UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123456Nākošā
Pašreizējā: 1 no 6
Cik elektrības mēnesī tērējam?
Autors: Artanis ()
Datums: 02/01/2017 22:17

Gribētu, lai biedri padalās ar saviem ikmēneša elektrības rēķiniem. Derētu, protams, pieminēt cik cilvēku jums famīlijā, lielākos mājas elektroenerģijas patērētājus, un citus faktorus (ir/nav boileris, siltās grīdas, utml.).

Man, dzīvojot vienam un lielāko daļu laika pavadot tikai vienā (mazākajā) no dzīvokļa trim istabām, sanāk kaut kāds aizdomīgi liels tas patēriņš - gada griezumā vidēji mēnesī sanāk 350-400kWh (~50-60Eur), kas liekas dafiga priekš vienas personas, ne? Turklāt ņemot vērā, ka atšķirībā no daudziem citiem, es TV neskatos vispār (neesmu ieslēdzis ne reizi pēdējā gada laikā), un visā dzīvoklī ir LED spuldzes.

Mani vienīgie vērā ņemamie patērētāji:
* Dators + trīs LED monitori (~300-400W zem slodzes, ~150W dīkstāvē)
* Ledusskapis (A klases, maz tiek virināts)
* Veļasmašīna (trīs līdz četras reizes mēnesī tiek darbināta, bez žāvēšanas lielākoties)
* Siltā grīda vannasistabā (~3m2 platībā pa vidu, uzstādīta samērā zema temperatūra)
* Elektriskais dvieļu žāvētājs (~160W, ar termostatu)
* Reti pa retam mikroviļņu krāsns vai matu fēns.

Tas arī viss. Netieku gudrs, kā augšminētās iekārtas kopā spēj mēnesī norīt tik daudz špaņa - lai gan nekur normālu statistiku neatrodu par citiem, bet šur tur pavīdēja info, ka ģiemene ar diviem bērniem knapi 600kWh notērē, regulāri pie TV sēžot piedevām.

Vai kāds vēl var padalīties ar savu patēriņu?

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Autors: skrachs ()
Datums: 02/01/2017 22:32

Divistabu dzīvoklī, kad dzīvojām divatā, bija ap 80kwh mēnesī.

Tagad esam jau trijatā. Ir ap 120, jo visu laiku kāds ir mājās.

Boileris un nekādas citas apsildes nav.
TV, dators, veļasmašīna, mikrene, tējkanna un vēl visādi sīkumi.


Lauku mājās, kurs viss iepriekš uzskaitītais ir divreiz vairāk plus iekārtas garāžā, mēnesī sanāk 300-400.

Lai 400 viens cilvēks dzīvoklī notērētu, jābūt talantam. Nav visur 100w sildītāji (lampiņas) pie griestiem?

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Autors: Artanis ()
Datums: 02/01/2017 23:11

Jau minēju, ka visā dzīvoklī ir tikai LED spuldzes.
Nu es tieši par to pašu brīnos - ja nebūtu pirms diviem gadiem jauns skaitītājs uzlikts, domātu, ka mož dēļ indukcijas tas nojūdzies.

120kWh uz trijiem cilvēkiem, kamēr man 350 vienam, turklāt gandrīz neko nedarot, njā.. Sāku apsvērt ideju nopirkt pārīti rozetēs spraužamo enerģijas skaitītāju un mēģināt ar izslēgšanas metodi atrast, kas īsti varētu būt pie vainas. Ok, tā rupji rēķinot kādas 50kWh noteikti var norakstīt uz silto grīdu, un vēl 30-40 tikpat var norakstīt uz dvieļu žāvētāju. Bet kur paliek pārējais?.. :(

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Autors: Hmm ()
Datums: 02/01/2017 23:35

Baigi optimistiski uz visu skaties, teorētiski:
Ja dators dīkstāve griežas 24/7, tie ir 100kWh/mēnesī
3m2 elektrīskās grīda maksimālā jauda ap 400W, strādājot uz pilnu jaudu tie var būt 288kWh
Dvieļu žāvētājs ar pilnu jaudu, atkal 100kWh.

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Datums: 02/01/2017 23:38

Jāmeklē liela problēma kaut kur. Aizdomīgākie varētu būt abi sildītāji (grīda un čūska), bet to man šķiet vajadzētu uz siltumu izjust, pie tam labi just. Patēriņš ir krietni par daudz.
Man mājai ar visiem elektromotoriem, galdiem un štrumiem 300kw tikai.
Kaut kā gribētos domāt, ka kāds vēl lietotājs ir uzkarinājies ar visu savu saimniecību. Vai arī skaitītājs ir nenormāls. Nevar tik daudz notērēt.

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Datums: 02/01/2017 23:41

Bet ja pieņem Hmm aprēķinu, tad teorētiski redz kā no datora un sildītāja var savākties. Tas rozetes W mērītājs tev palīdzētu ātri tikt skaidrībā - katru no šiem 3 patērētājiem uz dienu padarbinot un tad attiecināt uz mēnesi rezultātu.

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Autors: Niks ()
Datums: 03/01/2017 09:45

[fv13.failiem.lv]

Man šitā

Privātmāja ar 7 iedzīvotājiem.

Tagad nonstop iet apkures sūkņi, vasarā Saules kolektora sūkņi

Mājās daudz gatavojam ēst. Uz klasiskās elektriskās (ne indukcijas) plīts un cepenē

1 fiksētais kompis, 2 portatīvie, 1 TV, audio resīvers. Kaut kas grab visu laiku
systemair rekūperators - taimerēts, iet ~ 50 % laika
Gaismas 90 % LED, 1 X 150 W halogēnā (guļamistabā) + garažā 3 garās armatūras

Āra gaismiņas padaudz, bet sensorās, un /vai taimerētas

Zāli pļauju ar elektrību (roboC)

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Autors: arre ()
Datums: 03/01/2017 10:06

Man tagad laukos viedais elektroskaitītājs. elektības patēriņu var elektrum lapā ieraudzīt no tālienes pa stundām un minūtēm. man nepatīk boileris un pussačakarētais ledusskapis.

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Datums: 03/01/2017 10:21

3-4 cilvēki veļene, traucene, TV, cepene katru otro dienu un( elektr, plīts indukc)vairāki sūkņi, visur LED, gludeklis- gāzes katlam sūknis darbojas 24 st diennaktī- viss kopā 260 kw mēnesī izlīdzinātais.

iečeko patēriņu 2 dienām, un tad izslēdz silto elektrisko grīdu pāris dienas un atkal nomēri patēriņu. un uzreiz sapratīsi.
Man viens žēlojās ka 3 m2 grīdas vannenē notērē savus 150-200 kw mēnesī - apsilda savu dzīvokli un arī kaimiņa, jo nebija vietas siltumizolācijai.

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Autors: opis ()
Datums: 03/01/2017 11:21

Mums lielā dzīvoklī uz 3 cilvēkiem ap 400 kw mēnesī. Bet ja ierubī silto grīdu vannas istabā (~6m2) tad uzreiz +20~25 EUR rēiķinam sanāk. Man liekas "meistari" nav īsti pareizi viņi iebūvējuši.

Vēl tāda lieta kad pirms uzsākām remontu dzīvoklis stāvēja ar pelēko apdari bez patērtājiem un izslēgtiem drošinātājiem, bet tik un tā mēnesī skaitītājs uzgrieza ~50 kw. Pēc vairāku mēnešu cīņas ar Latvenergo skaitītājs tika nomainīts un tad bija ok.

Iet uz lapu: 123456Nākošā
Pašreizējā: 1 no 6


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   **     **  **     **  ******** 
 ***   **  **     **  **     **   **   **   **       
 ****  **  **     **  **     **    ** **    **       
 ** ** **  ********   **     **     ***     ******   
 **  ****  **         **     **    ** **    **       
 **   ***  **         **     **   **   **   **       
 **    **  **          *******   **     **  **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727