UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Hidrofors automātiski neatslēdzas
Autors: FF850 ()
Datums: 10/04/2012 13:11

Sveiki ! Ceru, ka kāds varētu man palīdzēt sekojošā lietā. Šogad pieslēdzot laukos ūdeni, piefiksēju, ka mans hidrofors vairs automātiski neatslēdzas kad tiek sasniegs uzstādītais spiediens, bet gan turpina griezties - principā pa tukšo, jo spiediens nepaliek lielāks kā iestatīts. Tiklīdz to manuāli atslēdz, spiediens lieliski turās - nav arī nekādas sūces. Kas varētu būt par vainu ? vai tas ir kaut kas ko pats varētu salabot vai noteikti jānes uz darbnīcu, man tur tā diezgan sarežģīti ir to nokabināt, tādēļ labprāt salabotu pats. Paldies!

Re: Hidrofors automātiski neatslēdzas
Autors: Didims ()
Datums: 10/04/2012 13:26

Man bija gadījums, kad ar dubļiem un rūsu bija aizsērējis mazais caurumiņš ar kuru spiediena relejs ir savienots ar pārējo ūdens sistēmu. Caurumiņš tiešām maziņš un ūdens no akas iespējams ne vienmēr 100% bez nogulsnēm. Sekas tam bija, ka relejs ļoti bremzēti reaģēja uz spiediena izmaiņām un attiecīgi momentiem, kad jāslēdzas iekšā/laukā, vairāk gan bremzēja ārā slēgšanās. Līdz tam, ka uzpumpēja līdz ~5-6 atm un pārplēsa krāna pievadam lokano šļauciņu. Visticamāk, ka lieta ir tīrāma. Es gan neiedomājos par tik prastu vainu, jau biju veikalā iegādājis jaunu.

Re: Hidrofors automātiski neatslēdzas
Autors: aae ()
Datums: 10/04/2012 14:04

Der pārbaudīt vai gaisa spiediens ir kā rakstīts pasē. Drīzāk jau pats PM5 spiediena relejs izbeidzies - atsperīšu mehānisms aprūsējis, kontakti apdeguši vai vēl kas. Nomainīt viņu ir diezgan vienkārši.

Re: Hidrofors automātiski neatslēdzas
Autors: FF850 ()
Datums: 10/04/2012 16:19

Sorry par iespējams stulbu jautājumu, bet kura daļa no tā visa ir relejs - tas atrodas tajā melnajā plastmasas kastītē uz sūkņa ? Un ja to noņem vai varētu pats saprast, ka tieši viņā arī bija vaina ?

Re: Hidrofors automātiski neatslēdzas
Autors: aae ()
Datums: 10/04/2012 16:33

Tā ir tā melnā kastīte, ja viņai noņem vāku, var mēģināt saprast kas par vainu.
Te ir labs apraksts par to visu:
[www.akvedukts.lv]

Re: Hidrofors automātiski neatslēdzas
Autors: MrBadMan ()
Datums: 10/04/2012 18:14

Ja kastīte beigta, tad man mājās tāda mētājas. Kādreiz bija iestellēta, ka pie 1,5 bāriem slēdzas iekšā un pie 2,7 izslēdzās. Kad sūknis bija jauns, tad pumpēja arī vairāk, bet aizpagājšgad vairāk par 2,7 uzpumpēt nevarēja. Situācija bija līdzīga kā topika sākumā, pazemināju spiedienu (augšējo) sākumā no 3,2, tad apmēram uz 3,0, beigās uz 2,7. Visticamāk, ka dabīgais nodilums. Sūkni ar visu hidroforu izmetu, automātiku atstāju.
Tagad vietējais-kopējais mazpilsētas ūdens.

Re: Hidrofors automātiski neatslēdzas
Autors: Rx ()
Datums: 10/04/2012 19:24

Atsevišķi hidrofora slēdzi-releju var nopirk, tas maksā ap 12Ls. Kādi no tādiem ir Lāčplēša ielā, netālu no Gogoļa ielas, liekas "sb siltumtehnika" veikals. Bet lai nopirktu pareizo, jānoskrūvē vecais. Pirms tam, protams vajag paskatīt veco, kāpēc tas neslēdzās: Darbības princips vienkāršs. Divas regulācijas: ieslēgšanās un izslēgšanās skrūves.

Re: Hidrofors automātiski neatslēdzas
Autors: soseds2 ()
Datums: 10/04/2012 22:10

Izskatas, ka relejs..

Re: Hidrofors automātiski neatslēdzas
Autors: FF850 ()
Datums: 11/04/2012 08:54

Skaidra lieta, brīvdienās braucu uz laukiem, mēģināšu paregulēt releju, ja nesanāks - nomainīšu.

Paldies visiem par palīdzību !

Re: Hidrofors automātiski neatslēdzas
Autors: khe ()
Datums: 11/04/2012 11:02

No aizmugures tam relejam var atskrūvēt (parasti4 skrūvītes) un noņemt bleķīti ar pievienojuma vītni. Zem tā ir gumijas membrāna, ko nav vajadzības aiztikt. Tas aizsērējums atrodams tieši zem noskrūvētā bleķa, kurā ir caurums, kas savieno to gum membrānu ar suķņa ūdeni. Kautkā tā:)

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  **     **  ********  **      ** 
    **     **   **    **   **   **    **  **  **  ** 
    **     **  **      ** **        **    **  **  ** 
    **     *****        ***        **     **  **  ** 
    **     **  **      ** **      **      **  **  ** 
    **     **   **    **   **     **      **  **  ** 
    **     **    **  **     **    **       ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727