UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 11 no 13
Re: Komforts vai Hromets
Autors: pamats topošais ()
Datums: 24/02/2015 11:31

Vai kāds var bez dižiem pretjautājumiem pateikt, cik liels akumulators 16kw katlam derētu? Lai nav par lielu un lai vispār būtu kāda jēga? Lasīju, ka "Vācijas normatīvi nosaka, ka uz katru apkures katla jaudas kW jābūt 55 litriem akumulatora tilpuma." Tas būtu 55*16=880l, man liekas traki daudz tik mazam katlam. Kļūdos?

Re: Komforts vai Hromets
Autors: SerViss ()
Datums: 24/02/2015 12:48

Primārā tak apkures platība.
Akumulatora tilpumam kaut kur figurēja lidojošā frāze - spainis uz platības kvadrātmetru.
Provizoriski - 100 kvadrātmetri> 1 tonna akumulators> 20+2 kw katls.

Re: Komforts vai Hromets
Autors: pamats topošais ()
Datums: 24/02/2015 13:11

ir 100+1 papildu faktors, bet pamatā jau ir katla jauda. Var jau uzlikt 3t aķi un tad 3d to kurināt, jēga?
Mani interesē tikai katls+aķis mezgls, lai katls to spētu 4-5 stundās uzsildīt. Varētu jau arī 200l uzlikt, bet kaut kā instinktīvi liekas, tas man neko daudz nedos. Varbūt var kāds patikt kādu formulu, kā var kaut ko sarēķināt? kw, h, dienas, kvm utt?

Re: Komforts vai Hromets
Autors: kaamis ()
Datums: 24/02/2015 14:10

Mani arī tas interesētu vai nav kāds wnk aprēķins

Re: Komforts vai Hromets
Autors: pamats topošais ()
Datums: 24/02/2015 14:57

Pašam man galvā sekojoša doma - katls 16kw, ja kurina 5st, tad max=16*5=80kw
Stabili kādus 15kw var noņemt nost. Paliek 65
Tagad jautājums, cik daudz l ar tiem 65kw var uzcelt akumulatoru no 20 uz 70C?

Re: Komforts vai Hromets
Autors: pamats topošais ()
Datums: 24/02/2015 14:59

Atradu šitādu:
Piemēram:
vienģimenes māja ar 140 m2 apkurināmās platības un salīdzinoši lielu 48kW malkas apkures katlu. Malkas katlam 2 stundas darbojoties ar pilnu jaudu tiek iegūts ~96 kWh (96000 Wh) enerģijas. Zinot ūdens siltumietilpību c ≈ 1,16 Wh/kgK iespējams aprēķināt par aptuveni cik grādiem var uzsildīt 1000 litru akumulācijas tvertni:

Q = c · m · ΔT
96000 = 1,16 · 1000 · ΔT
ΔT = 96000 / (1,16 · 1000) = 82,8 oC

no kā izriet, ka konkrētā gadījumā, teorētiski šādu tilpumu divās stundās var uzsildīt par ~ 80 oC

Re: Komforts vai Hromets
Autors: Niks ()
Datums: 24/02/2015 15:08

Vīri !!! Beidziet vienreiz irst !
Nevis mājas platība, bet SILTUMA ZUDUMI visu nosaka !!!

Ja Pamata māja tērē 10 kW/h, tad katls aķim katru darba stundu var atdot 6 kW. Ja 1 m^3 aķis, tad no 20 līdz 80 grādiem sildīs 10 stundas
Un māja to aķi "izēdīs" tukšu 6 stundās.

Bet ja māja ir 1/2 pasīvā, un tērē 2 kW/h, tad katru darba stundu katls aķī var deponēt 14 kW un attiecīgi piesildīt mucu pa 4 1/2 stundām. Kas aptuveni atbilst vienai kurināšanas reizei. Un tad ar kubīgo aķi mājai pietiks 30 stundām. Kas arī ir zināms labsajūtas rādītājs - reizi dienā piemauc pilnu krāsns muti un ... tas arī īsumā viss, kas jādara :)

Kā redzams - abi piemēri ir ar vienu un to pašu apkures tehniku, atšķiras tikai mājas siltuma patēriņš, t.i. - siltinājums

Kāds tad ir tas siltuma patēriņš - HVZ. Es, kad izvēlējos sev katlu, tad skatijos kāds ir gāzes patēriņš čalim, kurš dzīvo ļoti līdzīga izmēra un plānojuma (arī) Somu mājā. Izejot no gāzes datiem (patēriņš X sadegšanas siltumspējaX katla koef) es dabuju saprast mājas patēriņu. Un tālāk jau katrs pats sev var regulēt :)

Re: Komforts vai Hromets
Datums: 24/02/2015 15:14

Pēc manas loģikas sanāk 2 formulas:
1. (Katls (kw/h) - mājas patēriņš (kw/h)) * vēlamo kurināšanas stundu skaits h = efektīvais mucas tilpums kw
2. efektīvais mucas tilpums kw / mājas patēriņš kw/h = nekurināšanas periods h

Mājas patēriņš var stipri variēt dēļ pašas mājas siltumizolācijas un āra laikapstākļiem kā arī vai sistēmā ir arī siltā ūdens sagatavošana/patēriņš.

efektīvais mucas kw nozīmē piemēram to, ka silto grīdu variantā tas ir lielāks, bet radiatoru gadījumā mazāks. Siltā grīda mucu iztukšo līdz teiksim 25 grādiem bez komforta zuduma, bet radiatori to izdara līdz teiksim 40 grādiem. 1000L muca attiecīgi siltai grīdai uzkrāj 64kw, bet radiatoriem 46kw.

Nu praksē te pieminētie 55l uz katla kw izklausās pieņemams kompromiss.

Man piemēram ir tāda pavāji siltināta māja 170m2, katls 18kw un akumulācija kopā ar silto ūdeni ir 1500L. Vidēji mucas māju baro 24h (siltais ūdens lai mazgātos gan vēl ir saglabājies), savukārt lai to atkal uzpildītu ir vajadzīgas apmēram 6h kurināšanas. Manā gadījumā labāks variants būtu kaut kāds 30-40kw katls, kuru vienu reizi piekrāmē un kad tas ir izkūries, tad mucas arī ir pilnas. Tas būtu labākais balanss. Ja es nosiltināšu māju pēc standarta, tad es tā ceru, ka varētu 24h pavilkt arī līdz pat tuvu tām 48h, kas jau ir samērā labs variants.

Re: Komforts vai Hromets
Autors: SerViss ()
Datums: 24/02/2015 15:19

Wnk sākotnējie pieņēmumi slikti siltinātai mājai ar radiatoru apkuri.
Māja 80 kvm, akumulators 800l, katls 16kw.
Māja 100 kvm, akumulators 1000l, katls 20 kw.
Māja 150 kvm, akumulators 1500l, katls 30 kw.
Māja 200 kvm, akumulators 2000l, katls 40 kw.
utt
Tālāk jau visas izmaiņas atkarībā no ēkas siltumnoturības, sildķermeņu veida, vēlmes retāk kurināt utt.
Matemātiskai vingrošanai banālākā pamatformula ~ 1 tonnu ūdeni par 1 grādu uzsilda ar 1kw enerģijas.

Re: Komforts vai Hromets
Datums: 24/02/2015 15:28

Pamats, tavs mucas aprēķins ir pareizs, tikai ņem vērā deltu T. 82 grādu delta nozīmē cēlienu no 20 līdz 100. :) Pareizāk būtu rēķināt sākot no deltas, kura standartā mums būtu 30-80, vai arī pesimistiskāk 30-75. 75 tāpēc, ka katla izejas augsto temperatūru 'nozog' māja un siltais ūdens. Tīri praktiski to 75-85 diapazonu nav tik ērti pārsildīt, man šķiet, ka tur sāk kristies katla lietderība, jo ar 75 grādu atgaitu pilnā jaudā katls var nenodzesēties un tad viņš tur sāks pauzēties, kas nav vajadzīgs. Tāpēc es ieteiktu ņemt 70-75 kā reālistisku pilnas mucas vidējo temperatūru.

Pašreizējā: 11 no 13


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **         **          ******          ** 
 **     **  **    **   **    **   **    **         ** 
 **     **  **    **   **    **   **               ** 
 *********  **    **   **    **   **   ****        ** 
 **     **  *********  *********  **    **   **    ** 
 **     **        **         **   **    **   **    ** 
 **     **        **         **    ******     ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727