UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 7
Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: khe ()
Datums: 25/01/2011 23:56

Man liekas, ka katla, vai krāsns juda ir domāta maks jauda, ko no tās var izspiest, lietojot "dotos" kurināmos, pie max vilkmes, vai ventilatora apgriezieniem un max kurināmā klātbūtni. Varbūt kļūdos?

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: aaaa ()
Datums: 26/01/2011 00:04

Rēķinam, visu atkal izteiks delta t.
Ķieģelim un betonam īpatnējā siltumietilpība 0.85 J/g*K, Ūdenim - 4.18, jeb apmēram 5x vairāk.
100m2 grīda, 8cm betona, betona blīvums 2.5, masa grīdai - 8*2.5=20 tonnas.
Ja grīdu uzsildam no 20-30, lietderīgais izmantojamais delta t=10 grādi, tad šāda grīda uzkrās: 850*20000*10=170000000 J jeb 47 kWh enerģijas.
Siltā ūdens aķis 1 tonna, uzkarsēts līdz 80 grādiem, dzesēts līdz 20, lietderīgais delta t=60 grādi: 4180*1000*60=250800000 J jeb 70 kWh enerģijas.
Ķieģeļu krāsns, uzkarsēta līdz 150 grādiem, dzesēta līdz 20, lietderīgais delta t 130 grādi, krāsns masa 2 tonnas: 850*2000*130=221000000 J jeb 61 kWh enerģijas.
Rezumē - 20 tonnas silto grīdu uzkrāj 47 kWh enerģijas,
Tonnīgs ūdens aķis - 70 kWh enerģijas
Krāsns - 61 kWh enerģijas. Par pirmajiem diviem aprēķins varētu būt 90% ticamības robežās no reālā, par krāsni neesmu pārliecināts. Laikam jau līdz 150 krāsns tomēr nekad neuzkarst, turklāt 2 tonnas arī tolkom nesver.

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: JanisL ()
Datums: 26/01/2011 00:18

Malacis, aprēķini pa smalko! :)
Vienīgais, kā es nosacīti varētu "aizstāvēt" betonu - tas siltumu atdod lēni un vienmērīgi bez jebkādu cirkulācijas sūkņu palīdzības. Lai siltumu aizvadītu prom no ūdens SA, tur vajag sūkni darbināt... Bet nu lab, tas štrunts, ne par to stāsts. :)

--------------------------------
Mani hobiji:
Dažādi bišu produktu gardumi - [www.LusuDrava.lv]
Mana salmu māja - [SalmiUnMali.lv]

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: aaaa ()
Datums: 26/01/2011 00:26

Tu domā, ūdens pa zemgrīdas trubām pats ar joni skries?

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: JanisL ()
Datums: 26/01/2011 00:34

aaaa Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tu domā, ūdens pa zemgrīdas trubām pats ar
> joni skries?


Nē, protams! Es runāju par to laika periodu, kad grīda jau ir uzsildīta līdz vajadzīgajai temperatūrai un kad tā sāk atdzist - atdzišanas ilgums var būt pat padsmit stundas, un to laikā ūdenim tak tur nav jācirkulē. Vai loģiski domāju?

Savukārt lai tās padsmit stundas no ūdens SA to silto ūdeni, piemēram, pa radiatoriem iztrenkātu, tur gan vajadzētu sūkni. Bet kā jau teicu - ne par to šobrīd runa. :)

Man tagad galvenais pavisam precīzi saprast, kā tādu shēmu uzīmēt. Khe man pastkastē vienu shēmiņu iemeta, vēl jāiebrauc..

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: khe ()
Datums: 26/01/2011 01:00

Ja tā labi padomā, tad kāds gan varētu izskatīties 1m3 aķis? Iedomājos, ka tas varētu azņemt piem 4m2 sienas, to sabiezinot par 50cm, vai ari aizstājot sienu? Es protams runāju par atvērtu sistēmu.

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: kdvlp ()
Datums: 26/01/2011 07:49

Jo tas aķis ir klučveidīgāks (mazāk plakans), jo ilgāk saturēs siltumu.

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 26/01/2011 08:30

"ūdenssiena". Vēl tikai derētu regulēt tās siltumatdevi ar e-vati, kam elektriski maināma siltumpretestība.

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: aaaa ()
Datums: 26/01/2011 09:01

Ūdens sver un ir šķidrs, nav pašsaturošs, līdz ar to viss, kas ir kvadrātisks, būs jātaisa ar mega-izturību. Pricipā aķus taisa apaļus cilindrus ar noapaļotiem galiem, citu variantu principā nav, tepat forumā tak nesen bija stāsts par kantaino aķi, kur cilvēkam nācās metināt iekšā drošības savilcējstieņus ne pa jokam.
[www.siltumnieks.lv]

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: ruukiitis ()
Datums: 26/01/2011 10:09

Jāpiebilst ka ūdens aķis noteikti nav atvērtais.
Jāpiebilst ka 1x1x1m aķis nenozīmē ka tā izmēri arī būs 1x1x1 jo apkār tam kā minimums būs pamatīgs siltumizolators, nu tā kā termosam, domāju ka tie ir savi 20cm putuplasta.
šitos jokus parasti tur zem mājas.
Šitie joki parasti ir lieli 4-5 kubi tas ir tāds ieskrējiens pirms starta.
Zināmākais atvērtais ūdens akumulators siltajās zemēs - baseins.
un par kamīnkrāsni.
sorry,
bet muļķības ka ar atvērtu muti kamīns vairāk ražo lietderīgā siltuma KWatus.
ar atvērtu muti mēs milzu daudzumu siltuma izlaižam skurstenī, bet nedaudz vairāk kā nīkuļojoša uguntiņa uz "palaista" kamīna ir tas kas ir nepieciešams.
Tās ir taisnība. ka kamīnkrāsni iemācas lietot 2-3 gadu laikā.
+
sausu ozolu kurinot tiek tomēr riskēts ar pārkurināšanu. Nu tas tā pat kā 55 gadīgs puika sāks katru dienu aplidot 3 kursa studentes.... sirsniņa ilgi neizturēs. Kādreiz jau var, bet nonstopā....


Pašreizējā: 3 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **        **     **  ********   **     ** 
 ***   ***  **        **     **  **     **  **     ** 
 **** ****  **        **     **  **     **  **     ** 
 ** *** **  **        **     **  **     **  ********* 
 **     **  **         **   **   **     **  **     ** 
 **     **  **          ** **    **     **  **     ** 
 **     **  ********     ***     ********   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727