UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
Siltās grīdas - vajag zinošu komentāru un kādus speciālistus
Autors: JanisLusis ()
Datums: 25/01/2010 11:50

Sveicieni!
Gan jau varbūt būsiet pamanījuši tepat vai citviet manu aizsākto salmu mājas projektu. Tad nu stāsts sekojošs. Esmu izlēmis likt kamīnkrāsni ar centrālapkures pieslēgumu. Platība ap 96m2, ēka vienstāvu. Biju domājis par radiatoriem, jo siltās grīdas tak esot dārgas... Bet - aprunājos ar zinošu būvinženieri, šams teicās, ka uz šo platību siltās grīdas varētu būt vien par latiem 100-200 vairāk (nu tipa ap 800 Ls kopā). Attiecīgi, ir vērts tomēr pa šo variantu padomāt.

Tad nu arī te iemetu sekojošu jautājumu? Vai kādam ir komentārs par ideju - kamīnkrāsns ar apkures pieslēgumu un siltajām grīdām? Man liekas, varētu būt nevainas. Otrs jautājums - cik tad tagad aptuveni maksā tā siltā grīda kvadrātmetrā (ar ielikšanu)? Pats nedomāju likt, neuzskatu, ka tas ir darbiņš iesācējam... Un trešais īpatnais jautājums - vai kādam ir nojausma, vai uz siltās grīdas sistēmas varētu likt virsū nevis ierasto grīdu betonu, bet gan māla klonu?

P.S. Ja ir iesakāms kāds konkrēts kantoris, laipni lūgti - es gribētu uzzināt gana precīzu tāmi, lai varu plānot visus procesus.

Priecāšos par konstruktīviem komentāriem! Paldies!

Re: Siltās grīdas - vajag zinošu komentāru un kādus speciālistus
Autors: khe ()
Datums: 26/01/2010 00:38

man liekas, ka tas māla klons dikti putēs un drups, jo agrāk tas ņēma no zemes mitrumu.

Re: Siltās grīdas - vajag zinošu komentāru un kādus speciālistus
Autors: JanisLusis ()
Datums: 26/01/2010 09:47

Nu nu.. :) Neviens jau netaisās atstāt to māla klonu neapdarinātu un sausu. Priekš tam visādas dabīgas eļļas utt., ar ko novālē pa virsu - nekas Tev tur neput un sanāk gluži kā viena milzīga flīze. :)

Re: Siltās grīdas - vajag zinošu komentāru un kādus speciālistus
Autors: JanisLusis ()
Datums: 26/01/2010 11:57

Te tiešām neuzturās neviens silto grīdu ielikšanas speciālists, pie kura varētu pakonsultēties par pilnām siltās grīdas ielikšanas izmaksām? Platība un telpu izkārtojums precīzs zināms. Vajadzētu saprast, ar kādām naudiņām jārēķinās. Varbūt kāds vismaz zin šā brīža kvadrātmetra cenu aptuvenu? Paldies!

Re: Siltās grīdas - vajag zinošu komentāru un kādus speciālistus
Autors: aaaa ()
Datums: 26/01/2010 12:09

Varu ieteikt cilvēkus, kas ar to nodarbojas, nu vismaz nodarbojās treknajos gados. Vieni bija pie manīm, otri pie kaimiņa, pazvani, paprasi, atsauksmes līdz šim labas.
Marina: 29857562
Raimonds: 28238761
Kārlis: 26521278

Re: Siltās grīdas - vajag zinošu komentāru un kādus speciālistus
Autors: v_t ()
Datums: 26/01/2010 14:45

iesācējs vieglāk tiks galā ar siltajām grīdām nekā ar radiatoriem. esmu ierīkojis siltās grīdas pats savā mājā un ierādījis vēl diviem paziņām. viss darbojas, visi apmierināti.
par izmaksām. uz 96 m2 vajadzēs kādus 650 - 700 metru 16 mm caurules - 400 ls, un kolektors 8 cilpām - apmēram 100 ls.

siltumizolācija vajadzīga šākātā, armatūra arī. tāpēc tās cenu salīdzinājumā ar radiatoriem nav jāiekļauj.

variants ar mālu izklausās interesanti un darbosies uz to pašu modi kā betons.

Re: Siltās grīdas - vajag zinošu komentāru un kādus speciālistus
Autors: I ()
Datums: 26/01/2010 15:10

Komentārs :
16mm silto grīdu caurules var iepirkt par 0.3 Ls metrā (http://www.buvserviss.lv/?l=1&c=726#3362) ,
tad sanāk 700m par 210Ls , un kolektoru var pats saskrūvēt no apkures krāniem un savienojumiem ~ 20 Ls .

Re: Siltās grīdas - vajag zinošu komentāru un kādus speciālistus
Autors: JanisLusis ()
Datums: 26/01/2010 15:42

Lūk to es saucu par pozitīvu attieksmi! :) Bet man ir skaidrs tas, ka pats es to silto grīdu štelli neizkodīšu - tur tomēr visādi fizikas parametri jāņem vērā, kontūru garumi, ietilpības utt. utjp. Tapat sauktu palīgā kādu zinošu cilvēku.

Bet nupat minētās izmaksas viennozīmīgi silda sirdi. Tā kā jākoncentrējas vien uz šito padarīšanu. Paldies!

Re: Siltās grīdas - vajag zinošu komentāru un kādus speciālistus
Autors: v_t ()
Datums: 26/01/2010 16:36

ņeumņičaj - "tur tomēr visādi fizikas parametri jāņem vērā, kontūru garumi, ietilpības utt. utjp"

sadali visu grīdu laukumos pa 12 m2 un tev iznāks apaļas 8 cilpas. katrā cilpā ietīsi šļauku ar aprēķinu: vidēji 7 metri šļaukas uz kvadrātmetru +/- 10 metri. tātad vidēji - 84 metri cilpā.
kā veidot cilpas, atradīsi netā.

Re: Siltās grīdas - vajag zinošu komentāru un kādus speciālistus
Autors: JanisLusis ()
Datums: 26/01/2010 17:39

Nūū, labi - to ka vajag vienādas cilpas pēc garuma zināju un arī garumu uz 1m2 zināju. Ok, pie kolektora, cik noprotu, pievienojas visas šīs astoņas cilpas. Reāli sanāk kolektors ar 16 pievadiem priekš cilpām. Ok - tālāk? Kolektoram jāpievada siltais ūdens no apkures iekārtas, un no kolektora jāaizvada aukstais ūdens uz apkures iekārtu. Pareizi? No loģikas laikam pareizi.

Tad nu jautajums - a kur te pa vidu ieliekas kaut kādi termoregulatori (ja tādus vispār vajag..) ? Vēl kaut kādiem vārstiem kaut kur jābūt? Protams, arī cirkulācijas sūknim (speciālam?). Kādas vēl svarīgākās silto grīdu sistēmas daļas neesmu minējis?

Grīdas masas biezums pēc tam manuprāt 7 - 10 cm. Ja būs vairāk - lēni, ilgi iesils. Ja būs mazāk - sūdīga siltummasa grīdai. Es tad nu vairāk pat nosliektos uz biezas grīdas ierīkošanu, lai var max retāk to kurināt.

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **      **  **     **  **     **  **     ** 
 ***   ***  **  **  **  **     **  ***   ***   **   **  
 **** ****  **  **  **  **     **  **** ****    ** **   
 ** *** **  **  **  **  **     **  ** *** **     ***    
 **     **  **  **  **   **   **   **     **    ** **   
 **     **  **  **  **    ** **    **     **   **   **  
 **     **   ***  ***      ***     **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727