UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5
Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: specs ()
Datums: 08/01/2016 12:41

Ir doma pilnveidot esošo apkures sistēmu.
Jau vairākus gadus darbojas granulu apkures katls, par kura darbību sūdzību nav, bet ir daži bet, kas attiecas uz tā apkalpošanu, kas liek domāt par alternatīva apkures veida pieslēgšnu esošai sistēmai. Problēmas rodas, pirmkārt, kad māja netiek apdzīvota savas divas vai trīs nedēļas, bet granulu bunkurs velk max 10 dienas, otrkārt, kad tās pašas nedēļas mājās ir tikai sieva un bērni, kuriem maisu cilāšana nav ieteicama nodarbe, treškārt, starpsezonas jautājums, kad ārā ir +15grādi un katls mokās dēļ jaudas pārpalikuma, lai uzturētu telpās +22grādu temperatūru. īsāk sakot kā pamata apkure granulas ir un paliek, bet augstāk aprakstītajiem periodiem vajag ko papildus.
Esmu iedomājies, ka gaiss-ūdens būtu adekvāts risinājums, jo nav runa par pamata apkuri, kurai jādarbojas lielos aukstumos.
Jautājums vai kādam ir pieredze ar granulu apkures sistēmas sajūgšanu ar šādu gaiss-ūdens sistēmu? Vai ir pieredze ar gaiss ūdens sistēmu kā tādu? Kāda jauda nepieciešama uz 10kvm ēkas platības? Kāds ir reālais, nevis teorētiskais cop? Ieteicamie tirgotāji?

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: silts ()
Datums: 08/01/2016 13:08

:)
Nepieciešamo jaudu rēķina. un lai to izrēķinātu ir jāzina ārējo norobežojošo konstrukciju ( sienas griesti grīda) biezums sastāvs. tad Tu zināsi cik tava māja patērē pie attiecīgas āra gaisa temperatūras, + vēl ventilācija kas sastāda ap 20- 25% no siltuma patēriņa.

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: specs ()
Datums: 08/01/2016 13:51

Cietā kurināmā katla jauda tiek rēķināta 1kw uz 10kvm. Domāju, ka citiem katliem ir līdzīga formula, bez balagāna par nesošajām konstrukcijām. Tagadējais granulnieks 1.25kw uz 10kvm un varētu būt arī 1kw uz 10kvm, jo jaudas pietiek.

Ceru uz praktiķu komentāriem.

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: Rakaris ()
Datums: 08/01/2016 16:04

Ļoti labi siltinātai ēkai varbūt arī pietiktu ar malkas katlu 1 kw uz 10 m2.
Piemērs iz dzīves: Paziņa nopirka malkas katlu 25 kw uz 220 m2 māju, jauda pēc tirgotāju ieteiktā.
Tiklīdz āra gaisa temperatūra zem -5 C sāk parādīties jaudas trūkums, pie -15 C mājā varēja piekurināt labi ja +15C. Kurināja no rīta un vakarā. Sistēma uz pašteci bez akumulatoriem.
Ēka 90-tajos būvēta, t.i. 30 cm gāzbetons + ķieģeļu apšuvums, logi pakešu 1 kameru.

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: specs ()
Datums: 08/01/2016 17:49

Man ar 1kw uz 10kvm pietiek atliektiem galiem!

Nesiltinātai mājai, protams, ka par īsu.

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: SerViss ()
Datums: 08/01/2016 19:33

:) Kad lielais puika ir noskatījis jaunu rotaļlietu, tad atrunāšana varētu būt bezjēdzīgs pasākums. DDDD
Tikai garāmejot.- Pirmos divus jautājumus par bunkura ietilpību varētu atrisināt ar dažām loksnēm finiera. Trešo jautājumu varētu risināt ar izolētu, uz laiku papildus pieslēdzamu balasta tilpumu pārsimts litru apjomā.
Atdeve no ieguldījuma siltumsūknī, papildus jau esošam granulniekam - nekāda, jeb negatīva. IMHO

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: specs ()
Datums: 08/01/2016 20:37

Man kurtuve ir akurāta telpa ar tīrības pakāpi kā virtuvē, tāpēc samadujus tur netaisīšu un esošo apsaisti nejēdzīgi nečakarēšu. Kurināt mucu arī tad kad nevajag? Ja noraujas šneks, kur es likšu to kasti ar tonnu granulu? Ja man nav laika tikt līdz mājai, lai uzsāktu apkuri? Ja pavasarī man vajag, lai apkure ieslēdzas piektdien, dienu pirms manas ierašanās. Kā muca un kaste tur palīdzēs?

Man nepieciešams civilizēts risinājums alternatīvai apkurei, kas nodrošinātu apkures nepārtrauktību, ja pamata apkure apstājas. Tas arī viss. Bija doma par šķidro gāzi, bet tas man kaut kā liekas neadekvāts risinājums 21.gadsimtā.

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: xyz ()
Datums: 08/01/2016 20:53

Gaisa ss ir ok līdz +2. Kad iet zemāk, sākas defrost un jaudas zudumi. Tādā dubakā kā tagad, gaisa ss ir garām- personisks gaisa ss lietotāja viedoklis. Pārejas laikā rudens ziema, vai pavasarī, kad ārā virs +2 var iztikt.

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: HMI ()
Datums: 08/01/2016 21:39

Tāpēc tirgū ir pieejami siltumsūkņi ar advancētu automātiku,kur sieviete var pieiet un uz displeja HMI iestatīt vēlamo temperatūru dzivojamās telpās. Jo menu ir loģisks un saprotams.
Palasot pāris sadaļas šeit par to,kā un cik laika tiek patērēts katla palaišanai apkures sezonai, pieregulēšanai, tad tā tīrīšana ,granulu piebēršanai un tt.,
es ieteiktu sameklēt speciālistu un pakonsultēties ,ja ir iespēja un sistēma to atļauj ,es viennozīmīgi liktu -apgreidotu to. Es gan gribētu oponēt viedoklim par ieguldīto atpelnīšanos-jo ne viss ir jārēķina $$$.
Tam katlam apkurei ir jāgādā par mūsu komfortu -nevis otrādi -man jāsēž pie kaut kāda katla un konstanti jāvelta tam uzmanība,jo tas to prasa.
Es labāk no darba brīvajā laikā daru citas lietas

Re: Gaiss-ūdens siltumsūknis kā alternatīva apkure
Autors: specs ()
Datums: 08/01/2016 22:22

To jau arī gribu - apgreidot, bet vienlaicīgi granulas atstājot kā pamatapkuri, kura ir ekonomiski izdevīga, bet ar ? zīmi par nepārtrauktību.

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  **     **  **      **  ******** 
 ***   **  **     **  ***   ***  **  **  **  **       
 ****  **  **     **  **** ****  **  **  **  **       
 ** ** **  **     **  ** *** **  **  **  **  ******   
 **  ****  **     **  **     **  **  **  **  **       
 **   ***  **     **  **     **  **  **  **  **       
 **    **   *******   **     **   ***  ***   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727