UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Poļu granulu katli
Autors: MrBadMan ()
Datums: 22/01/2013 18:31

Granulu patēriņš atkarīgs no gaisa temperatūras ārā un, kas ne mazāk svarīgi, granulu kvalitātes. Pagājušajā sezonā gribēju ieekonomēt uz granulu cenas, sanāca kā parasti, dabūju piepirkt februāra beigās vēl vienu paleti. Šogad, izskatās, pietiks ar četrām, ko vasarā nopirku. Temperatūra telpās visu laiku ap 21 grādu C.
Par katla tirgotāju neko sliktu pateikt nevaru, sazvanāms gan darba laikā, gan brīvdienas. Kad katlu uzstādīja, veselu dienu skaidroja, kā programmēt un citus knifus. Arī, ja kaut kas nebija skaidrs, nokonsultēja telefoniski. Kad pagājšziem "gļučīja" ventilators, pēc zvana atbrauca apmēram 1,5 stundu laikā, paņemot līdzi jaunu ventilatoru, kaut gan tas nebija pie vainas.
HVZ, varbūt problēma ir pašos čīkstētājos.

Re: Poļu granulu katli
Autors: jūrnieks ()
Datums: 22/01/2013 18:37

No 14.-17.marta Ķīpsalā izstāde māja 2013. Tur varot, apskatīt katlus klātienē, darbībā un reālas atlaides dodot. Žēl, bet pats nu nekādi netikšu- darbs tāds.

Re: Poļu granulu katli
Autors: Aklais ()
Datums: 27/01/2013 17:41

Tad nu ta, Defro duo pellet plus man stav no Septembra - 25kw
Majas parametri: karkasniece, uz jumta sobrid 40cm vates, bet ir ko vel darit. Platiba ap 270 m2 apsildama.
Uzstadisana: man ir kombinets ar gazes katlu un drosibai vel siltuma akumulators uz 0.5 kubiem.
Paterins: pie 0 un vairak gradiem iestajas patstavigais paterins 2 maisi diena (16kg), pie -10 lidz -20 (vairak nav bijis) ap 4 maisiem (16 kg) sutkaa. Patstaviga temperatura ieksa 21 grads.
Regulesana: nekomentesu, es nonemos laikam 2 menesus kamer viss strada bez partraukumiem!
Apkope: 1x nedela uz 20 minutem iznemt pelnus un izturut degli.

Re: Poļu granulu katli
Autors: Aklais ()
Datums: 27/01/2013 17:46

Atcerejos - granulas baltas no latgranulas panemu. Pa cik shnjeks velk uz augshu (grandeg stumj leja), tad reizi 1-2 nedelas velams patirit bunkuru no skaidam.
Depo granulas nedrikst pirkt bez petisanas.

Re: Poļu granulu katli
Autors: specs ()
Datums: 28/01/2013 11:12

Patēriņš paliels, bet nevar jau zināt, kas ir pie vainas:
a)mājas siltinājums,
b)katla apsaiste,
c)pats katls.

Kas īsti bija jāregulē 2 mēnešus?

Re: Poļu granulu katli
Autors: Pikarela ()
Datums: 31/01/2013 13:14

Sveiki! Man ari maja , apkurinama platiba 250kv.no tiem 90kv.silta grida, slikti siltinata, pirmaa stvaa silta grida. izmantoju Viadrus22 ,desmit sekcijas, . Sita atpakal dumus , skurstenis dega divas reizes, viss netirs , sodreeji, jatira -jaberzz pirms katras iekures reizes, ja gadaas nekvalitativa mitra malka , temperaturu necel, vienigi, ja uzpuss pareiza virziena vejs...atiecigi lielaka vilkme. apnika 16.12.12 uzliku granulu degli HotPipe Hp121221 35KW. samaksaju 500Ls+PVN. Drusku bija japarliek katla atrsanas vieta - strp citu-es katlu piebidiju tuvaak vertikalajai skurstena sahtai, un ielaidu katla skurstena galu pa tiesso skursteni, taa kaa degla piegade kavejaas kurinaju ar slpju zalu malku un ziniet beidzot piecu gadu laikaa katlis kurejaas kaa tam bija jakuraas-tas nozimee ka vinam nepatik, ka uz skursteni dumus novada pa garam ejaam, vajaga ielaist pa taisno skursteni. Atveda uzstadija degli...degla garums apm. 1, 5x0. 8 metri. jo uz ta atrodas ari granulu tvertne. palaidu, izradijas ka drusku pietrukst jauda, meisters atbrauca pielika papildus ventilatoru. Degla plusi. Var kurinat ar jebkuras kvalitates granulam, izmeginaju kurinat ar ciekuriem, skeldu, skaidam. 5-7 cm. gariem prauliem viss sadeg. apkope-tris nedelu laika butu jaiztira, jo deglim tad nekas, bet krasni izveidojas pelnu kalns... Kurtuvee obligati jaievieto papildus plaukti, katla ssiberis man stav aizverta stavokli visu laiku, katlis nav aizaudzis, neveidojas sodreji, katlis nesvist, pa nakti es katla uzturu 26-28gradu temperaturu, katlis ir saus, jo degli granulas sadeg ar 300-600 gradu temperaturu, skrstena temperatura 50-60gradi. normas robezas, pa dienu uz paris stundam iesledzu katla temperaturu 55gradi. Pilnigi pietiek. Pa skursteni nenak dumi-tas nozimee kas viss sadeg bez piesarnojuma...ja temperatura -5-+5gradi tad man katla temperatura 25-28gr. nokurinu 2,5maisus dienakti, temperatura maja 18-19gradi.... Minusi-jabut labi nostiprinatam granulas tvertnes vakam , jo papildus ventilators pussot iesit dumus tvertne, minus ka letakaja modeli pa 500Ls nav Pilna automātika, aizdedzināšana, liesmas sensors, lambda zonde, līdz 20 termo devēji. Āra temperatūras sensors. Īpaši efektīva trešās paaudzes HotLogic algoritmika.-tas protams par papildus samaksu ir pasuutams un pievienojams jau pie esosaa degla. Paterins-4,5 maisi/16kg. cena 1,84Ls par maisu/ ja ara temperatura -15-22gradi. ir par daudz, bet man nav bijis laika piekkerties pie kaartigas regulacijas, varbut varetu ko ieekonomet, minus ja kurina ar skeldu un skaidam tad jaatstaj tikai viens ventilators , jo skelda vienkarsi lidz galam nesadegot tiek izpusta ara no degla degsanas kameras, minus tas ka kurinot ar skeldu, skidam , temperaturu nedabus augssa, ta ktlaa bus tikai kadi 25-35gradi, bet kad ara temperatura ir ara -5 lidz +5 tad ar to pilnigi pietiek, jo deglis kuras nepartraukti, lidz ar to majas klimats iekstelpas ir atiecigi no 18-21 gradam. Ja vajaga siltaku japieber granulas. Ja ir intrese tad deglis uzstdits Saulkrastos, varu nosutit foto, vai paradit darbiba...Jaa, vel cena par 500ls, ir apsolits taimeris ar kalendaru, kura es varu iestatit kadu katla temperaturu kada laika periodaa man vajaga, protams par atiecigu samaksu var pieslegt pie interneta caur majas ruteri...ja ir intrese tad rastiet aivo6etainbox.lv... neredzu jegu mksaat 1000-2000ls, par degli kuram var iebert un kurinaat tikai konkretu firmu granulas... es domaju ka japmegina nomainit apkures kalis no 45-50Kw pasreiz uz kadu 15-25Kw .

Re: Poļu granulu katli
Autors: Aklais ()
Datums: 31/01/2013 13:38

Posted by: specs ()
Datums: 28.01.2013 11:12

Patēriņš paliels, bet nevar jau zināt, kas ir pie vainas:
a)mājas siltinājums,
b)katla apsaiste,
c)pats katls.

Kas īsti bija jāregulē 2 mēnešus?

Atbildes:
1. Siltinajums it ka ok, iespejams, ka 3 stavi spele lomu, 3. stava loku vispar tikai nedaudz siltu turu;
2. Apsaite ir viena no iespejam;
3. Es neesmu riskejis pariet rokas rezima pie -10 un vairak, bet tada veida butu jabut mazak.

2 menesi pieregulesanas un gaidisanas sadalijas sekojosas pozicijas:
1. ik pa laikam nenotika automatiska aizdedze - tad nokeru pareizos ventilatora uzstadijumus un padeves apjomu;
2. ik pa laikam dzisa nost, jo velejos samazinat truba izpusto siltuma apjomu un samazinaju ventilatora intensitaati un spelejos ar padeves intervaliem. Ari seit esmu atradis zelta viduscelu pie temperaturas virs -5 un zem -5.

Kopsumma ar visiem 4 maisiem sutkaa DEC rekins bija laikam 60s/m2, JAN bus lidzigi.

Re: Poļu granulu katli
Autors: karstais13 ()
Datums: 08/08/2013 00:03

Tiem Polu katliem nav ne vainas, tikai protams vienigais kas ir svarigi tas ir serviss, ja nebus atbalsta, tad pardot katlu jau nav maksla, EUROTHERMO interesants kantoris, sakusi tikai 2012, pirms tam mainits nosaukums, izstades ari nav piedalijusies, ta ka tie ir jauni speletaji, var ari neiziet ta katlu tirdznieciba un tad visi gali udenii, tas Kaspars Aizupietis tur nav pie stures, par visu atbildigais ir Antonišķis Vilnis, ja paraknajas interneta diezgan svarigs viirs, bijusais ONKAB darbinieks, negribetos gan ar tadu sasieties, ja kadas garantijas problemas. Ko es gribu teikt, izvelaties katlus uzmanigi, protams pec raksturliknem un pielietojuma, bet ari pec atsauksmem no lietotajiem, ir svarigi tas ka katli ir stradajusi Latvija un ir pieejamas rez.dalas noliktava, ka ari attistits dileru tikls un protams pecgarantijas apkalposana, ka piemeru varat salidzinat Grandeg, tur jautajumu nav, katls ar savu reputaciju, cilveki testejusi jau 20 gadus, un ir svarigi uzzinat viedokli no Latviesa - kamina vai pazistamaa. Visiem velu veiksmi katlu izvele.

Re: Poļu granulu katli
Autors: katla lietotajs ()
Datums: 01/10/2013 13:08

Nav jābūt īpaši atjautīgam, lai saprastu kādu kantori pārstāv karstais13. Manuprāt konkurentu tiešā nomelnošana ir zināmā mērā vājuma un baiļu izpausme. Varu padalīties ar savu svaigu pieredzi ar eurothermo: katla ražotāju izvēlējos pēc atsauksmēm eiropas un vācija lapās, kur arī speci aprakstījuši konkrētu ražotāju izstrādājumus. Ja pats ražotājs piedalās izstādēs Vācijā un ieguvis tur arī balvu, tad atvainojiet, man tas ir svarīgāks arguments, nekā piedalīšanās vietēja LV izstādē, kur kāds vietējais ražotājs ar putām uz lūpām aizstāv savu ražojumu. Tā kā arguments par pārstāvja nepiedalīšanos izstādē īpaši neiztur kritiku. Tad nu izvēlējos ražotāju, sāku meklēt un nonācu pie Eurothermo. Vienojāmies, uzlika, salika, palaida, samaksāju utt. 2 reizes bija neskaidrības pie darbības, zvanīju minētajam Kasparam Aizupietim (vienu reizi pat atļāvos ta pavēlāk vakarā), izstāstīju, kas liekas, ka nedarbojas ok, viņš paprasīja tos un tos setingus paskatīties, un pastāstīja kas un kā pieregulējams, ja viss strādāšot nevainojami, tad labi, ja netikšot galā varot arī piebraukt. Tā kā nevienu sliktu vārdu pagaidām nevaru teikt pa viņiem. Drīzāk jau te jāpiemin senā paruna, kā tu man, tā es tev. Ja pats esi nelaipns un naidīgi noskaņots, tad to pašu arī saņem pretī.

Re: Poļu granulu katli
Autors: nebetmens ()
Datums: 02/10/2013 14:22

Varu īsi padalīties pieredzē par vienu risinājumu - ir poļu malkas/ogļu katls "defro econo" 25 kW-īgais ar iekšējo apsildes laukumu ap 2 metri kvadrātā (2- plaukti + izplūdes truba ar "mēteli").
Ar malku/oglēm funciklierēja rūkdams, taču "pabarot" un pieskatīt vajadzēja regulāri.
Diezgan pēkšņi nobrieda doma padoties vislatvijas granulizācijas epopejai, un fiksi piemetot , kas kā, par cik, jau biju iepircis par 450 ls kautkur ropažos ražoto granulu degli ar visu šneku un vadības bloku, ko kopā ar tiem "ražotāja" večiem vēsi iespraudām manis izfleksētajās katla apkašējās durvīs.
Cool, tagad teju mēnesi gan tikai experimentēju, bet nu pūš ārā/uztur visus 80 grādus (izejā) ja vajag (ja tā labi iebaro), a tā, ekono režīmā kad izejā ir ap 63 grādiem (telpās ap 24) 10 h laikā "apēd" vienu 15 kg granulu maisu. Granulām gan jābūt ļoti labām (ir BIKO ražotās), jo pamēģināju drusku sliktākas un salmu granulas, bet no pirmajām deglis bija 1/2 pilns ar smiltīm, ar otrajām - pilns ar melnām oglēm, kas ne kusa ne dega, bet aizvēra degļa gaisa padeves caurumus un .
Viss ļoti vienkārši, bet manuprāt, traki efektīvi, pie tam, vismaz šobrīd un arī ziemā visdrīzāk to degli nedarbināšanu 24 h režīmā, bet tikai vakarā pakurināšu līdz 1/2 naktij un viss (ir diezgan labs siltinājums).
Ā, palaižot degli, es brīvi kombinēju ar sausu/labu malku (ap 5-7) pagales, un tad vajadzīgo temperatūru sistēmā uzdzen 1/2 laikā (sitēma ap 300 litri). Mājai ap 180 kv/.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  **      **  **     **        ** 
 **        **        **  **  **   **   **         ** 
 **        **        **  **  **    ** **          ** 
 ******    ******    **  **  **     ***           ** 
 **        **        **  **  **    ** **    **    ** 
 **        **        **  **  **   **   **   **    ** 
 ********  ********   ***  ***   **     **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727