UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Centrālā apkure ar malkas plīti
Datums: 10/10/2017 12:43

Sveiki, meistari!
Vakar sēžot nedaudz vēsā lauku mājas virtuvē bez plīts un plānojot plīts mūrniecību, iedomājāmies, ka varētu šai plītij izlaist cauri metāla trubas, pildītas ar tosolu, un tādā veidā ielikt pamatus centrālajai apkurei mājā. Kādi Jums komentāri ?

Re: Centrālā apkure ar malkas plīti
Datums: 10/10/2017 12:54

Teorētiski izdarīt var, bet vienkāršāk, un drošāk ir izmantot plīti ar centrālapkures funkciju vai kādu citu centrālapkures iekārtu.
Vienkārši kaut kur un kaut kādas caurules ielikt nav māksla un nav arī rezultāts - kāds virsmas laukums, kāds izvietojums, kāda tīrīšana kāds tērauds, kāds būs sistēmas turpinājums. Ja tu vari izrēķināt un izprojektēt (maz ticams) vai izmantot kādu cik ne cik pārbaudītu un paredzamu sistēmu, tad var - pārējos gadījumos lieka laika un materiāla tērēšana.
Es pilnīgi noteikti ko tādu nedarītu. Kalendārā skatos ir 2017 nevis 1977 gads.

Re: Centrālā apkure ar malkas plīti
Autors: Didzisp ()
Datums: 10/10/2017 13:09

Plīts ļoti labi ar čūsku var sasildīt boilerī ūdeni, bet kad plīti pārvēš par centrālapkures katlu, tad vairs nav ne plīts, ne katls. Visādā ziņā normālu cepeškrāsnu tad nesanāk uztaisīt un virsma arī lēnāk uzsilst. Fizikas likumus neapiesi. kad es mūrēju savu plīti, tad sanāsca strīdēties ar meistaru. Es sarēķināju, ka vajag likt čūskai collīgo trubu, bet vecais vīrs saka, man pie d*** tavi aprēķini, liec trīsceturtdaļtrubu, tad tā nenoņems enerģiju plītsvirsai un cepeškrāsni, plus boileris tik ātri neuzkarsīs un varēsi ziema ilgāk kurināt. Nu bija vecajam vīram 100% traisnība. Plīts ļoti labi darbojas kopā ar sēdmūrīti vai sildmūri, tajā var foršus pīrāgus uzcept, bet centrālaplurei vajag atsevišķu katlu. Protams, ir apvienotaš plītis, bet tas tāpat, kā universālie instrumenti. Kas der visam, neder nekam.

Re: Centrālā apkure ar malkas plīti
Datums: 20/10/2017 22:08

Plīts ar sildrieri ir efektīgāka nekā ar apkures siltummaini. Lai palielinātu pašas plīts sildvirsmu izmanto papildus siltuma kabatas plīts sānos zem kurtuves un izbūvē arku zem cepeškrāsns.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **         ********   **     ** 
 ***   ***  **        **    **   **     **  **     ** 
 **** ****  **        **    **   **     **  **     ** 
 ** *** **  ******    **    **   ********   **     ** 
 **     **  **        *********  **         **     ** 
 **     **  **              **   **         **     ** 
 **     **  ********        **   **          *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727