UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 15
Re: KPFI
Autors: JanisL ()
Datums: 16/09/2011 17:20

Aizmirsu piebilst! Es arī gribētu startēt šajā KPFI un iegūt finansējumu labam malkas katlam. BET - ja jau raksta, ka VZD un Zemesgrāmatā papīru kārtošanai vajag mēnešus, tad jau sanāk, ka esmu diemžēl nokavējis... :(

Re: KPFI
Autors: Gints_ ()
Datums: 16/09/2011 17:32

Nu cik man zināms, tad parasti jaunajās mājās tomēr parasti ieliek skursteni, kas domāts kamīnam. Attiecīgi, ja īpašnieks ir sasprindzis un kamīnu/mazu apsildes krāsniņu ielicis, tad pat ziemas spelgonī, kad elektrība atslēgsies, vismaz būs iespēja uzturēt kādā istabā normālu temperatūru, ja ne visā mājā.
Pie tam pa retam skatīties kamīna liesmās ir afigenna romantiski :)
Par šito:
"Pirms tam ir jadabūn inventarizācijas lieta no VZD, tas prasa - tieši pusotru mēnesi."
VZD, protams ir viens nenormāli riebīgs birokrātu kantoris, bet vispār tur var dabūt ātrāk maksājot vairāk.Par to jau rakstīju šeit
[datubazes.wordpress.com]
Tur var sadalīt tos darbus un lētākos dabūt 3reiz ātrāk par 3reiz mazāku samaksu.

Kas attiecas par izziņu no būvvaldes, tad domāju, ka to var "sarunāt" krietni ātrāk nekā 30 dienās.

Re: KPFI
Autors: JanisL ()
Datums: 16/09/2011 18:10

Gint, izlasīju Tavu "piedzīvojumu" ar mājas nodošanu ekspluatācijā... Uhh, man līdz šim procesam gan vēl stipri tālu, bet nu šādi reāli stāsti nu nekādi neiepriecina. Paldies ka padalījies! :)

Re: KPFI
Autors: Rol ()
Datums: 17/09/2011 16:12

JanisL
šādi reāli stāsti nu nekādi neiepriecina
===================================
Man arī ir reāls stāsts: ar nodošanu ekspl. neiespringu, nevienu nesteidzināju, ļāvu visam ritēt savu gaitu. Rezultātā pusgada laikā nodevu, nezaudējot nevienu nervu šūnu un nemaksājot neko pa virsu.

Re: KPFI
Autors: JanisL ()
Datums: 17/09/2011 22:22

Nē, nu reāli jau tā ir - ja nav kaut kādi spiedīgi ārējie apstākļi (nez kādi?), tad jau tiešām nav ko iespringt par to nodošanu ekspluatācijā. Bet nu labi - man pašreiz līdz šim procesam tālu, pašreiz vairāk interesē tas KPFI projektu pasākums. Ja Zemes dienestā ar papīriem ir jāpavada pusotrs mēnesis, tad jau sanāk, ka nemaz vairs paspēt nevar.

Re: KPFI
Autors: Aigi ()
Datums: 18/09/2011 10:53

Es dzīvoju netālu no Rīgas, kur elektrības kabeļi ir zemē un līdz Sadales tīkliem ir kādi 2km, līdz ar to 3 gadu laikā elektrības pārrāvums ir bijis uz pāris stundām, ne ilgāk. līdz ar to šī problēmai ir mazs svars priekš manis. Bet protams, man ir kamīns, kas 1. stāvu mierīgi var sildīt. Savukārt gar katlu telpu iet tikai ventilācijas skurstenis, kurš ne fiziski, ne morāli nav gatavs tiešai liesmai vai lielam karstumam.
Par tām nodošanām eksputācijā ir tā, ka konkurss nemaz neprasa, lai māja būtu nodota eksplutācijā, tai jābūt kā jaunbūvei reģistrētai ZG. Man jaunbūves reģistrēšana ZG (tas gan bija pirms pāris gadiem)aizgāja nedēļa vai divas, par pusgadu nevar būt runas. Nodošana eksplutācijā gan varētu ievilkties uz pāris mēnešiem, jo jāveic uzmērīšana topogrāfija, inventarizācijas lieta, iesniegums būvvaldē, kamēr tie izskata, kādi 2-3 mēn. aizies.

Re: KPFI
Autors: JanisL ()
Datums: 18/09/2011 22:58

Neviens jau arī nesaka, ka KPFI projekta iesniegšanai vajag ekspluatācijā nodotu māju. To mēs vnk paralēli apspriedām. BET - lūk, ZG reģistrētu jaunbūvi vajag. Un, lai to dabūtu: 1) ir jāsaņem no ZemDienesta Kadastra izziņa - lai tādu dabūtu, jāiesniedz papīri un jāgaida. 2) ZG grib arī inventarizācijas lietu - tātad vietējai būvvaldei jāprasa, lai brauc apseko stadiju utt.. Viena jau te rakstīja, ka projektam nepieciešamo dokumentu savākšanai pusotrs divi mēneši aiziet. Nez..

Re: KPFI
Autors: Aigi ()
Datums: 19/09/2011 09:50

Nu nezinu, man jaunbūves reģistrēšana tiešām neaizņēma vairāk par 2 nedēļām.

Re: KPFI
Autors: Gints_ ()
Datums: 19/09/2011 11:54

Es jau rakstīju, ka VZD var lietas izdarīt ātrāk maksājot vairāk. [www.vzd.gov.lv] ir redzami visi pakalpojumi, pārsvarā ir tā, ka, ja izziņa maksā Ls 10 un to taisa 10 darba dienas, tad par Ls 20 to dabūs 5 darba dienās un 30 Ls 2 dd.
Pie tam ja vajag uzmērīšanu un izziņu, tad tie ir 2 pakalpojumi un uzmērīšanu var taisīt parastā kārtībā (jo tā ir dārga), bet izziņu ņemt paātrināti, jo tā ir relatīvi lēta.
Tā kā par to nepietiekošo laiku, jāzin kādi pakalpojumi konkrēti vajag, jāsarēķina nepieciešamais laiks un tad var domat, vai var paspēt ņemot parastā, 2reiz pāātrinātā vai 3reiz paātrinātā kārtībā un vai vēlas par šo paātrināto kārtību maksāt.
Tā abstrakti runāt - var nevar paspēt nezinot konkrētas lietas nav lielas jēgas.

Re: KPFI
Autors: ruukiitis ()
Datums: 20/09/2011 10:31

Padalīšos savā pieredzē.
Nopietni izsvēru piedalīšanos šajā projektā, bet:
a. Pagaidām saredzu ieguvumu dzīvot ekspluatācijā nenodotā mājā - ekanomija (~200Ls) gadā.
b. Siltumsuknis Zeme/ūdens man maksās ~7k Ls - proti 3,5kLs manas naudas.
c. Satpība ko es iegūstu - ap 300 Ls sezonā (gadā).
d. Tā kā man ir ikmēneša izdevumi bankā kurus realizējot šo projektiu man vajadzētu par noteiktu laiku pagarināt....
e. Kaut kā sanāca pavisam nesen lasīt psiholoģisku rakstu, un pats sevi pieķēru pie domas, ka ejot uz šī KPFI projekta realizāciju es zemapziņā domāju ja jau eiropa dod tad ir jāņem.
f. īsāk sakot realizējot projektu es iegūšu 100 - 200Ls gadā un 3,5k Ls es salasīšu pēc 20!!! gadiem.
veiksmi.
p.s.
Ja esis saņēmis mantojumā māju, vai ar apkures sistēmu kautkas pielnīgi noteikti ir jādara, vai arī Tu cel jaunu māju, protams KPFI ir ideāls risinājums.
KPFI pieļauj "nomuhļīt" un pirtiņā ielikt gaiss/gaiss. Pproti, pirtiņu zem 100m2 tapšanas stadijā ir jāreģistrē kā jaunbūvi, liekam iekšā šo pasākumu un visi laimīgi?
pats to negrasos darīt - bet tā kā šajā forumā cilvēki ir devuši vairākus vērtīgus padomus, es ar ar kādu vēlējos padalīties.

Pašreizējā: 4 no 15


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **      **  ********  **    **  ********  
 **     **  **  **  **     **      **  **   **     ** 
 **     **  **  **  **     **       ****    **     ** 
 **     **  **  **  **     **        **     ********  
 **     **  **  **  **     **        **     **        
 **     **  **  **  **     **        **     **        
  *******    ***  ***      **        **     **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727