UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 7 no 9
Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: Jānis Zomerfelds ()
Datums: 02/07/2016 00:23

To, ka tu nosauc visus par nezinošiem brīdī, kad tev oponē, to var palasīt arī citās sadaļās. Tas pats bija ar aukstuma akumulatoriem. Kas tos izmanto, kur tādus liek, kur tas redzēts, sviests kaut kāds.
Ir 21.gs. tehnoloģijas attīstās. Pamainot tikai akumulatora un katla augstuma starpības, pat mainās visa bilde, bet to jau ražotāji nevienam nestāsta, jo resnas caurules vieglāk notirgot.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Datums: 02/07/2016 00:27

Tu vari ar savu parakstu un finansēm atbildēt klientam uzstādot 60kw katlu ar 32 cauruli un teikt, ka izraujot rozeti būs viss štokos, neskatoties, ka ražotājs iesaka jūtami lielāku diametru? Vai arī tu esi no tiem, kuri gudri runā, uzstāda kaut ko pēc saviem ieskatiem un čau.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Datums: 02/07/2016 00:30

Es visu par neznošiem nesaucu, es konkrēti tev kategoriski iebilstu par caurules diametru.
Tu man vispār neko konstruktīvu neoponē - tu saki, ka sūknis strādā, tur ir čūska katlā un katls nodziest un paliek vēl ventilis.
Es saku, ka reālā dzīvē tā nenotiks.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: Jānis Zomerfelds ()
Datums: 02/07/2016 00:54

Stāv rakstīts:
"ESBE 1" trīsceļu vārstam caurlaide ir 10 m3. Neviens 25 izmēra sūknis nespēj 10 m3 apgriezt, ja ir pretestība 1 vai vairāk bar. Pie rokas nav grāmata, bet caur 32 DN tērauda cauruli var pat 160 kW stundā izpumpēt."
Tas viss ir no tehniskajiem aprēķiniem un matemātiski pierādīts. Ja katls uzkarstot paštecē var radīt tādu spiedienu, tad viss būs štokos. To, ka praksē liek vismaz 50 DN tēraudu, tas nav nekas jauns, jo tas ir idiotu drošs pasākums.
Laukus nepiemini. Tur ir tādi brīnumi redzēti. Piemēram 90kW katls un akumulators zem katla līmeņa zemē ierakts un ar 35 kaparu pieslēgts. Pacēlām akumulatora centru par 2 metriem un pasākums aizgāja, jo naudas resnākām caurulēm nebija.

Par velti neviens nekādas garantijas nevienam nedod! Daļa no šeit padoma alkstošajiem tik un tā uztaisīs dzīvībai bīstamu sistēmu!

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: zigmars ()
Datums: 02/07/2016 18:47

Puikas, mierā!

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: ggatis ()
Datums: 02/07/2016 18:58

Mieru kungi nevajag strīdēties, Akulumātoru gribu pacelt pa 80 cm agstāk nekā katla limenis lai apakšā vēl varētu malku sakrāmēt, tātad pašcirkulācijai vajadzētu būt vēl labākai ja atslēdzas elektrība. Drošība pirmā vietā. No katla izejošā un ienākošā truba ir 60mm.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: khe ()
Datums: 02/07/2016 23:32

Standartā aķis ir blakus katlam, tātad karstuma devējs nav pat zemākajā punktā. 60kw katlam paštecei ar tādu blakus stāvošu aķi vajadzētu pietikt ar 40nieci. Esmu 80kw pieslēdzis ar 50nieci un paštece ir ok, pat atrodoties aķim 2telpas tālāk. 60kw un 35 kapars, ja aķis stāv uz grīdas - tas varētu būt uz robežas... Ja pacelts 80cm, tad jau labāk:)

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: Niks ()
Datums: 03/07/2016 23:14

Man ir bijuši strāvas pārrāvumi

1. ir UPS-is, kas novelk 1 1/2 stundu. To gan vēl vajadzētu extendēt. Man blakus ir 100 Ah vilkmes aķis, jādomā kulturāls izpildijums
2. esmu notestējis katlu arī brutāli izraujot štepseli. Ventilators izslēdzas, gaisa plūsma beidzas un pasākums paliek melns un smirdīgs. Vergassera burvība ir PRECĪZĀ gaisa dozēšanā. Kā tas katls var strādāt, ja tam ir kaut kādas nekontrolētas gaisa pieplūdes ???!!!
Manā gadijumā vēl, ja nu tas nenostrādā, ir vēl kaut kāds bimetāla vārsts, kurs paraujot kaut kādas atsperes, kuras pilnībā noblīvē gaisa padevi. Uz paneļa ir poga, ar skrūvējamu korķi, kura to vārstu reseto.
Un esot vēl kūstošais kaut kāds sūdiņš, kurs ģenerālas katastrofas gadijumā nopludinās visu. Man ir pilsētas ūdens ar konstantu 4 atm spiedienu.

Visu šo apstākļu rezultātā par trubu diametriem neesmu domājis :)

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: ggatis ()
Datums: 04/07/2016 08:49

khe Wrote:
-------------------------------------------------------
> Standartā aķis ir blakus katlam, tātad karstuma
> devējs nav pat zemākajā punktā. 60kw katlam
> paštecei ar tādu blakus stāvošu aķi
> vajadzētu pietikt ar 40nieci. Esmu 80kw
> pieslēdzis ar 50nieci un paštece ir ok, pat
> atrodoties aķim 2telpas tālāk. 60kw un 35
> kapars, ja aķis stāv uz grīdas - tas varētu
> būt uz robežas... Ja pacelts 80cm, tad jau
> labāk:)

Aķis būs blakus katlam jā, bet ja no katla nāk 60mm vaitad nau jāturpina ar tada paša resnuma caurulēm mazais loks plus aķis?

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: Lauris25s ()
Datums: 04/07/2016 10:58

Sveiki interesē vai ir kāds varbūt zinošaks cilvēks un varētu apskatīt linkā pievienoto bildi un apskaidrot vai ir pareizi izveidota apkures apsaites shēma.
Vienkārši kad taisiju uzrāvos uz "labu meistaru". Meistars to nāca to nenāca kko darija un beigās kko uztaisīja.
Pagājušo ziemu kurināju siltums bija viss ok tikai bija es teiktu ļoti daudz jākurina. Ja vakarā izkurināja es teiku ka turēja tikai līdz rītam tad ap kādiem 12:00 jau atkal būtu jākurina. viņam ir jāpiesilda 60m2 un no tiem 40m2 ir siltās grīdas.
Gribētu zināt vai nevajag kaut ko pārtaisīt lidz sāksies sezona.
Māja gan nav siltināta un tā ir veca. ķieģelu siena no iekšpuses pēc tam sprauga kurā ir sabērti izdedži ja nekļudos un tad no ārpuses dekoratīvais dzeltenais ķieģelis sienas biezums ap 60cm
logi ir vecie koka vēl, bet ir doma sākt mainīt.

Ir tā ka akumulātoru no tiem 25grādiem maksimums varu uzraut līdz 80 gr.
Jo kad akumulātorā jau ir kādi 70 katlā vairs nedrīkst mest vairāk par 4 briketēm katls sāk bezmazvai vārīties jo nav kur to karsto ūdeni grūst. Vai var būt tā ka ir ir par mazu diametrs trubām? un nav no akumulātora pietiekama cirkulācija? (to vienkārši jautājo jo šini topikā salasījos) itkā katlam izejā ir 1 1/2 pēc tam ir uzlikta pāreja uz 1''

Vēl jautājums kā noverst to lai kad nekurina necirkulē uz katla pusi vairs ūdens un nav lieki siltuma zudumi vai pietiek ar to ka izrauj cirkulācijas sūkni?

[failiem.lv]

Pašreizējā: 7 no 9


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********  **    **  ********   ********  
 **     **     **     ***   **  **     **  **     ** 
 **            **     ****  **  **     **  **     ** 
 ********      **     ** ** **  **     **  **     ** 
 **     **     **     **  ****  **     **  **     ** 
 **     **     **     **   ***  **     **  **     ** 
  *******      **     **    **  ********   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727