UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 5
Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: specs ()
Datums: 08/01/2016 22:25

Ar granulu apkuri viss ir ok un nekāda uzmanība tur nav jāvelta, izņemot degvielas piegāde, kas manā gadījumā ir atvērts jautājums.

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: SerViss ()
Datums: 09/01/2016 00:04

Vai jāpērk gaiss-ūdens siltumsūknis par 5000 EUR, lai atrisinātu problēmu ~5 reizes gadā iebērt bunkurā pa 300 kg granulu?
Ja siltumsūknis iztur 10 gadus, tad par katru bēršanas reizi jau šodien tiek samaksāta 100 EUR priekšapmaksa.
Nekādā gadījumā necenšos atrunāt! Tā tikai banāla matemātika par risinājuma racionalitāti.

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: specs ()
Datums: 09/01/2016 00:52

Iedomājies, nav kas ieber un viss! Esmu Austrālijā un iekš Lv -20 grādu sals. Ko iesākt? Jonu katls, propāns?

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 09/01/2016 07:51

Bet, ja es esmu Austrālijā vai Antarktīdā, tad kāda velna pēc man mājās Latvijā māja būtu jākurina un jāsilda? Blusām!

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: kretīns ()
Datums: 09/01/2016 09:37

Varbūt tāpēc, lai aukstā ūdens caurules neaizsaltu, kā tas gadijās cilvēkam dažas tēmas augstāk?
Es autora gadijumā domātu par kādu škidrās gāzes katla uzstādīšanu. Viegli pieslēgt esošajai sistēmai, aizņem maz vietas un pilnīga automātika.

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: jaunakais ()
Datums: 09/01/2016 10:02

Es tomēr ieklausītos ko saka SerViss, risinājums - siltināta termoakumulācijas tvertne (arī granulu katlam).
Labāk var regulēt siltuma padevi mājoklī, ja pa tiešo no katla nāk siltums, tur tomēr jābūt konkrētai katla T, atplūdei utt. tādā ziņā no akumulācijas tvertnes siltumu regulē kā gribi, nevis kā vajag apkures katlam.
Arī granulu katls strādās labāk. Kad akumulācijas tvertne atzisusi, katls strauji uzsilda un nav tās lēnās degšanas, kas pie nepareizas katla darbības rada pastiprinātu katla dūmeju aizaugšanu.

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 09/01/2016 13:10

Jā jocīgi sanāk? Tikai tapēc, ka ēkā atrodas cauruļvadi, kas pildīti ar ūdeni, man jākurina visa māja, kamēr es sēžu Antarktīdā.

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: kretīns ()
Datums: 09/01/2016 13:41

to: būvinženieris Ivars Brinkmanis
Tev neviens neko neliek darīt. Tu vari sēdēt Antarktīdā un tur arī palikt.

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: HMI ()
Datums: 09/01/2016 13:43

kungi pasakiet ,kas jums ir teicis ka siltumsūknim resurss ir tieši 10 gadi?
kompresora resurss-jā var būt,ka pēc 10 gadiem sanāk to mainīt,bet tos kompresorus ražo pietiekami daudz kompāniju par kuru kvalitāti nav jāšaubās. Viessman katlam var ielikt cita ražotāja kompresoru,kā to mēs lielākā daļa daram,kad vedam savu auto uz servisu.Alternatīvas ir.
Zemes siltumsūknim tas kompresors 1;1 pēc uzbūves,kā ledusskapim ,bet darbojās pēc apgriezta principa. Cik ilgi kalpo ledusskapis to mēs zinām.
Contactor- (automāts)-pieļauju tādu iespēju slēdzās iekšā -jauns 15-35 eiro
Divi Grundfoss cirkulācijas sūkņi-cik maksā 100-150 eiro- bet no pieredzes zinu,ka ar tiem sūkņiem nav problēmu.
Siltummaiņi(Heat exchanger) -ja sistēmā ir siltumnesējs,kas ir ar spec piedevām problēmas ar apaugšanu nebūs
Tagad pasakirt cik reāli tiem ,kam ir granulu ,malkas ,ogles un tt., apkures katli veltat tiem savu laiku?
cik es saprotu autors vēlās apgreidot sistēmu,lai atrisinātu rudens/pavasara apkures sezonas -dilemmu -respektīvi neveltit tam katlam tik daudz uzmanības

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: SerViss ()
Datums: 10/01/2016 03:59

specs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Iedomājies, nav kas ieber un viss! Esmu
> Austrālijā un iekš Lv -20 grādu sals. Ko
> iesākt? Jonu katls, propāns?
............................
Nezinu prombūtnes grafiku, un mājas nepieciešamību pēc siltuma. Vienalga katrā reizē 10 dienas atrisina jau esošais granulu katls, kuram nezin kādēļ negribas iegādāt lielāku bunkuru.
Kāds tad ir reālais problēmas atlikums kilovatstundu izteiksmē?
Ja siltumsūkni jāpērk par ~5K, tad elektrokatlu par ~500. Starpība ~4500 EUR, jeb ~ 30`000 kWh siltuma.Pieņemsim, tas jau atrisina siltumu kādām 200 problēmdienām (arī pamatīgā salā), kuras nepārklāj esošā granulnieka bunkurs.
Neredzu nekādu siltumsūkņa priekšrocību KONKRĒTAJĀ SITUĀCIJĀ, jo tas par šo naudu vēl nebūtu pat pieslēgts, bet tikai priecētu menedžeru kontus.
PS Bet tāds nu ir marketinga speciālistu amats - ieborēt pircējam, ka viņš reāli risina ģimenes problēmas, kaut faktiski ģimenes nauda tiek atdota svešam vecim priekš jauna Mersedesa.

Pašreizējā: 2 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ******    ********        **  **    ** 
 **        **    **      **           **  ***   ** 
 **        **            **           **  ****  ** 
 ******    **   ****     **           **  ** ** ** 
 **        **    **      **     **    **  **  **** 
 **        **    **      **     **    **  **   *** 
 **         ******       **      ******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727