UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: Silto grīdu vadība
Autors: Rudis ()
Datums: 05/11/2018 11:13

Un uzreiz divi dažāadi viedokļi :)
Paldies! Jā par to plūsmas regulēšanu kontūros biju domājis, un tad varbūt var iztikt bez termostatiem. Tomēr, ja mājā ir kādas 8 telpas, tad diez gan salecas cipari, lai katrā ieliktu regulējamu termostatu. Bet ja ir tādi, kas ņem vērā inerci (nebiju iedomājies), tad varbūt ir vērts. Vienkārši negribas uzlikt dārgu pasākumu un konstatēt, ka no tā nav nekādas jēgas..
Varbūt vēl kādi pieredzes stāsti? :)

Re: Silto grīdu vadība
Datums: 05/11/2018 12:51

Pastāsti par 8 telpām un vēlamajām temperatūrām un kā tu turēsi durvis, jo no tā viss arī ir stipri atkarīgs.
Man piemēram ir vairāk kā 8 telpas, bet lielākajam vairumam durvis ir vaļā un tāpēc tur reāli ir viena un tā pati temperatūra. Izņemot 2 telpas, kur durvis ciet un piebremzēta plūsma, tur par 4 grādiem zemāk attiecībā pret pārējo māju.
Vienīgā telpa ar atsevišķu termostatu un arī sūkni ir duša- kurā grīda ieslēdzas, lai vakarā būtu 26 grādi un pārējā laikā 22.
Temperatūras svārstības ir ļoti minimālas un es sev pilnīgi noteikti neliktu katrā telpā regulāciju, jo tā būtu nelietderīgi iztērēta SS ko labāk citā vērtīgākā automātikā ieguldīt.

Re: Silto grīdu vadība
Datums: 05/11/2018 15:29

kautkas ir jāregulē, jo pie dažādām āra temp un vēja virzieniem, siltuma patēriņš būs dažāds. To var kompensēt ar siltumnesēja daudzumu(plūsmu), parasti tā gan nedara, plūsma tiek ieregulēta konstanta, vai siltumnesēja temperatūru. Man personīgi patīk variants ar siltumnesēja temperatūru, uzliekam 3 virzienu vārstu ar servomotoru, āra temp. devēju, kontrolieri(man ir iekš katla vadības), saprogrammējam apkures līkni(īsti jau daudz nav ko programmēt, ieliekam mājas koeficientu - atkarīgs no mājas siltuma zudumiem un viss) un vēl pāris laika iestatījumus, lai vārsts neraustītos pie minimālām temp izmaiņām. Tālāk man vēl ir honeywell telpu temp kontroles sistēma, kas padod katlam ziņu, kad kautkur ir nepieciešams siltums.

Re: Silto grīdu vadība
Autors: Rudis ()
Datums: 05/11/2018 16:33

Nu man būs tikai 2 telpas kuras būtu nosacīti caurstaigājamas, pārējās telpas diez gan nodalītas - 3 guļamistabas, 2 sanmezgli, saimniecības telpa.
Par katlu, būs Nibe Fighter SS, tad liekas tajā var visādas līknes saregulēt, bet tad jādomā vai tomēr izdevīgāk ir regulēt plūsmu nevis temperatūru?
Honeywell arī biju pētījis, tas izskatās ļoti labs variants, tikai joprojām domāju - vai vajag visās telpās?

Re: Silto grīdu vadība
Autors: VK ()
Datums: 05/11/2018 16:44

SS līkni regulē pēc ziemeļu telpas/ām, kurām nav atsevišķa regulatora. Ja izbūvējot apkures cilpas nav lielu kļūdu, tad pārējās telpās var ļoti labi iztikt ar parastajiem ON/OF temperatūras regulātoriem saulainajām dienām. SS jābūt dažām cilpām bez regulācijas, lai tas nesajūk prātā.

Re: Silto grīdu vadība
Autors: Rudis ()
Datums: 05/11/2018 16:53

Ok, paldies. Atzīstu ka man šī vēl ir diez gan tumša puse. Gribēju dzirdēt kādus viedokļus pirms SS uzstādītāji mani pārliecina par viņu vienīgo pareizo variantu.

Re: Silto grīdu vadība
Autors: binary ()
Datums: 05/11/2018 22:16

Rudis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Un uzreiz divi dažāadi viedokļi :)

Tu vēl pavaicā, par cik tev JanisJanis to visu būtu gatavs notirgot. Kaut kā bieži no viņa lasīti "slavas vārdi" par "medus aku" (Honeywell).

Re: Silto grīdu vadība
Autors: Regnars ()
Datums: 26/11/2018 14:51

Ir pozitiiva pieredze, viss straadaa kaa naakaas. Wavin Tempower sisteema, apsilditi tiek ap 110m2, 11 loki, termozondes gan griidaa, gan pie sienas, taatad probleema ar logu atveersanu un kamiinu atkriit.
Pamataa doma taada, ka regulee tikai veelamo istabas temperatuuru, manna gadiijumaa ap 22,0 - 22,5. Veejtverii mazaak, vannas ist piemeeram 25, utt.
Projektinu izstraadaa Wavin tirgotaajs, loku skaits, garums atkariibaa no telpu konfiguraacijas.
Temperatuura iestaadama gan katraa telpaa atseviski pie sienas vadiibas/sensora, vai centraalajaa Touch screen (opcija, bet noteikti iesaku) panelii jebkurai telpai, taatad atkriit staigaat un baudiit katru paneli atseviski.
Sisteema straadaa otro gadu, probleemu nav. Sisteema vnk dziivo savu dziivi.
Kaut ko tas saakumaa noteikti maksaa, bet noteikti ir eertaak, nekaa skraidiit un groziit kkaadus termovaarstus, kaa arii nebuut 100% apmierinaatam.
Nav ko tur groziit, uzliec telpas temeratuuru un viss.
Cenu neatceros, uz kopeejaa fona nekas dramatisks.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   *******   **     **  **     ** 
 ***   **  **    **  **     **  **     **  **     ** 
 ****  **      **           **  **     **  **     ** 
 ** ** **     **      *******   **     **  **     ** 
 **  ****    **             **   **   **   **     ** 
 **   ***    **      **     **    ** **    **     ** 
 **    **    **       *******      ***      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727