UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 6 no 10
Re: Granulu kamīns alfa plam commo 15 kw
Autors: ETT ()
Datums: 10/12/2018 21:33

Kungi neko nav pārpratuši. Kungi tikai apspriež situācijas un tehnoloģijas :)
Konkrētajai apkures iekārtai nav paredzēta neatkarīga gaisa pieplūde (pieslēgtu caur cauruli)
-----------------------------------------
3.4 Sadegšanas gaisa ieplūdes (8.attēls)
Sadegšanai nepieciešams gaisa, kas ņemtsno apkārtnes, jāreģenerē caur ventilācijas režģi un
jāpagriež uz āru. Tas nodrošinās labāku sadegšanu un zemāku biodegvielas granulu patēriņu.
Nav ieteicams, lai ārējo gaisu iesūc tieši caur cauruli, jo tad samazinās efektivitāte un sadegšanas
veiktspēja.
No ārējās puses ventilācijas atvere jāaprīko ar ventilācijas režģi kā aizsardzību pret lietu, vēju un kukaiņiem. Šī atvere ir jāizgatavo uz telpas ārējās sienas aiz kuras atrodas plīts. Ir aizliegts ņemt degšanai nepieciešamo gaisu no garāžām, noliktavām, kur glabājas degošie materiāli vai kur ir ugunsbīstamas telpas.
Ārējā degšanas gaisā ievades atvere nedrīkst būt savienota ar caurulēm...
[site-462634.mozfiles.com]

Re: Granulu kamīns Centropelet
Autors: MrBadMan ()
Datums: 11/12/2018 17:16

Droši ka vien katram ražotājam savi varianti. Manam kamīnam lietotāja instrukcijā ir šāds teikums:
"Gaisa padeve degšanai jānodrošina no vēdināmām telpām caur vismaz 100 cm² atveri vai tieši no āra caur 35 mm gaisa ieplūdes cauruli"
Arī zīmejumā parādīta ieteicamā shēma par kurtuvei domātā gaisa ņemšanu no ārpuses. Netā viegli atrast Astra P-7 lietotāja istrukciju pdf.

Re: Granulu kamīns Centropelet
Autors: ETT ()
Datums: 11/12/2018 21:53

Man domāt, to lielā mērā nosaka katla konstrukcija. Tā kā tagad tiek pielietota otreizējā sadegšana, kuras uzlabošanai pievadītais gaiss tiek uzsildīts, tad tehniski vieglāk ir uzsildīt +18 siltu, nekā -18 aukstu :)

Re: Granulu kamīns Centropelet
Autors: glosbergs ()
Datums: 12/12/2018 12:12

Nu mana kamīna (CentroPellet zv14) instrukcijā ir šāds formulējums:
Nav obligāti nepieciešams savienot ieplūstošā gaisa atveri tieši ar krāsni (lai būtu iespējams iegūt gaisu tieši no
ārpuses), taču ir ārkārtīgi svarīgi nodrošināt 50 kubikmetru stundā lielu gaisa plūsmu, izmantojot atveri, kurai ir
dotie izmēri. Apskatiet standartu UNI 10683.

Bet vispār jābūt uzmanīgiem ar tām tulkotajām instrukcijām, jo salīdzinot ar instrukciju angļu valoda var secināt ka šis tas pazūd tulkojumā.

1) Man ir grūti pieņemt ka esmu mājoklis siltināji un salicis pakešu logus, bet tagad vienkārši jātais sienā caurums 10x10 cm. Ja ārā ir -20 un vēl vējš no cauruma puses, tad dzesēšana būs pamatīga. Pēc mans saprašanas, savienojot ar cauruli, dzesēs stipri mazāk vismaz brīžos kad katls nestrādās.
2) Patiesība man katls nemaz nestāv pie ārsienas, bet sienai otrā pusē ir kāpņutelpa (~100 m3 telpa). Vai būtu jēga taisīt caurumu uz šo kāpņutelpu? Vel ir variants ņemt gaisu no bēniņiem, piemēram, novilkt 3 metrus70mm kanalizācijas cauruli?
Ko eksperti ieteiks?

Re: Granulu kamīns Centropelet
Autors: glosbergs ()
Datums: 12/12/2018 12:26

angļu instrukcijas versija

Be sure that the room where the stove is
installed has sufficient aeration and, if
necessary, install an air intake duct with a
minimum recommended diameter of 50 mm
to bring in air from the outside.

Re: Granulu kamīns Centropelet
Autors: arre ()
Datums: 12/12/2018 12:57

Bet kādam citam varētu būt grūti pieņemt domu, ka mājokļa rekonstrukcija un siltināšana tiek veikta nepadomājot par tik būtiskām lietām kā ventilācija. Siltinot telpu tak jāparedz no kurienes ieplūdīs svaigais gaiss. Ja agrāk tas ieplūda pa durvju un logu šķirbām, tad Ieliekot ūberkrutos jaunos logus un durvis, nekontrolētās gaisa ieplūdes process būs beidzies. Ja pieplūstošā ventilācija tiek nodrošināta atstājot pusvirus (vēdināšanas režīmā) ūberkrutos logus, tad ne par kādu jēdzīgu siltināšanu un dzīves kvalitātes uzlabojumu salīdzinājumā ar siltināšanā iztērētajiem līdzekļiem mājoklī nevar runāt.
Atgriežoties pie tēmas - jebkurš degšanas process patērē skābekli, kas cita starpā nepieciešams cilvēka elpošanai. Tātad telpā jārada papildus skābekļa avots un būs ļoti labi, ja tas apkures iekārtai būs atsevišķs. Praksē dara visādi - ņem kur vieglāk paņemt. Ja gaisu ņem pa taisno no āra, tad apkures iekārta tiek dzesēta - kaut kādas kalorijas droši vien zūd. Fizika kā nekā.

Re: Granulu kamīns Centropelet
Autors: glosbergs ()
Datums: 12/12/2018 13:40

Ja nav uzstādīts siltummainis, tad no ir siltuma taupīšanas viedokļa ir pilnīgi vienalga pa kādiem caurumiem gaiss iepūst, taču arī vienkāršām ventilēšanas iekārtām mēdz būt termo vārsti, filtri, sensori un dažādi darbības režīmi, tas tomēr nav tas past kas pastāvīgs caurums sienā. Pie tam, kā jau minēju, kamīns var vairākas stundas nestrādāt, jo temperatūra ir nomas robežās, šajā laika caurums vienkārši dzesē māju un viss.

Re: Granulu kamīns Centropelet
Autors: arre ()
Datums: 12/12/2018 14:19

man nepielec, kas tur var būt neskaidrs. ja savienosi ieplūstošā gaisa atveri tieši ar krāsni, lai būtu iespējams iegūt gaisu tieši no ārpuses, tad nekāda mājas dzesēšana nenotiks.

Re: Granulu kamīns Centropelet
Autors: MrBadMan ()
Datums: 12/12/2018 18:29

arre Wrote:
-------------------------------------------------------
> man nepielec, kas tur var būt neskaidrs. ja
> savienosi ieplūstošā gaisa atveri tieši ar
> krāsni, lai būtu iespējams iegūt gaisu tieši
> no ārpuses, tad nekāda mājas dzesēšana
> nenotiks.
Principā doma pareiza. Ja no āra ņem auksto gaisu kurtuvei, gaiss nodrošina degšanai skābekli, uzkarst un izplūst cur dūmvadu. Kad kamīns nekurās, tad aukstais gaiss praktiski nekustās kurtuvē, jo ir tendence siltajam gaisam plūst aukstā gaisa virzienā. Tajos brīžos, kad ziemā kamīns nekurēsies, tad istabas stūrī nebūs nosarmojis dzelzs gabals (kamīns). Kaut kā tā. Man gan kamīns ir garažā/darbnīcā.

Re: Granulu kamīns Centropelet
Autors: Incha29@inbox.lv ()
Datums: 27/12/2018 13:29

Glosbegrs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Šoruden uzliku Contrometal ZV14 kamīnu. 70m2
> 3radioatori + dvieļu žāvētājs.
> Viss būtu labi, bet mēneša laikā vismaz 5
> reizes nav nostrādājusi aizdegšanās (alarm no
> fire). Izslēdzot/ieslēdzot atkal strādā. Man
> liekas tas nav īsti ok. Stikla durtiņas arī
> diezgan ātri (nedēļas laikā) aizkvēp un ir
> jātīra, ja grib baudīt liesmu.
> Jāatzīst ka granulas līdz šim esmu pircis
> tikai depo (lētākās), laikam jāsāk ar to ka
> jāpamēģina kvalitatīvākas granulas.
> Vai ir vēl kādi iemesli tam “no fire”?
> Var būt jāierīko gaisa padeve no āra, kā to
> rekomendē ražotājs, pagaidām kamīns gaisu
> ņem no telpas.

Vajag ieregulēt un viss darbosies. Gaisa padevi telpa arī vajadzētu nodrošinat!

Pašreizējā: 6 no 10


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  **          ******   **     ** 
  **  **      **     **    **   **    **   **   **  
   ****       **     **    **   **          ** **   
    **        **     **    **   **           ***    
    **        **     *********  **          ** **   
    **        **           **   **    **   **   **  
    **        **           **    ******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727