UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 13 no 15
Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: sirsenis ()
Datums: 23/01/2015 17:45

Līdz šim pirku 15m3 - 3 metru alkšņus, pats sazāģēju, pats saskaldīju cena bija ap 20 EUR/m3 (blīvkubs), tagad cenas pēkšņi pieaugušas uz 25 EUR/m3 + atvešana. Sāku domāt par briketēm, jo viens vīriņš stāsta ka viņš kurinot 150m2 māju visu ziemu ar 2 tonnām brikešu, un viens cits draugs kurina ar granulām līdzīga izmēra māju un arī pietiek ar 2 tonnām Kas maksās tik pat daudz.
Ja tas tā ir tad nafig man katru pavasari vicināties ar cirvi katru sestdienu svētdienu, lai sagatavotu malku aiznākamam gadam?

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: georgs ()
Datums: 23/01/2015 18:06

šodien atveda 20m3, 3m garu alksni pa 525Eur. Cena man liekas smielkīga. Vesalu gadu varu kurināt bez bēdas pa 2 nedēļu algu, kas darbā jānostrādā :)

Ir jau darbs viņu sazāģēt un saskaldīt un sakrāmēt. Bet man patīk kaut ko fiziski pakustēties brīvajās dienās.

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: Jankouzs ()
Datums: 23/01/2015 18:37

Es ņēmu malkas klučus (atgriezumus no gatera) kluči kādas 3-5 reizes lielāki nekā briketes,nav jāskalda- 30eur/m3 ! Smuki sakrauti uz paletēm,kā briketes un kubs tas ir tīrais,piemēram,ja ir sakrauts uz paletes 1mx1mx1m,tad tas ir sters nevis m3,tad tas atiecīgi tiek pareizināts ar 0,7 un tur jau es maksāju par 0,7m3! Esmu baigi apmierināts,šogad ņemšu atkal,galvenais,ka tikai lapkoks( bērzs,apse,alksnis,melnalksnis)

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: amatnieksgti ()
Datums: 24/01/2015 11:18

Ja nav noslēpums kur tu pērc šos malkas klučus?

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: Jankouzs ()
Datums: 24/01/2015 15:20

Ja es šeit forumā noreklamēšu,kur viņus ņemu,tad beigās var sanākt tā,ka pats palikšu bešā,tā ka labāk,lai paliek noslēpums! Tik neņemiet ļaunā!

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: pam pa ram ()
Datums: 24/01/2015 17:49

sirsenis Wrote:
-------------------------------------------------------
> jo viens vīriņš stāsta ka
> viņš kurinot 150m2 māju visu ziemu ar 2 tonnām
> brikešu, un viens cits draugs kurina ar granulām
> līdzīga izmēra māju un arī pietiek ar 2
> tonnām

Pilnīgi nereāls patēriņš, pacaurai mājai mēnesī būtu ticami, siltinātai zem tonnas mēnesī varētu palīst, bet ne jau 2 tonnas uz sezonu... nevar māja patērēt zem 10 000kWh siltumenerģijas sezonā! NEVAR!!!

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: ETT ()
Datums: 24/01/2015 18:50

Rettenmeier briketēm virsū rakstās, ka to siltumietilpība ir 19 J/kg. Tātad 2 tonnas sanāks 10 555 kW/h. Tomēr arī tas nozīmē, ka sanāks tikai pussezona normāli nosiltinātai mājai
[www.omulis.lv]

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: Jankouzs ()
Datums: 24/01/2015 19:00

Es pagājušo ziemu kurināju ar briketēm! Māja 130m2 švaki siltināta,man uz sezonu aizgāja 7tonnas briketes,es gan kurinu padaudz,jo patīk kad ir silts,mazi bērni ar mājās,bet nu tā ir realitāte 7 tonnas,kopā ar ūdens sildīšanu! Paziņam ir māja ap 200m2 siltināta normāli,viņam aiziet ap 5 tonnām sezonā,bet viņš arī netur tik lielu siltumu,kā es!

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: Jankouzs ()
Datums: 24/01/2015 19:07

Šoziem aizies aptuveni 15m3 malkas,man gan katls ar ir nomainīts uz lietderīgāku,rezultātā apkures izmaksas salīdzinot ar pagājušo ziemu,kad kurināju ar briketēm būs 2x mazākas!

Re: Briketes krāsnij. Pieredze.
Autors: aaaa ()
Datums: 25/01/2015 12:25

Es arī par 2 tonnām neticu. Bet principā gan granulas, gan briketes uz kilovatu ir 2x dārgākas par parastu malku. Te kalkulators, kas visu saliek pa plauktiņiem:
[latviangundogs.lv]#

Pašreizējā: 13 no 15


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **      **  ********   ********         ** 
 **     **  **  **  **  **     **  **     **        ** 
 **     **  **  **  **  **     **  **     **        ** 
 ********   **  **  **  ********   ********         ** 
 **         **  **  **  **         **         **    ** 
 **         **  **  **  **         **         **    ** 
 **          ***  ***   **         **          ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727