UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Kamīnkrāsns ar centrālapkuri
Autors: JanisL ()
Datums: 08/08/2016 22:48

Laba diena!
Interesē kamīnkrāsns ar centrālapkures oderējumu. Kamīns plānots 55m2 dzīvojamajā telpā ar virtuvi un pie tā pievienoti 4 radiatori blakus telpām (mājai kopā 95 m2 platība). Līdz šim skatījos uz bulgāru Skladova Tehnika šādām kamīnkrāsnīm, bet tās, skatos, sāk zaudēt savu popularitāti tirgotāju vidū (un arī atsauksmes dažas neglaimo).

Lūk, tagad skatos parādījies cits gana plašs piedāvājums šai jomā:
- Thermo krāsnis - [www.kaminiplus.lv]
- Haas+Sohn krāsnis - [www.kaminiplus.lv]

Ir kādam pieredze vai komentāri par šādām krāsnīm? Varbūt ir ieteikumi par pavisam ko citu?
Atsevišķa telpa "normālam" malkas katlam nav paredzēta. Uz 95m2 platību jaudas ziņā drošvien kaut kādus 14-28 kW vajadzētu. Drošvien būtu loģiski un prātīgi arī kombinēto ūdens boileri sistēmā ietvert.

--------------------------------
Mani hobiji:
Dažādi bišu produktu gardumi - [www.LusuDrava.lv]
Mana salmu māja - [SalmiUnMali.lv]

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri
Autors: Vidzeme ()
Datums: 09/08/2016 00:08

Vai es sev gribētu katru dienu jeb katru otro dienu kurināt to kamīnu tepat viesistabā un skatītos uz to uguni? Malku staipīt,kur likt,pelni?Es laikam nē. Bet kā papildsildītājs varētu būt ok. Es sev pagaidu variantā uzliku Grobiņas metāla katlu, [www.gspmk.lv] jauns ap 600eir +1t akumulators+automātika,esmu apmierināts,vnk patreiz joprojām jūtos kā "kačigārs" :D
Tagad pašam doma ir par kādu nefosīlo apkures veidu,atsauksmes par tiem siltumsukniem ar dažādas,negribas nošaut greizi. Viesistabā gan ieliktu papildus kādu kamīnu,rudens,ziemas vakariem...

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri
Autors: JanisL ()
Datums: 09/08/2016 15:00

Valmiera,
es nelūdzu viedokli/komentārus par to, cik ir forši/neforši būt par kačigaru. :) Šie "trūkumi" ar malku un pelniem dzīvojamā telpā man idejiski ir skaidri tāpat, jo jau gadus 8 ziemā dzīvojam telpā ar Jotul F3 kamīnkrāsni. Nekas jauns. Jārēķinās, ka putekļi ir vairāk, bet kurināšana nekādas problēmas nesagādā. Pelnu Jotulai ir pārsteidzoši maz.
Dzīvojamā istabā klasisku malkas katlu nelikšu, tāpēc arī gribu kamīnkrāsni un prasu par pieredzi, ja kādam tāda ir. :) No elektrības ļoti atkarīgie visād-sūkņi man jau saknē neinteresē, jo pieprasa arī ievērojami lielākas starta investīcijas.

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri
Autors: arre ()
Datums: 09/08/2016 15:26

pastudē šo:
[www.building.lv]

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri
Autors: bern ()
Datums: 10/08/2016 09:19

Man šoziem uzstādīja tādu sistēmu -CA kamīns, akumlators un 3 radiatori. Cik vēl pavasarī dabūju patestēt -viss darbojās vienu pret vienu kā biju plānojis.

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri
Autors: JanisL ()
Datums: 10/08/2016 21:47

Arre un bern - paldies par info!
Izklausās, ka vismaz kādam šāda sistēma ir un tā ir iespējama un tā darbojas!
Varbūt vari uzziņot, cik aptuveni šāda sistēma Tev izmaksāja kopā ar radiatoriem un apsaistes darbu.
Būs jāmeklē kādi siltumnieki, kas uz ko tādu būs gatavi parakstīties.

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri
Autors: Alfadelta ()
Datums: 11/08/2016 11:10

Man ir Termomax, Bauskā ražotā Aqua 30kw, nevienu sliktu vārdu nevaru pateikt. Platība arī kādi 50m2 telpai kurā atrodas. Biju satraucies vai nebūs pārāk liels karstums istabā, kurā atrodas kurtuve, bet īstenībā viss ir baigi oki. Sistēma man ir caur Akumulācijas tvertni un siltajām grīdām. Kamīnkrāsns ir kā papildus apkure, pamatā SS...

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri
Autors: JanisL ()
Datums: 11/08/2016 16:53

Paldies par komentāru!
30kW kamīns izklausās baigi jaudīgais. Pie kamīniem Tev ir pieslēgtas siltās grīdas arī citās istabās, ja? Cik liela tām platība aptuveni? Un cik liela akumulācijas tvertne?

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri
Autors: Alfadelta ()
Datums: 11/08/2016 23:48

30kW kurtuvi izvēlējos ne dēļ jaudas bet dēļ lieluma, jo šī izmēra kurtuvē var dedzināt līdz 80cm garas pagales. Vienkārši nevajag maukt uz pilnu jaudu :) Jā, kamīns ir pieslēgts 1000l akumulācijas tvertnei, no kuras ir pieslēgtas siltās grīdas. Mājas platība ir 140m2

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri
Autors: khe ()
Datums: 14/08/2016 08:53

[www.norvegukamini.lv]
Šādas ir saliktas trīs. Pilnīga kopija waterford-stanley. Vajadzētu kādus 2m melno metāla dūmvadu telpā, lai vairāk nosit temp. Malka jāpiemet pabieži.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    *******    *******   **      **  ******** 
 **     **  **     **  **     **  **  **  **  **       
 **     **         **         **  **  **  **  **       
 ********    *******    *******   **  **  **  ******   
 **                **         **  **  **  **  **       
 **         **     **  **     **  **  **  **  **       
 **          *******    *******    ***  ***   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727