UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Silto grīdu vadība
Autors: Rx ()
Datums: 13/10/2017 18:17

Vajag vai nevajag speciālos regulatorus, nevis vienkāršu balansēšanu nosaka apkures izejas temperatūras stabilitāte. Ja tā ir stabila, patstāvīga, zemāka vai augstāka (tam nav nozīmes), tad var tāpat sabalansēt temperatūras laika gaitā.. Ja temperatūras ieejā staigā kā tām tīk... tad bez automātikas tas pats notiks ar telpas temperatūru.

Re: Silto grīdu vadība
Autors: Aldis70 ()
Datums: 13/10/2017 18:25

Rx,
nebiju par to iedomājies (t stabilitāti). Jo man ir gāzes apkure (tātad stabili).

Paldies.

Re: Silto grīdu vadība
Datums: 20/10/2017 21:16

Tā arī būs, ka visus piecus jāliek kopā, jo el. termostata jauda to atļauj un nekādi papildus releji nav nepieciešami.
Un definīcijā par to kas ir telpas termostats un ko tas dara skanētu šādi:
Telpas termostats uztur telpā vienmērīgu telpas temperatūru neatkarīgi no silto grīdu siltumnesēja šķidruma temperatūras kas cirkulē pa silto grīdu apkures loku.

Re: Silto grīdu vadība
Datums: 01/09/2018 09:33

Labrīt!
Naivs jautājums man.
Mazie pa vasaru norāvuši vadiņu no termogalvas zondes siltajai grīdai.
Jāpērk jauna galva ar zondi, vai arī to vadiņu piemēram ar alumīnija foliju var piesiet pie zondes sāna? Kāda ir tā zondes uzbūve?
[www.google.lv]:

Re: Silto grīdu vadība
Datums: 01/09/2018 09:37

Ok, pats atradu - vadiņš ir kapilārs (maza caurulīte). Ja ir pušu, tad pagalam.

Re: Silto grīdu vadība
Autors: Girco ()
Datums: 11/09/2018 21:54

Nu principā šobrīd ir izkristalizējuses doma tupi pieslēgt grīdu kontūra sūkni caur to bezvadu termostatu. Un attiecīgi saimniecības ēkas cilpām uzlikt aktuatorus ko vadītu viens kopīgs termostats. ( par saimniecība ēkas telpu temperatūru nebaidos- trase ir īsāka, noteikti vajadzētu spēt uzsildīt kamēr mājas termostats būs ieslēdzis sūkni). Katrā ziņā centīšos atrakstīies, kā strādā.
Visa tā vadība prasās galvenokārt laikā, kad ārā ir ap 0 vai siltāk- grūti noķert vajadzīgo 3ceļu vārsta pozīciju- tā regulēšanas zona sanāk baigi maza. Un parasti sanāk tā, ka ir par siltu. Un vēl tā grīdu siltuminerce- ja vakarā pagrozu, no rīta šķiet, ka bija ok, bet nākamajā vakarā tomēr liekas par vēsu...
Vēl domājot par saimniecības ēku- vai nav kaut kāds tjipa ventilis, kam varētu uzmaukt grīdas cilpas aktuatoru ( pirms kolektora) kas tad no termostata taisītu vaļā vai ciet plūsmu uz kolektoru- paliktu iespēja pašā kolektorā cilpas sabalansēt? ( radiatora pieslēguma termogalvas mezgls? Plūsma caur viņu pietiktu ~50m2 grīdām- 4 cilpas?)

Re: Silto grīdu vadība
Autors: JanisJanis ()
Datums: 02/11/2018 15:32

Trīsceļu vārstus var regulēt ļoti precīzi pēc telpas temperatūras. Te bloga ieraksts par šo tēmu: [www.medusaka.lv]

Re: Silto grīdu vadība
Autors: Rudis ()
Datums: 03/11/2018 20:42

Man arī gribētu dzirdēt vēl viedokļus - vai reāli ir nepieciešami tie telpu termostati, jo grīdai ir pamatīga siltuma inerce. Un kas notiek, ja izdomā iekurināt kamīnu (nu tas vēl nekas), bet ja atveru logu un gribu izvēdināt - tad apkure (manā gadījumā siltumsūknis) ieslēdzas uz pilnu jaudu - tad tam es vairs neredzu nekādu ekonomiju.
Ļoti jau gribas to iespēju regulēt katru telpu, bet man liekas ar grīdām tas īsti efektīvi nedarbojas. Vienkāršāk ir pieregulēt katru kontūru manuāli un tad paļauties uz āra termostatu, kas visu pieregulēs automātiski. Vai arī varbūt kādam cita pieredze, kur tas viss ļoti labi strādā?

Re: Silto grīdu vadība
Autors: JanisJanis ()
Datums: 05/11/2018 09:21

Bez telpas termostats grīda regulējās pati vienīgi pasīvājā mājā. Citās sanāk aptuveni. Jāliek uz katru istabu termostats un viss. Grīdu termostati ņem vērā grīdas inerci un darojās atbilsoši un spēj noturēt temperatūru nesvārstīgu.

Re: Silto grīdu vadība
Datums: 05/11/2018 09:52

Es domāju, ka nav vajadzīgi katras telpas termostati, pietiek ar vienu vadības punktu, bet atšķirības istabās regulē ar plūsmu kontūros. Strādā pietiekami efektīvi, ja vien dažādo telpu durvis arī piever cik ne cik.
Vēdināt telpas vajag. Nav jau tā, ka izvēdina 5 minūtes telpas un temperatūra noslīd par 5 grādiem uz stundu. :) Talpa pēc loga aizvēršanas minūšu laikā atgriezīsies sākotnējā punktā un devējs var to pat nepamanīt, it sevišķi ja tas stāv kaut kur kur nav caurvējš. Es to nesaskatu par problēmu vispār.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********  **    **  **    **  **        
 **     **  **         **  **   ***   **  **    **  
 **     **  **          ****    ****  **  **    **  
 **     **  ******       **     ** ** **  **    **  
 **     **  **           **     **  ****  ********* 
 **     **  **           **     **   ***        **  
 ********   ********     **     **    **        **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727