UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 5
Re: boilera drošības vārsts
Autors: Rx ()
Datums: 03/02/2010 19:21

Piebilde: Boilera drošības vārsts ir noregulēts uz 8bar spiedienu, kas ir apmēram 8 atmosfēras. Normāli pa krānu jau tek ūdens pie spiediena 2-3 atmosfēras. Vai tiešām jums šāds spiediens tiek sasniegts? Tad arī jābūt sādam efektam: atverot krānu pirmajā mirklī ļoti vareni ar jūtamu ātrumu nāk ūdens un pēc mirkļa jau normāli. Vai tā ir?

Re: boilera drošības vārsts
Autors: Jususantehnikis.lv ()
Datums: 05/02/2010 20:37

vai nu arī netīrs pakojums un kāds linu kumšķis iestrēdzis.

Re: boilera drošības vārsts
Autors: plumberteam ()
Datums: 05/02/2010 20:49

Man laikam problēma tajā vārstā ir kad ienākošais spiediens ir 6 atmosfēras.

Re: boilera drošības vārsts
Autors: jususantehnikis.lv ()
Datums: 05/02/2010 21:15

tad noteikti vajadzētu izplešanās trauku ar atiecīgu pretspiedienu vai reduktoru , kas samazina spiedienu šajā līnijā

Re: boilera drošības vārsts
Autors: soseds2 ()
Datums: 09/02/2010 22:13

Baigi interesanti! Pasam maja bija jauna udensapgades sistema un jauns boileris, caurulu garums 5m. Viss stradaja. Piesledzu parejo udensapgades sistemu vel uz kadiem 20m un boilera drosibnieks saka pilet. Tas, ka tagad jaliek izplesanas trauks ir skaidrs, bet kadel palielinot sistemas kopejo caurulu garumu boileri palielinas spiediens?

Re: boilera drošības vārsts
Autors: ibm ()
Datums: 11/02/2010 11:24

RX, bet normālā ekspluatācijas režīmā boileris ik pa laikam laiž cair sevi ūdeni, tātad, apakšā ieplūst aukstais. Protams, viens šķīvis jau klavieres nespēlē, bet lielāks ūdens daudzums, kas ieplūst boilerī, atkal tiek sildīts, izplešas utt utjpr. Turklāt pie varianta, kad tev ir pašam savs ūdenssūknis, ieejas spiediens taču arī svārstās no-līdz. Nuvo, man vismaz pie boilera ir izpl.trauks un viss notiek. Dabiski, tā nav vienīgā recepte :D

Re: boilera drošības vārsts
Autors: ibm ()
Datums: 11/02/2010 11:27

Eu, es atvainojos, mazliet nogulēju ar savu rakstu :) bet tik un tā - es jau nestrīdos, tikai savējo variantu pastāstīju.

Re: boilera drošības vārsts
Autors: Rx ()
Datums: 11/02/2010 12:08

ibm: Ja boilerī ir gaisa spilvens, tas nekur nepazūd, bet vienmēr ir augšā., jo silta noņemšanas caurule nav pilnīgi pašā augša, bet mazu gabalu uz leju. Un tas arī ir izplešanās tilpums. Šo principu jau sen izmantoja padomju laikos būvējot pastaisītus daudzlitrīgos hidroforus, kuros sūkneja ar taja laikā komunaļņiku ūdeni, attiecīgi kontrolejot spiedienu. Tikai tajos gaisu no malas piepumpeja, ja tas bija nepieciešams papildus. Tatad, nekas jauns. Mna ir bijus līdz sim ar 4 boileriem , pieslegtiem ka pie Rīgas ūdensvada, tā pie majas hidrofora. Nekad neviens drošības varsts nav tecējis. Nebiju līdz sim dzirdejis, ka visiem tek, un tie uzstāda izplešanās traukus....Arī neviena uzstādīšnanas pasē nav teikts, ka tas tā jādara. Un vai jūs saprotie to, ka ja nebūs gaiss boilerī, un to uzstada miljoniem cilveku, tecēšanas problēmas būtu visos gadījumos, jo radītais izlešanās spiediens ir ļoti, ļoti liels (ūdens, kā zināt ir praktiski nesaspiežams.) Izsaku tikai hipotēzi: Mainot anodu, kas protams šad tad notiek jau par vēlu, esmu redzejis, ka iekšpuse, tās caurules gals, kas ir iebīdīts boilerī, ir tik stipri nokorodējis, ka gaisa spilvens vairs nav ar tik lielu tilpumu kā jaunam boilerim. Un šis korozijas process notiek dažu gadu laikā. Parasti boilera beigtumu nosaka tad, kad tas korpusā caurrūsē,(elektroķīmijā to sauc par pittingu- mazi smalki caurumiņi, itkā ar adatu caurdurti, pat tas labi redzams nerūsējošo boileru gadījumā!), bet ne iekspuses cauruļu korozijā.

Re: boilera drošības vārsts
Autors: EjTakTu ()
Datums: 11/02/2010 14:19

Tas vārsts 'gļuko daudziem. Un ko var gribēt, ja trīs verķus grib sabāzt vienā, kurš neaizņemtu daudz vietas un būtu lēts. Būtībā tas ir pretvārsta, drošības vārsta un ūdens izlaišanas krāna sakopojums. Novērojumi rāda, ka tā vai nu ir neveiksmīga konstrukcija, vai arī švaks izpildījums, jo neaiztiekot to, ilgākā laika periodā novērojams dažāds noplūdušā ūdens daudzums. Galu galā vairumu no tiem varbūt ražo kaut kur Ķīnā, vienā rūpnīcā. tā sakot globalizācijas sekas :)

Re: boilera drošības vārsts
Autors: soseds2 ()
Datums: 11/02/2010 18:59

Es gada apkalpoju kadus 10 boilerus, mainu anodus, tiru, bet nevienam nav nekas ar drosibas varstu noticis.
Man Rigas udensvada udens, tatad spiediena svarstibas nav tik lielas ka atseviskas majas udensapgade ar sukni. Ka jau teicu, palielinot ieksejas udensapgades sistemas garumu, kkas izmainijas, boilera drosibas varsts pil, kad silda udeni. Pirms tam viss bija oki.
Visi jau seit uzstaj, ka jaliek izplesanas trauks, bet es piekritu Rx, ka boileru instrukcijas tas nav minets.
Iemesli manam gadijumam:
Ir uzstaditi vienvirziena varsti aukstajam karstajam ( un ari boilerim velviens)
Boilera drosibas varstam max spiediens par zemu (man Ru udenim spiediens 3 bar)

Pašreizējā: 2 no 5


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********    ******   **        ********  
 **     **  **     **  **    **  **        **     ** 
 **     **  **     **  **        **        **     ** 
 **     **  ********   **        **        **     ** 
 **     **  **         **        **        **     ** 
 **     **  **         **    **  **        **     ** 
  *******   **          ******   ********  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727