UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: pelējums un ventilācija
Autors: Dindirin ()
Datums: 04/01/2017 23:48

vai, siltinot fasādi, tika arī mainīti logi? izskatās, ka istabās tomēr pietrūkst gaisa apmaiņa. Ja virtuves ventilācija ierauj gaisu kaut vai no kāpņu telpas, tad istabās nekādas cirkulācijas nav.
Pamēri arī Co2 līmeni istabā. ja pastāvīgi virs 1000ppm, tad trūkst svaiga gaisa pieplūdes. Gaisa vadi uz virtuvi neko nedos, ja nebūs noorganizēta svaiga gaisa pieplūde.

Re: pelējums un ventilācija
Autors: bern ()
Datums: 05/01/2017 14:47

Par Co2 mērīšanu nebiju iedomājies.
Istabā ir svaiga gaisa pieplūde -katrā istabā vienā logā ir pa ventilācijas panelim. Ja lasa izplatītāju aprakstus, tie nodrošinot 20-40 m3 stundā, kam, manuprāt, vajadzētu būt pieteikami. Es vienīgi ne pārāk saprotu, vai ir jēga no tiem gaisa vadiem, varbūt jāuzliet ventilators pa tiešo uz šahtas.

Re: pelējums un ventilācija
Autors: bern ()
Datums: 05/01/2017 14:52

Es izteicu versiju, ka siena mirkst. Un nejau no tā, ka lietus nokļūst uz fasādes, bet citu konstrukcijas problēmu dēļ.
==
Pilnībā izslēgt nevar nevienu versiju, tikai jautājums par ticamību. Ja virs pelējuma vietas nav neviena izvirzījuma, konstrukcijas uz ārsienas, tuvākās palodzes, baloni atrodas krietnus 2 metrus sāņus, tad, manuprāt, problēmai, vajadzētu koncentrēties tieši apakšā, ņemot vērā, ka mūris ir taisns. Bez tam, ja siltinājumā būtu nokļuvis mitrums, domāju to varētu redzēt nbo ārpuses.

Re: pelējums un ventilācija
Autors: bern ()
Datums: 05/01/2017 14:54

Varbūt augšējam kaimiņam pašvaka apkure un pārmitrs gaiss, un veidojas piegrīdas līmeņa kondensāts, kas ir pietiekošs, lai spētu līdz kādam līmenim sūkties uz leju un barot pelējumu pie Jūsu griestiem.
PS Ja pārlieks mitrums būtu Jūsu dzīvoklī, tad pelējumam pirmkārt vajadzētu veidoties Jūsu grīdas līmenī. IMHO
===
Kaimiņam tāda pati individuālā gāzes apkure kā man, un dzīvoklis visu laiku apdzīvots. Bez tam man pelējums nav tikai pie griestiem, bet arī balkonu nišās.

Re: pelējums un ventilācija
Autors: v_t ()
Datums: 05/01/2017 16:06

būtu vērts problemātiskās vietas apskatīt ar termokameru.
varbūt pieļauts brāķis siltināšanā, atstāti termo tiltiņi. ņemot vērā siltināšanu, kopējais siltuma daudzums vajadzīgs mazāks, un ar to nepietiek tām dažām vietām.
nevajadzētu sapriecāties ar gaisa 40% RH.
reāli ņemot, centrālapkures variantā, tam tagad vajadzētu būt ap 20 - 25%.
tas norāda uz ventilācijas nepietiekamību.
šķiet, ka nebija minēta arī telpās uzturētā temperatūra. ja tie ir ekonomiskie 18 - 19 grādu, tad termo tiltiņu vietās mitrums neizbēgams.

klasiskais pārītis - sildīšana un vēdināšana.

Re: pelējums un ventilācija
Autors: arre ()
Datums: 05/01/2017 16:26

Pirms visām termokamerām - vai ir pārbaudīts, ka dabīgā ventilācija wc un vannas istabā velk?

Re: pelējums un ventilācija
Autors: khe ()
Datums: 06/01/2017 07:51

Ar ko mērīts tas Rh? Man 41 rāda pie periodiskas malkas apkures bez akumulātora. Pelējums diez vai augs uz sausas virsmas. Mitrums un Co2 ir pārītis, kas tam vajadzīgs. Gan jau ir gaisa mitruma un virsmas temp sakritība, lai veidotos mitrums uz virsmas, kam nemaz nav jābūt taustāmam. Zemāka temp radžikos arī nespēj tik labi, kā agrāk samaisīt gaisu.

Re: pelējums un ventilācija
Autors: RKZ ()
Datums: 06/01/2017 10:50

Gaisa apmaiņai, mitruma novēršanai varu ieteikt izskatīt ielikt piespiedu gaisa apmaiņas ventilācijas iekārtu ar siltuma atguvi (rekuperāciju) VENTS TwinFresh Comfo. To var iemontēt praktiski jebkurā telpā, arī jau izremontētā. Vairāk info var pasmelties šeit:
[www.arttec.net]
[www.youtube.com]
LV info: www.viridilux.lv

Re: pelējums un ventilācija
Autors: Martinsonsm ()
Datums: 09/01/2017 11:27

[www.aerauliqa.lv]

Man bija līdzīga problēma. Painteresējos pie speciālistiem un man ieteica šo. Nopirku attiecīgā ražotāja iekārtas un uzstādīju. Problēma ir atrisināta. Telpās ir normāls Co2 un mitruma līmenis.

Re: pelējums un ventilācija
Autors: Otto ()
Datums: 09/01/2017 12:53

vai to grabažu var arī griestu izvadam uzstādīt? Un kāda cena, ja jau reiz tos tirgo?

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  **     **   *******         ** 
 **   **   **        **     **  **     **        ** 
 **  **    **        **     **  **               ** 
 *****     ******    **     **  ********         ** 
 **  **    **        **     **  **     **  **    ** 
 **   **   **        **     **  **     **  **    ** 
 **    **  ********   *******    *******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727