UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Elektribas pievilkshana zemei
Autors: RBS ()
Datums: 31/07/2012 23:30

Sveiki visiem.

Veelos pievilkt savam gabalam elektriibu, bet lielaa kaste ir ap 150m no mana gabala. Esmu dzirdeejis, ka Latvenergo nelauj pasham neko rakt un nekaadus kabeljus guldiit zemee un pashi njem par shiem darbiem milzu summas. Vai tieshaam taa ir? Vai tomeer varu pats visu ierakt un tikai paluugt vinjiem pievienot abos galos/uzlikt plobmes?

Paldies.

Re: Elektribas pievilkshana zemei
Autors: eb ()
Datums: 01/08/2012 08:50

priekš kam abos galos plombes? manuprāt, plombi vajag tikai latvenergo skapī.
es nesen biju mazu rekonstrukciju ieplānojis savā latvenergo skapī un šamie man pašam ļāva noplēst veco plombi un pievienoties kur un kā vajag (protams, aiz skaitītāja) un pēc tam vīriņš atbrauca, aizplombēja savu kasti ciet un miers virs zemes tā, ka domāju, ka mierīgi vari rakt un darboties pats, bet visprecīzāk uzzināsi pašiem elektriķiem pajautājot.
sertifikāta man nav un es vispār neesmu nekāds elektriķis.

Re: Elektribas pievilkshana zemei
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 01/08/2012 09:07

Tu drīksti slēgt līgumu ar līdz 150 m tālā zemesgalabala īpašnieku, ka uz viņa zemes atradīsies Tava elektrības uzskaite un līdz Tavam gabalam ies Tavs kabelis un iesniegumam pievienot kaimiņa zemes dokumentus un parakstu:
7.2. Saskaņojums ... aizpilda tie īpašnieki, kuri nav el. pieslēguma pieprasītāji.
Atļauts ierīkot elektroietaisi manā nekustamā īpašumā:
Es kautkad arī tā gribēju darīt, bet mani tomēr atrunāja. Kaimiņš var negribēt, vai, kazi, vēlāk uzmest, gan citādas nianses, piemēram, pie topogrāfijas apstiprināšanas Latvenego uzraksta, ka plānā izīmētas nezināmu īpašnieku elektrolīnijas vtml.

Re: Elektribas pievilkshana zemei
Autors: Ronalds_ ()
Datums: 02/08/2012 16:26

Es šim pagājušo gad gāju cauri.

No mana zemes gabala robežas līdz latvenergo līnijai ~20m. Skapi viņi lika uz zemes gabala robežas, tālāk velc vadu kā pats vēlies. Kopā man pasākums izmaksāja ~1400ls. 1300ls gabals no latvenergo staba līdz viņu uzliktajai kastei un 100ls par ~50m zemē ieraktu vadu līdz mājai. Laika ziņā - no momenta kad paprasīju tehniskos noteikums līdz elektrībai jaunbūvē - nepilns gads...

Jebkurā gadījumā jāprasa latvenergo tehniskie noteikumi (viņu mājas lapā ir visa info), tur būs norādīts cik apmēram izmaksās un kas jādara.
Jā, cenas ir vismaz x2 no reālajām, bet savādāk pie legāla pieslēguma netikt. (vismaz es nezinu kā)
Nelegāli - ja kaimiņam pietiekamas jaudas un var sarunāt - velc tik kabeli no viņa ar visiem izrietošajiem riskiem.

Re: Elektribas pievilkshana zemei
Autors: Ronalds_ ()
Datums: 02/08/2012 16:30

Vienstāvi - liekas ka tā vairs neiet krastā.
Bet arī man iet līnija pa kaimiņa zemi. Es dabūju viņa piekrišanu (būtu bijis mega cūka ja neiedotu) un tā kā viss ir oficiāli - līnija ir iezīmēta zemes grāmata kā apgrūtinājums viņam un viņš nemaz tik viegli nevar no tās atkratīties!

Re: Elektribas pievilkshana zemei
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 02/08/2012 16:55

Vajadzētu atdalīt dažādus gadījumus:
a) kaimiņš2 dod piekrišanu būvēt viņa zemē Latvenergo/SadalesTīklu īpašumā esošu līniju (ar kuru apgādās kaimiņu1); kaimiņa1 uzskaites sadali uzstāda uz kaimiņa1 zemes;
b) kaimiņš2 dod piekrišanu ķaimiņa1 īpašumā esošas līnijas izbūvei un kaimiņa1 uzskaites sadales uzstādīšanai uz kaimiņa2 zemes;
c) kaimiņš2 ar Latvenergo/SadalesTīklu atļauju pieslēdz kaimiņu1 kā apakšlietotāju, slēdz par to līgumu;
d) tas pats kas c bez līguma (nedroši un visticamāk pretrunā ar pieslēguma līgumu).

Re: Elektribas pievilkshana zemei
Autors: mundigs ()
Datums: 02/08/2012 17:40

Cmoon, kāda jēga čakarēties un te turpināt šo diskusiju, ja no Sadales Tīkla var uzzināt izmaksas elektroenerģijas pieslēgumam - BEZ maksas! Un punkts. O gosh.

Re: Elektribas pievilkshana zemei
Autors: Ronalds_ ()
Datums: 02/08/2012 18:10

Piekrītu, tomēr problēma ir tur ka pieslēgšanas izmaksas ir rakstāmas vismaz ar trīs nullēm un apmēram 2x vairāk kā reāli tas izmaksātu....

Re: Elektribas pievilkshana zemei
Autors: khe ()
Datums: 03/08/2012 10:32

Atrodi elektriķi, kam darbs tajā rajonā un parunā... Par pieslēgumu protams ir jāmaksā, bet darbu kontroli varētu uzņemties arī viņš.... 4*16m2 al kabelis ap 1ls metrā, paša darbs- plus, mīnus 1diena....

Re: Elektribas pievilkshana zemei
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 03/08/2012 10:46

Pēc dažām pazīmēm krīze beigusies, tomēr izlasīt šo postu der jebkuros laikos:
[www.building.lv]

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  ********  **     **  ********  
 **   **   **        **        **     **  **     ** 
 **  **    **        **        **     **  **     ** 
 *****     ******    ******    **     **  **     ** 
 **  **    **        **        **     **  **     ** 
 **   **   **        **        **     **  **     ** 
 **    **  ********  **         *******   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727