūde kamīnam (divstāvu guļbūve)
Autors: Georgs999 ()
Datums: 14/11/2017 12:05

Es katla telpā pievadīju d100 no ārā, cokola līmenī. Pirms tam, kad nebija gaisa pieplūdes, tad katls ņēma gaisu no skursteņa ventilācijas. Kad vēji sakrita, tad bieži vien tos dūmus, kas nāca ārā pa skursteni vilka iekšā atpakaļ pa ventilāciju. Tagad viss OK.

Re: Gaisa pieplūde kamīnam (divstāvu guļbūve)
Autors: Georgs999 ()
Datums: 14/11/2017 12:07

Reāli jau par ventilācijas cuku nedrīkst pievadīt gaisu priekš katla. Dabīgai ventilācijai jākalpo, lai novadītu dūmus iespējamā sadūmojuma gadījumā. Savādāk gulēsi un no rīta nepiecelsies.

Re: Gaisa pieplūde kamīnam (divstāvu guļbūve)
Autors: J ()
Datums: 14/11/2017 18:42

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> 1. variants neies cauri, jo to plūsmu otrādi
> neapgriezt.


Man ir keramiskais skurstenis ap 8~9m ar ventilācijas cuku. Fakts ir tāds, ka viņš elementāri pagriež gaisa plūsmu tajā cuka otrādi. Notestēju vairākas reizes, turklāt, kas interesanti kamīns pat nav jākurina, lai to izdarītu - pietiek atvērt kamīna šīberi un gaisa plūsma ventilācijas cukā nomainās no izejošas uz ienākošu.

Re: Gaisa pieplūde kamīnam (divstāvu guļbūve)
Autors: Hmm ()
Datums: 14/11/2017 19:16

Mani novērojumi dabā arī parāda, ka ventilācijas cukas plūsmu var pagriezt otrādi man arī 8m gara cuka un kurinot apkures katlu gaiss reizēm skrien iekšā.
Dūmvadu ražotāji pat reklamē skursteņus pasīvajamām mājām, kur apkures sistēmas gaisa padeve ir noslēgta un nekas netiek ņemts no telpas, pa vienu cuku sūc iekšā, pa otru skrien dūmi ārā.

Re: Gaisa pieplūde kamīnam (divstāvu guļbūve)
Datums: 14/11/2017 19:31

Nu nezinu - es saviem 2 skursteņiem to nespēju izdarīt - viens keramiskais, otrs - čaula mūrētajā skurstenī. Es to mēģināju ziemā. Pēc tam es pasērfoju netā un nekur nespēju atrast tādu versiju kā hmm saka. Ņemot vērā, ka tāda versija netiek plaši apskatīta - vedina uz domu, ka tā lieta nestrādā.

Re: Gaisa pieplūde kamīnam (divstāvu guļbūve)
Datums: 14/11/2017 19:39

Bez tam neredzu loģiku kāpēc pasīvajā mājā būtu jāvelk krāsnij pieplūde caur skursteni. Ko tas dod?
Es saprastu ja pasīvajā mājā pieplūde nāktu caur zemi tādā veidā priekšsildot gaisu apkurei, bet vienkārši ņemt aukstu no augšas un dzesēt kanālus? Nav pasīva loģika.
Vispār ja likt pēc formulām, tad domāju, ka sadegšanas % ir efektīvāgs no istabas +20 grādiem kā no tieša āra gaisa kas labākajā gadījumā būs +5. Protams, ka var arī izrādīties ka +5 vai +20 vispār mazu starpību % rada, ja priekšsildīta gaisa jēga parādās pie cipariem 100+.

Re: Gaisa pieplūde kamīnam (divstāvu guļbūve)
Autors: Hmm ()
Datums: 14/11/2017 19:59

Vilni, es pirmoreiz novērojot tieši ziemā, jo ejot garām sajutu auksta gaisa plūsumu.
Par pārējo vari stāstīt mazpazīstamajam skursteņu ražotājam Shciedel - Schiedel Absolut / Schiedel Absolut Xpert

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********         **  **     **  **     **   ******   
 **     **        **  ***   ***  ***   ***  **    **  
 **     **        **  **** ****  **** ****  **        
 ********         **  ** *** **  ** *** **  **   **** 
 **     **  **    **  **     **  **     **  **    **  
 **     **  **    **  **     **  **     **  **    **  
 ********    ******   **     **  **     **   ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727