UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
BGD (agrāk BSK) granulu degļi???
Autors: zvirbulis ()
Datums: 19/08/2005 20:41

Vai kāds ir iegādājies atsevišķi šo granulu degli, ko kombinēt ar malkas apkures katliem? Kādas ir atsauksmes par ekonomiskumu, ekspluatāciju utt?

Varbūt ir vēl kādi varianti bez Speltes un BGD granulu apkures lētākai ierīkošanai?

Re: BGD (agrāk BSK) granulu degļi???
Autors: Sviests ()
Datums: 21/08/2005 06:13

Man ir uzstādīts BGD ar Grobiņas katlu 20kw, cik man zināms BGD ir izgatavoti pēc zviedru parauga, tikai par pāris simtiem lētāki. Pagaidām darbojas labi, viss notiek ar vienas pogas piespiešanu. Esmu dzirdējis ka vēl kaut ko taisa Ikšķilē, konkrētas informācijs nav.

Re: BGD (agrāk BSK) granulu degļi???
Autors: Buss ()
Datums: 22/08/2005 20:15

Kas tie ir par degļiem - kur tos meklēt.

Re: BGD (agrāk BSK) granulu degļi???
Autors: sviests ()
Datums: 22/08/2005 21:06

www.bgd.lv

Re: BGD (agrāk BSK) granulu degļi???
Autors: Buss ()
Datums: 25/08/2005 20:52

Sviests

Cik tev ilgi tas deglis ekspluatējas ? Vai nav bijušas nekādas tehniskas problēmas? Cik ērta vai ķēpīga ir ekspluatācija?

Analogs zviedru deglis (Pellx) maksā ~1400 BSG pārdod par 1200. Man tā 200 Ls starpība pagaidām neliekas baigi pārliecinoša.

Cik liela māja, kā nosiltināta un cik iznāk Ls/sezonā?

Re: BGD (agrāk BSK) granulu degļi???
Autors: Sviests ()
Datums: 26/08/2005 19:23

Māja veca, celta 30 gados, guļbūve, dzīvo mani vecāki. Ēkas platība apmēram 120m2. Darbojas vienu sezonu, vienkārš un pagaidām nav nekas salūzis. Vecāki pie iekārtas tīrīšanas un citiem darbiem nepiedalās, es aizbraucu 1 - 2x nedēļā, kad janvārī bija -30, mēnesī izgāja apmēram 800kg. Tīrīšana ir elemetāra, nekā ķēpīga nav, biežāk bija jātīra kad atvedu no Mangaļsalas granulas, bija daudz piemaisijumu. Kas attiecas uz Pelxx, protams var pirkt, starpība nav liela, dizains labāks, smukāks utt, bet es dodu priekšroku Latvijas meistariem. Starp citu BGD cena ir ar tvertni PELXX - bez.

Re: BGD (agrāk BSK) granulu degļi???
Autors: Buss ()
Datums: 27/08/2005 06:34

800 kg pie -30 grādiem - kaut kā baigi maz iznāk. Laikam tie vecāki ļoti rūdīti un lielā siltumā nedzīvo.

Interesanti Latvijā ir kāds mēģinājis kurināt ar lopbarības graudiem - cik pētīju citur pasaulē graudi tiek izmantoti granulu vietā. Šosezon lopbarības graudu pārprodukcija, cena izskatās būs zem granulu cenas.

Re: BGD (agrāk BSK) granulu degļi???
Autors: Sviests ()
Datums: 27/08/2005 17:09

Tā ir lauku māja ar papildus ierīkotu centrālo apkuri, protams pa dienu tiek kurināta malkas plīts, kā rezultātā ir kaut kāds papildus siltums. Tajos 120m2 apsildītas tiek tikai 3 istabas, man neliekas ka 800kg ir maz.

Cik man zināms, graudiem ir liels pelnu daudzums.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **    **  **    **  **     **  ******** 
 **  **  **  **   **   ***   **  **     **  **       
 **  **  **  **  **    ****  **  **     **  **       
 **  **  **  *****     ** ** **  **     **  ******   
 **  **  **  **  **    **  ****   **   **   **       
 **  **  **  **   **   **   ***    ** **    **       
  ***  ***   **    **  **    **     ***     **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727