UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5
Dzīvokļa elektroinstalācija.
Autors: Jānis32 ()
Datums: 16/07/2010 09:39

Labdien!
Esmu sacis nelielu remontu sava dzīvoklī un radās ideja nedaudz uzlabot dažu vadu izkārtojumu un nomainīt šo to, bet neko daudz no elektrības nesaprotu, izņemot kā nomainīt lampas, rozetes, slēdžus un varbūt vel šo to.

Tātad problēma, kas mani intersē ir vienas istabas siena: (sk. atl. 1.)
[img202.imageshack.us]

Pašreiz vads no lampu ir atklāt un rozete ir diezgan veca un jaunās ierīces nestrādā pie viņas, tāpēc arī ir radusies problēma un ,protams, varētu vēlēties vairāk ligzdu rozetē.

Šis ir tas, ko es vēlētos: (sk. atl. 1.)
[img805.imageshack.us]

Es gribētu uzzināt vai tas būtu manos spēkos to izdarīt?
Ko man vajadzētu? Kā to paveikt?

Re: Dzīvokļa elektroinstalācija.
Autors: Jānis32 ()
Datums: 16/07/2010 09:41

Aizmirsu piebilst, ka lampa ir sienas lampa, ja kādam rodas neskaidrības.
Kā jau teicu, neesmu speciālists. Ja ir kādi jautājumi neskaidrībasm, tad sakiet.

Re: Dzīvokļa elektroinstalācija.
Autors: gandrizelektrikis ()
Datums: 16/07/2010 10:58

kur tai sienas lampai būs slēdzis?

Re: Dzīvokļa elektroinstalācija.
Autors: Viesturs470 ()
Datums: 16/07/2010 11:26

Normāli būtu lai uz rozetēm un lampu ietu atseviški pievadi ar atsevišku grupu automātieko drošinātāju - ja iznāks uztaisīt "īso" rozetē nepaliksi tumsā un otrādi - kvēlspudzes izdegot mēdz taišit "īso" un tad rozetē arī pazudīs spriegums.
jaunus vadus rozetei vienkārši var pievilt pa grīdlīstes tipa kanālu.

Re: Dzīvokļa elektroinstalācija.
Autors: Jānis32 ()
Datums: 16/07/2010 17:59

Sienas lampai slēdzis ir piestrādāts klāt, tāds kā paraujams diedziņš.

Paldies par informāciju, centīšos neuztaisīt "īso" , bet jebkurā gadijumā, kā sauc to sadalošo ierīci. (jaunajā versijā starp lampu un rozeti)

Nu vadus var pievilkt, tad tikai ir jāizsit sienā tāds ceļ, kā attēlā redzams, tad tā sadales kaste atrodas sienas labajā augšējā stūrī. Tikai problēma ir tāda, ka man īsti nav skaidrības, kā tur pievienot jaunus vadus.

Re: Dzīvokļa elektroinstalācija.
Autors: moldriks ()
Datums: 16/07/2010 19:15

Sadalošā ierīce nav ierīce, bet tā varētu būt nozarkārba, ko var arī atsevišķi netaisīt, bet izveidot pie rozetes vai slēdža. Īsslēgums izsit reizēm vairākus aut. slēdžus, kuri ir viens aiz otra, neskatoties uz to nominālajām strāvām, tāpēc var iznākt sēdēt tumsā arī ja uz gaismu un rozetēm būs ievilktas atsevišķas grupas.

Re: Dzīvokļa elektroinstalācija.
Autors: Rx ()
Datums: 16/07/2010 20:36

Liekot dubultrozeti, tai var pieslēgt divus kabeļus. Dubultrozeti var gandrīz vienmēr iemontēt vienvietīgās vietā. Otrajam kabelim, kas aizies uz sienas lampu, vajag jaunu štrobi (kanālu sienā). To vienkārši var iegriest ar fleksi un dimanta ripu. Putekļus savāc ar jaudīgu putekļu sūcēju (ļoti daudz putekļu!).(Ar kaltu sasit pāreju starp diviem griezumiem. Aizšpaktelē ar ģipsi, ko nolīdzina ar sienas špakteli). Nekādus papildus drošinātājus nevajag: "neskaldiet matus". Jāskatās, lai štrobi griežot , nesagriež esošos kabeļus.

Re: Dzīvokļa elektroinstalācija.
Autors: Jānis32 ()
Datums: 16/07/2010 22:06

Paldies, ļoti noderīgi.

Re: Dzīvokļa elektroinstalācija.
Autors: chalis ()
Datums: 11/12/2010 19:21

Situācija līdzīga man , tāpēc lai neveidotu jaunu topic es turpināšu šeit

Lieta tāda ka nopirku sienas lampu. lampu vajadzētu pieslēgt pie 220 maiņstrāvas , bet kā pareizi to darīt jo ir apzīmējumi :
L- fāze
N- neitrāls vadītājs
un vēl ir aizsarg vadītājs kas laikam saprotamāks kā zemējums...

kā pareizi pieslēgt vadus ja lampu paredzēts piestiprināt pie darba galda ar vadu uz rozeti?

Re: Dzīvokļa elektroinstalācija.
Autors: Rx ()
Datums: 11/12/2010 20:30

Neesmu redzējis ka lampai kaut kas notiktu, ja pareizi nepieliek L pie L (fāzes vads) un N pie N (neitrāle. Kurš ir fāze, kurš ir neitrāle viegli noteikt ar indikatorskrūvgriezi (zem lata maksā) deg, labi deg- fāze, nedeg, vai arī gandrīz nedeg- neitrāle.. Nepareizi pieliekot fāzi-neitrāli samazinās darba drošība, pamatā ieskrūvējamām spuldzēm tāpēc fāzi liek pie centra, bet nulli pie vītņotās daļas, lai grūtāk būtu pieskarties ar pirkstiem. Zemējums ir korpus un tas arī jāiezemē un nekad pie nulles un vēl: nekadnekad pie fāzes!!! Ja zemējuma nav, to neliek nekur, tas ir nepievieno nekam. Tad lampas korpuss būs izolēts no zemes un fāzes. Tikai drošība ja fāze nonāks uz korpusu bojājjuma dēļ būs nenodrošināta.

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********        **  ********    ******    ********  
    **           **  **     **  **    **   **     ** 
    **           **  **     **  **         **     ** 
    **           **  **     **  **   ****  ********  
    **     **    **  **     **  **    **   **     ** 
    **     **    **  **     **  **    **   **     ** 
    **      ******   ********    ******    ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727