UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Udens suknis un aka 90 m no majas!
Autors: Ogrenovads ()
Datums: 19/09/2012 23:06

Sveiki!
Man nedienas ar udens dabusanu lidz majai. Aka atrodas 90 m (!) no majas un ta ir 6m dzila! Izraku transeju,nopirku sukni ar spiedkatlu-bet udens nav! Nopirku iegremdejamo sukni-udens tek loti vajaa struklaa. Abos gadijumos veikalaa apgalvoja,ka pie maniem attalumiem viss ies!
Varbut kads specuks var ieteikt kaadu konkreetu udens sukni???Velams leetaaku,jo jau lielas naudas izmests aaraa!

Re: Udens suknis un aka 90 m no majas!
Autors: lūdzu info ()
Datums: 20/09/2012 08:18

Viens tāds jautājums... Ja mēs ņemtu šķērsgriezumā tad cik augstu virs akas ūdens līmeņa ir sūknis?

Un cik tad jaudīgi mums tie sūkņi ir? kaut kāda ražotāja maximālie uzsūkšanas augstumi sūknim ar spiedkatlu
un max iegremdēšanas dziļums un spiešanas augstums iegremdējamajam?

Re: Udens suknis un aka 90 m no majas!
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 20/09/2012 08:45

Nezinu, vai limitē max iegremdējamo dziļumu. Otrādi gan - man reiz sūkņu remontā teica, ka blīvgredzeni izkaltuši vtml tieši tāpēc, ka uz ziemu sūkni cēlu ārā.
Vēl jau bez augstuma pastāv pretestība caurulē. Ja man no daždesmit metru gara šlanga spiež ne pa jokam (varētu būt deklarētās 3 atmosfēras), tad, pieliekot vēl 100 m garu plastmasnieces ar ārējo ø25mm posmu, knapi vien čurā...

Re: Udens suknis un aka 90 m no majas!
Autors: Daniliano ()
Datums: 20/09/2012 08:53

Uz 90 metriem(nezinam cik resna truba) apmēram kāds 1 bārs jau sanāks+0,6 bar no akas, kaut kas pienāks klāt uz līkumu rēķina. tātad vismaz 2 Bar sūknim vajedzētu dot lai otrā galā kas iztecētu nerunājot jau par nepieciešamību visu to dabūt līdz krāniem mājā utt. Lai ieteiktu ko vairāk vajag info no sūkņu datu plāksnītēm.

Re: Udens suknis un aka 90 m no majas!
Autors: piča ()
Datums: 20/09/2012 09:07

paskaties akvedukts elvē forumā, pajautā tur. tur vismaz ģenerālās kļūdas apstāstīs.

Re: Udens suknis un aka 90 m no majas!
Autors: Alvisss ()
Datums: 20/09/2012 09:12

Man lauku mājā ir, iespējams, līdzīga situācija. Aka no mājas atrodas ~75-80m. Ūdens līmenis akā ~2.5m. Starpība starp aku un māju vēl kādi 3-4m. Zemē ierakta standarta 1'' resna plastmasas caurule. Pats sūknis atrodas akā uz plauktiņa, bet spiedkatls mājās. Sūknis gana brīvi spiedkatlā uzdzen 4 atmosfēras. Sūkni pirku akveduktā un tur uzreiz man ieteica pirkt jaudīgu sūkni. Tikai sūknis man maksāja 115lvl, bet tas bija kādus 4-5gadus atpakaļ. Sūknis ir Pedrello, 1.1kw jauda, bet citus raksturlielumus neatceros.

Re: Udens suknis un aka 90 m no majas!
Autors: Alvisss ()
Datums: 20/09/2012 09:15

Voi, tikai tagad pamanīju. A kas par iegremdējamo sūkni Tev ir? Nav jau kaut kāds nīkulis pašos pamatos???? Iespējams, ka kļūdos, bet iegremdējamie sūkņi jau pēc noklusējuma ir vārgāki ūdens tālākai padevei. Domāju, ka vaina tikai un vienīgi sūknī.

Re: Udens suknis un aka 90 m no majas!
Autors: zipaks ()
Datums: 20/09/2012 09:40

Sūknim ar spiedkatlu tur tāda skrūvīte viena ir jāatskrūvē un ūdens jāuzlej lai sūknētu. Tas tika izdarīts?

Re: Udens suknis un aka 90 m no majas!
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 20/09/2012 09:42

Mani radi taisās pāriet no brīvās tvertnes uz hidroforu, un arī ir aizdomas, ka iegremdējamais nevilks vai izmantos tikai nelielu daļu hidrofora tilpuma. Aka 12 m dziļa un māja vēl kalnā - kopējais augstums varētu tovoties 20 m, kurus atņemot no sūkņa 30 paliek pāri nieka 1 atmosfēra.
Varētu būt, ka būs jāslēdz abu galu sūkņi virknē...

Re: Udens suknis un aka 90 m no majas!
Autors: ints45 ()
Datums: 20/09/2012 11:45

Es arī balsoju par šo:

Sūknim ar spiedkatlu tur tāda skrūvīte viena ir jāatskrūvē un ūdens jāuzlej lai sūknētu. Tas tika izdarīts?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **     **  ********  **        
 ***   ***  **        ***   ***  **        **    **  
 **** ****  **        **** ****  **        **    **  
 ** *** **  ******    ** *** **  ******    **    **  
 **     **  **        **     **  **        ********* 
 **     **  **        **     **  **              **  
 **     **  **        **     **  ********        **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727