UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Malkas centrālās apkures projektēšanas pakalpojumi?
Datums: 24/02/2017 10:51

3K varētu arī neiekļauties arī pie nosacījuma ja visu taisa pats un esi zinošs - daudz loriņi savācas.
Skurstenis domāju ir jānojauc, jo ja piesūcies, tad tu viņu neiztīrīsi un neapmetīsi tā lai tā darva neradītu problēmas, viņa lien visam cauri. Pat ja uzliksi regipsi ar distanci tev tur iekšā būs šmuce, smaka utt. Iesaku nojaukt un likt jaunu - katlam pareizajā vietā un caur jumtu nevis gar sānu sienu ar kaut kādām atsaitēm utt. Izvēle tava - keramiskais vai siltinātais metāla.
Katlu protam iesaku tēraudu - parasto vai gāzģeneratoru, jo starpība starp čugunu un tēraudu apkures projekta tāmē ir pārāk neliela. Čuguna katls ir visnelietderīgākais un grūtāk tīrāmais.

Re: Malkas centrālās apkures projektēšanas pakalpojumi?
Datums: 11/05/2017 07:41

Radiatorus apkurē izvēlies jaudīgākus nekā nepieciešams, tā tu spēsi samazināt mājas apkurē nepieciešamo siltumnesēja temperatūru un palielināsi akumulācijas tvertnes litderības koeficientu.
Vēl lielāku litderību akumulācijas tvertnei iegūsi ja izmantosi zemo temperatūru apkures veidu - siltās grīdas. Pareizi iestrādājot darba temperatūra bargā salā nepārsniedz 28-30*

Re: Malkas centrālās apkures projektēšanas pakalpojumi?
Autors: Georgs999 ()
Datums: 12/05/2017 11:41

Iesaku izvēlēties čuguna katlu, kurš tev kalpos gadu desmitus un bēdu nezināsi. Viegli tīrāms un apkalpojams. Pats tādu lietoju jau no 88 gada.
Skursteni vari atstāt veco, ja nav galīgi sadrupis, saplaisājis un bēdīgā stāvoklī.

Apkures sistēmu izvēlies ar akumulācijas tvertni, lai nav katls jāsmacē un skurstenim jādarvo. Pie normālas kurināšanas tā darva gada laikā izvēdināsies un būs viss OK. Galvenais katlu nesmacē un smakas arī nebūs.

Re: Malkas centrālās apkures projektēšanas pakalpojumi?
Datums: 12/05/2017 15:49

10 vai 12 gadā Saliku katleni ar 4 aķiem, katrs pa tonnai kurus baro 60kw viesīša gāzģenerācijas, uzpildei līdz 90' 4-5h pilnā koksā. Atpakaļgaita no 60 Katlā no 70 un vairāk,sakarsušās dūmgāzes sadeg pilnīgi, jo kurstenī dūmu neredz un katls tīrs ja neskaita ka nedēlā sauja baltu pelnu, kurus arī ir jāiztīra.

Re: Malkas centrālās apkures projektēšanas pakalpojumi?
Autors: Dindirin ()
Datums: 12/05/2017 21:36

Blūmentāl - kā dabūji viesīti līdz 90'? Manējais pie 85' jau slāpē ventilatoru, augstāk ar parasto regulēšanu nevaru iestatīt

Re: Malkas centrālās apkures projektēšanas pakalpojumi?
Autors: ietiepīgais ()
Datums: 12/05/2017 22:17

Man ir siltās grīdas abos stāvos un nav aķis, nav automātika 70 grādi iet uz kolektoru un ir viss ok. Protams grīdu biezums betona ir palielināts līdz 20 cm un ziemā ir jākurina tikai trīs stundas dienā. Visu siltuma ietilpība ir betona grīdās nekas nav jāregulē un neko nevajag.

Re: Malkas centrālās apkures projektēšanas pakalpojumi?
Datums: 13/05/2017 05:10

Viesītim ir atsevišķa augšējā gala ierobežojuma funkcija, ja to izmainīt uz augšu + inerce ar mazāku gaidīšanas intervālu un būs pat 105 bet regulējumu veic ar minimālām izmaiņām lai pats saproti ko dari un ko vēlies sasniegt. Šķūnītī meklē iepriekšējās sezonas rupjo malciņu un viss notiks. Ar nosacījumu ka malkas novietnes tilpums minimum1,5- 2 gadi, bet tā uzpilde katru gadu.

Re: Malkas centrālās apkures projektēšanas pakalpojumi?
Datums: 13/05/2017 06:44

ietiepīgais Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man ir siltās grīdas abos stāvos un nav aķis,
> nav automātika 70 grādi iet uz kolektoru un ir
> viss ok. Protams grīdu biezums betona ir
> palielināts līdz 20 cm un ziemā ir jākurina
> tikai trīs stundas dienā. Visu siltuma
> ietilpība ir betona grīdās nekas nav jāregulē
> un neko nevajag.

Es piekrītu ka Tev telpās ir iebūvētas siltās grīdas un ar to arī visa Tava silto grīdu idejiskā apkure beidzas, jo tās izpilda lielo temperatūru akumulācijas funkciju. Un Tu izlaidi piebilst ka telpā ir silts-karts-silts-karsts-silts.... un šis ir Tevis radīts algoritms kuru iespējams diktē kurināšanai atvēlētā laika ierobežojums. Es nenosodu Tavu siltuma ieguves un uzkrāšanās veidu, bet nepiekrītu uzskatam ka apkurē Tev ir "siltās grīdas apkure". Tavā gadījumā to jāsauc tikai par "grīdas apkuri".

Re: Malkas centrālās apkures projektēšanas pakalpojumi?
Autors: ietiepīgais ()
Datums: 13/05/2017 09:08

Blūmentāl es aizmirsu piebilst ka telpā temperatūra tik pat kā nemainās 19 - 21 grādi, jo akumulācija ir tik liela ka tur nekas nevar mainīties. 2005 gadā kad janvārī bija vētra man trīs dienas apkure nestrādāja jo nebija elektrība, tad gan t nokrita līdz 17 grādiem.

Re: Malkas centrālās apkures projektēšanas pakalpojumi?
Datums: 13/05/2017 22:38

ietiepīgais Wrote:
-------------------------------------------------------
> Blūmentāl es aizmirsu piebilst ka telpā
> temperatūra tik pat kā nemainās 19 - 21 grādi,
> jo akumulācija ir tik liela ka tur nekas nevar
> mainīties. 2005 gadā kad janvārī bija vētra
> man trīs dienas apkure nestrādāja jo nebija
> elektrība, tad gan t nokrita līdz 17 grādiem.

Kāda ir grīdas virsmas t'pirms un pēc kurināšanas.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    *******   **      **  **    **  ******** 
 **    **  **     **  **  **  **  **   **   **       
 **               **  **  **  **  **  **    **       
 **         *******   **  **  **  *****     ******   
 **               **  **  **  **  **  **    **       
 **    **  **     **  **  **  **  **   **   **       
  ******    *******    ***  ***   **    **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727