UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 5
Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: No malas ()
Datums: 26/04/2016 11:38

Labdien!
Jau laicīgi interesējos par apkures katliem un to jaudām.

Aprēķināju, ka mana ēka stundas laikā pie viena grāda starpības zaudēs ap 75 vatiem siltumenerģijas.
Pie āra mīnus 20 grādiem būtu 40 grādu starpība ar iekštelpu, kas nozīmē, ka ēkai lai saglabātu esošo siltumu stundas laikā vajag pievadīt 3 kW siltumenerģijas.

Vai kāds varētu palīdzēt un izskaidrot cik jaudīgu apkures katlu man vajag izvēlēties?

Ja es izvēlēšos granulu katlu uz kura rakstīta jauda - 3-15kW vai tas nozīmēs, ka viņš man iedegsies tikai reizi stundā?

Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: DsKs ()
Datums: 26/04/2016 11:44

cik m2 maja ? kads apkures veids planots ? tikai granula ?

Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: No malas ()
Datums: 26/04/2016 12:01

Vai apkures jaudu izvēlas pēc kvadrātmetriem vai tomēr pēc siltuma zudumiem? (Tie varētu būt no 50 līdz 300m2)
Speciāli nerakstīju kvadrātmetrus, jo formula uz 10m2 viens kilovats mani nepārliecina. Gribās argumentētāku skaidrojumu.
Patreiz, jā, ir doma uz granulnieku, kā vienīgo apkuri. Grīdas siltās abos stāvos.

Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: DsKs ()
Datums: 26/04/2016 12:08

es tadas formulas sen vairs neesmu redzejis ... 350w uz 10m2 gan pedeja laika ir daudz vairak manits ...

Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: Jānis Zomerfelds ()
Datums: 26/04/2016 12:20

Ja vēlās, lai aprēķina apkures sistēmu reālajam patēriņam, nevis vienkāršo m2 x ....W, tad ir jāzina mājas celtniecība izmantoto materiālu pilnīgs saraksts no jumta līdz pamatiem. Tad liek visu kopā un skatās, cik būs maksimālais patēriņš. Tādus aprēķinus neviens pa velti nedara, jo jārēķina daudz un dikti. Reāli ir jāuztaisa energo sertifikāts mājai.

Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: No malas ()
Datums: 26/04/2016 12:33

Tas jau izklausās pēc pasīvās ēkas siltumzuduma rādītājiem. Uz to gan nepretendēju. Ja avots ir internetā - vai vari norādīt adresi, kur palasīt?

Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: No malas ()
Datums: 26/04/2016 12:41

Lai iegūtu ciparu 75 vati uz m2 es ņēmu vērā visas norobežojošās konstrukcijas, no pamatiem līdz jumtam. Pagaidu energosertifikātā norādītais patēriņš gadā 61,43 kWh/m2.

Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: khe ()
Datums: 26/04/2016 21:37

Ja jau esi pārliecināts par aprēķiniem, tad meklē katlu(degli) uz 6kw(klāt vēl ūdens sildīšana), vai drošībai uz 8kw. kad apnīk, tad izvēlies no 10kwatīgajiem...
3-15kw priekš taviem 3kw varētu būt par lielu, jo tad strādās tuvu minimumam, siltākā laikā slēgsies laukā - izies bieži visus ieslēgšanās/izslēgšanās ciklus. Vai nu on/off un sistēma, kas var kautko akumulēt, vai modulācija, kas spēj tuvoties patēriņam.

Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: No malas ()
Datums: 27/04/2016 13:05

Tur jau tā lieta, ka neesmu pārliecināts. :D Vēlējos painteresēties par argumentācijām, pēc kurām cilvēki vadās, lai liktu apkures katlus.
Tie 3 līdz 8 kw man liekas nereāli maz.

Daudzi seko līdzi Ernesta blogam - viņa mājai ar rekuperātoru ir ļoti līdzīgi rādītāji un jau pēc fakta nomērāmi ap 70w uz 1 grāda starpību un 60kWh/m2 gadā. Pie viņa skurpulozitātes viņš ir izvēlējies gāzes katlu ar jaudu 22kW. Vai tiešām viņš būs tik ļoti pārapdrošinājies!?

Vai arī kaut kur kļūdos?

Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: Vidzeme ()
Datums: 27/04/2016 13:10

Kas par Ernesta blogu, iedod linku,interesē pieredze

Pašreizējā: 4 no 5


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   ********   ********  ******** 
 ***   **  **     **  **     **  **           **    
 ****  **  **     **  **     **  **           **    
 ** ** **  **     **  **     **  ******       **    
 **  ****  **     **  **     **  **           **    
 **   ***  **     **  **     **  **           **    
 **    **  ********   ********   **           **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727