UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
ārdurvju sliekšņa termotilts
Autors: paskars ()
Datums: 17/09/2016 21:01

Plānoju mainīt mājas ārdurvis, kā arī betonēt un flīzēt vējtvera grīdu - estrih uz putuplasta izolācijas.
Bija plānotas plastikāta / pakešu ārdurvis, bet konstatēju, ka tām visām ir plāns alumīnija slieksnis, kas jābalsta uz cietas virsmas, lai tas netiktu deformēts.

Alumīnija slieksnis jau pats par sevi ir termotiltiņš, kas ievērojami palielina siltuma zudumus. Ja zem alumīnija sliekšņa ir vienlaidus betons - tas vēl vairāk palielina termotilta efektu. Kārtīgā salā visa grīda būs auksta, jo tā caursals no durvju apakšas.

Esmu izmeklējis internetu, bet nevaru atrast pareizu ārdurvju sliekšņa pieslēguma mezglu betonētai / flīzētai grīdai. Būtu priecīgs, ja Jūs padalītos ar pieredzi un risinājumiem šai vietai.

Cik nu man ir bijusi saskarsme ar šo lietu - vienmēr ir bijušas problēmas. Vai nu slieksnis krakšķ un šūpojas, jo uzlikts uz putām vai putuplasta. Vai arī grīda ir auksta, jo ir vienlaidus betons zem sliekšņa. Aukstumtilta esamību pierāda arī neskaitāmie neveiksmīgie termo foto vairākos māju celšanas procesu apraksta blogos.

Vējtveris tiks apkurināts un izmantots kā gaitenis uz vannas istabu, tāpēc gribētos, lai tas ir silts. Kā arī ārdurvju cenas ir diezgan kosmiskas, tāpēc, ja jau jāmaksā kosmoss par vienām durvīm, gribu tās perfekti siltas

Varbūt ir kādi labi ieteikumi, kur var pasūtīt kvalitatīvas un siltas mājas ārdurvis ar stiklojumu.

Re: ārdurvju sliekšņa termotilts
Autors: specs ()
Datums: 17/09/2016 21:32

Problēma, protams, nopietna :) var atrisināt ar kājslauķi...

Re: ārdurvju sliekšņa termotilts
Autors: rbm ()
Datums: 17/09/2016 21:53

Man durvīm ir alumīnija dalītais termo slieksnis + paplainājuma profils zem sliekšņa. Rezultātā ir gan likvidēts aukstuma tiltiņš caur grīdu, gan estrich grīdas ir vienā līmenī ar slieksni - nav jāklūp aiz sliekšņa.
Nu un var stāvēt uz sliekšņa nekas nekrakšķ un nešķobās.
[gimenesmaja.files.wordpress.com]

Šādi tas pasākums izskatās pie -20grādiem ārā - [gimenesmaja.files.wordpress.com]
spīd slieksnis nevis grīda.

Durvis ražoja un montēja AVU logi.

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: ārdurvju sliekšņa termotilts
Autors: paskars ()
Datums: 17/09/2016 22:31

rbm paldies par bildēm. Biju jau izpētījis arī AVU logu mājas lapu, bet diemžēl nekur neredzēju to profilu zem sliekšņa. Tas paplatinājuma profils zem alumīnija sliekšņa tiešām atrisina daudzas problēmas un padara durvis stabilākas.
Tas laikam ir tas, kas man vajadzīgs.

rbm Tev durvis tāpat kā logi ir no REHAU GENEO 6 kameru profila?

Visur citur, cik esmu redzējis, PVC durvis ir montētas bez paplašinājuma profila zem sliekšņa.Tad arī rezultāts ir tieši tāds, kā aprakstīju iepriekš.

Re: ārdurvju sliekšņa termotilts
Autors: paskars ()
Datums: 17/09/2016 22:35

specs - labs joks. Labi pasmējos!

Kādreiz arī kārtīgus sarkanraibus vilnas paklājus sita pie sienām gleznu vietā... To īsto pielietojumu tā īsti neatceros - siltumam vai dekorācijai...

Re: ārdurvju sliekšņa termotilts
Datums: 17/09/2016 23:13

Es pagājšvasar ieliku līdzīgu situāciju - divviru durvis ar stiklojumu - gārš alumīnijs. :) Es arī mazliet galvu lauzīju par šo, bet beigās atdalīju ar lentu silto grīdu no sliekšņa/pamata betona tieši, kur alu balstās. Sanāca grīdai durvju ailē izveidot padziļinātu kabatu. Starp alu un pamatu man arī bija kaut kāda lenta - pacietā, lai nav tiešs kontakts ar auksto cokola betonu. Varētu jau protams vēl aļķīmiju no ārpuses, bet neredzu jēgu - ir viss normāli, tie alumīnija zudumi nav neko nopietni tomēr. Man nekādu tepiķu tur nav un sarmu un baisu kondensātu arī ziemā nemanīju.

Bet nu grīdu tu nevari izsaldēt, jo visos variantos tu grīdu pa perimetru no cokola atdalīsi, jautājums vai tu taisīsi izbīdījumu ailes punktā grīdai vai atstāsi cokola kluci, kas nav labi. Finālā paliek nenozīmīgs alu tikai.

Re: ārdurvju sliekšņa termotilts
Autors: rbm ()
Datums: 17/09/2016 23:34

Jā durvis arī no Geneo profila

Re: ārdurvju sliekšņa termotilts
Autors: specs ()
Datums: 18/09/2016 00:59

Tad tā arī nesapratu, kājas, ienākot mājās, netiek noslaucītas?

Re: ārdurvju sliekšņa termotilts
Autors: bobo ()
Datums: 18/09/2016 08:51

Es vēl to slieksni atdaliju no esriha ar putupasta loksni ( cieto). Grīdas segums būs tieši uz puķika.
Durvis ar no AVU.

Re: ārdurvju sliekšņa termotilts
Autors: J ()
Datums: 18/09/2016 20:54

Man slieksnis uz finiera un zem tā cietais ekstrudētais putuplasts divās kārtās - nekas nekrakšķ un arī aukstumu tur neesmu jutis.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********  **     **  ********  **     ** 
 **     **  **         **   **   **        **     ** 
 **         **          ** **    **        **     ** 
 ********   ******       ***     ******    ********* 
 **     **  **          ** **    **        **     ** 
 **     **  **         **   **   **        **     ** 
  *******   **        **     **  **        **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727