UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Izslēgti gaismekli spīd
Autors: Sandisz ()
Datums: 31/08/2016 05:45

Sveiki! Dzīvoklī, vienā izstabā spīd visi 6as griestos iebūvētie LED gaismeklji kad gaisma izslēgta!
Kāds risinājums?
Paldies!

Re: Izslēgti gaismekli spīd
Autors: Didzisp ()
Datums: 31/08/2016 09:24

Ieliec lustras ievadaā paralēli, starp vadiem, kādu 470k pretestību un LED nodzisīs. Otrs variants, pareizi saslēgt vadus uz slēdzi. Tagad visdrīzāk uz slēdi iet nullesvads, nevis fāze un caur vadu kapacitāti LED dabū bišku španungu. Trešais variants, ja slērdzī iebūvēta neona lampiņa, tad izraut to laukā.

Re: Izslēgti gaismekli spīd
Autors: skrachs ()
Datums: 31/08/2016 09:50

Man bija tāpat. Nebija ne slēdzis ar gaismiņu, ne nulle caur slēdzi.
Pie vainas bija ķīniešu LEDi ar salīdzinoši mazu jaudu.
VIenu no LEDiem nomainīju uz jaudīgāku. Un tas laikam noēda visu to niecīgo strāvu, kas tur bija un neviena lampiņa vairs nedega.

Re: Izslēgti gaismekli spīd
Autors: Niks ()
Datums: 31/08/2016 10:04

Man arī tā ir.
Kanluxa ledi kaut kādi, iegriezti sienā, kāpņu apgaismošanai

Man gan tas defekts ir efekts - nu tāda super blāva mūžīgā dežūrgaisma trepēs taču ir stilīgi :)

Par komutāciju esmu 100 % pārliecināts. Spīd, jo ķīniešu draņķi

Re: Izslēgti gaismekli spīd
Autors: Rx ()
Datums: 31/08/2016 12:18

Pārliecība ir laba, tikai tā dažreiz iegāž...LED komutācija ir specifiska...Nedrīkst saglabāties fāzes vads paralēli atslēgtajam fāzes vadam, kas iet uz LED, kā arī nedrīkst būt nekādi strāvas noplūdes iemesli ( neona lampiņa, ieslegtās gaismas kontroles lampiņa.). LED sāk spīdēt, ja tā shēma vienkārša bez draivera, tikai ar LED virknes slēgumu un ierobežojošu rezistoru. Ja ir elektroniskais stravas nodrosināšanas "draiveris" tad LED pie mazas ieejas strāvas uzplaiksnī- iemirgojās ik pa laikam.

Re: Izslēgti gaismekli spīd
Autors: Sandisz ()
Datums: 31/08/2016 12:43

Didzisp Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ieliec lustras ievadaā paralēli, starp vadiem,
> kādu 470k pretestību un LED nodzisīs. Otrs
> variants, pareizi saslēgt vadus uz slēdzi. Tagad
> visdrīzāk uz slēdi iet nullesvads, nevis fāze
> un caur vadu kapacitāti LED dabū bišku
> španungu. Trešais variants, ja slērdzī
> iebūvēta neona lampiņa, tad izraut to laukā.

470k, kā tas bij domāts? 470 omu vai 470 tūkstošu?
Man ir pieejama vesela paka ar 10M omu pretestībām, tās kkā var pielietot?

Re: Izslēgti gaismekli spīd
Autors: Didzisp ()
Datums: 31/08/2016 14:16

470k arī Āfikā ir 470 kiloomi. Ppofig, vai tur 360k vai 560k. Kas kastītē vairāk, to arī liek paralēli diožu lampām. Būtībā nomināls pretestībai jāpielasa eksperimentāli, jo lielāks, jo labāk, ka tik spuldzes nodziest. Man vienkārši tāda nomināla pretestības vesala kaste un tās arī esmu licis. Gan jau var pielasīt arī citu nominālu. 470 omu pretestība pie 220 V nodegs, jo uz tās izdalīsies liela jauda. 10 megaomi varētu būt pārāk daudz, bet var pamēģināt.

Re: Izslēgti gaismekli spīd
Autors: Sandisz ()
Datums: 01/09/2016 12:43

Laikam baigi tur kkas klejo! Atstāj jebkuru vienu
dzīslu no trim klāt pie klemmes, pats pieskaros lampinjai(plastmasas korpuss) lampinja iedegas!? Kāds zinātniskais skaidrojums?

Re: Izslēgti gaismekli spīd
Autors: Didzisp ()
Datums: 01/09/2016 16:31

Tad jau varbūt vari ar savu ķermeni radīt enerģiju un nevajadzēs Latvenergo maksāt :) Nopietni runājot, viss pareizi, Tu darbojies kā antena un ķev visus elektromagnētiskos kaukus, kuri gaisā. Diodei jau pofig, no kādas enerģijas spīdēwt. Pretestību izmēģināji pielikt?
Jā vēl atcerējos variantu, kā tās lampiņas nodzēst. Ja nav lustra ar dubulto slēdzi, tad pie slēdža parasti atvilkts trīsdzīslu vads. Slēdzi vajag nomainīt uz pārslēdzi un pa trešo zaļdzelteno vadu, no sadales, palaist nullesvadu. Kad slēdzis izslēgts, tad uz lampu, fāzes vietā padod nulli un nekas tur vairāk nespīdēs. .

Re: Izslēgti gaismekli spīd
Autors: Sandisz ()
Datums: 01/09/2016 16:38

tās lampinjas ir sadalītas 2vās grupās. ir viens dubultais slēdzis, pie kura pienāk viens trīs dzīslu kabelis. viena dzīsla pie barošanas, pārējās attiecīgi katra uz savu grupu. kārbas ir neatrodamas! :(
Laikam būs jāskrūvē tie ledi ārā!

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **      **  **     **  **    **  ********  
 **     **  **  **  **  ***   ***   **  **   **     ** 
 **     **  **  **  **  **** ****    ****    **     ** 
 **     **  **  **  **  ** *** **     **     ********  
  **   **   **  **  **  **     **     **     **        
   ** **    **  **  **  **     **     **     **        
    ***      ***  ***   **     **     **     **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727