UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Cik maksā pamatu būvasu nospraušanas akts?
Autors: delver ()
Datums: 28/04/2008 15:42

Gribētos zināt kāda ir optimāla cena šim dokumentam? Vienkārshi vieni prasa 200 un vairāk, citi var pa 50 LVL. Objekts Rīgas rajonā, dzīv. māja, pietiktu ar 4iem punktiem. Un vēl, vai pastāv iespēja uztaisīt tikai aktu, nebraucot mērīt, vai to neviens neuzņemsies? Vieni saka ka nekādā gaījumā, citi saka - mierīgi. Tāpēc arī radās vēlme uzdot tādu jautājumu. (Man pašam nav vajadzība, lai mēra dabā, vajag tikai aktu būvatļaujai.)

Re: Cik maksā pamatu būvasu nospraušanas akts?
Autors: aaaa ()
Datums: 28/04/2008 16:08

Cik atceros, man bija kaut kur 135 vai 150 Ls. Mērīja gan dabā. Nezinu kā pats var nomērīt precīzas asis, bet nu tas lai ir katra paša pārziņā. Reāli tas aizņem pusstundu un tu dabū asis ar milimetra precizitāti, kas arī pašam pēc tam noder, jo mūrējot vai slienot karkasu vairs nav jādomā kāpēc tā siena sanāk kaut par 5cm garāka par otru. A pēc tam p**ies to visu koriģēdams.
Man uzreiz pateica, ka tikai aktu lai necerot, jo viņi tipa nes atbildību par sevis izdoto asu nospraušanas aktu. Un labi vien bija. Reāli ar mērlenti utt. to izmērīt ir ļoti grūti, īpaši ja krūmi līdz padusēm :), plus leņķus pareizi dabūt - nu varbūt ir tādi meistari.

Re: Cik maksā pamatu būvasu nospraušanas akts?
Autors: sto>>>delver ()
Datums: 28/04/2008 17:41

Asu nosptraušana ir atbildīga lieta. Un juridiskā atbildība gulstas uz pašu pasūtītāju vai uz asu nospraudējiem (ja ir juridiski nodformēts akts). Ja māja tiks uzbūvēta neatbilstoši sarkanajām līnijām vai būvlaidei (ja dabā būvasis reāli un pareizi netiks nosprastas), tad var nākties nojaukt māju.

Re: Cik maksā pamatu būvasu nospraušanas akts?
Autors: puma ()
Datums: 06/05/2008 12:54

142.6 ls rīgas rajonā, māja 200kvm, taisīju aprīlī

Re: Cik maksā pamatu būvasu nospraušanas akts?
Autors: delver ()
Datums: 08/05/2008 00:08

Skaidrs, paldies, man laikam arī pa 50 derēs. (Vienkārši dabā viss ir pareizi samērīts, tikai akta nav.)

Re: Cik maksā pamatu būvasu nospraušanas akts?
Autors: Raivis_777 ()
Datums: 25/04/2018 15:00

Esmu mērnieks un bieži saskāries ar gadījumiem, kad īpašnieki paši nomēra 4m no kaimiņa un būvē māju. Tikai problēma, ko cilvēki neņem vērā - vai žogs uzlikts precīzi pa robežu? Un, ja būs attālums kaut 3.95 un kaimiņš neparakstīs piekrīšanu, ka būvē tuvāk par 4m, tad var gadīties, ka jājauc nost vai 5cm no ārsienas jānoslīpē. Tādi gadījumi ir bijuši. Par cenām - pašlaik ~150+PVN. Vienu pašu aktu bez nospraušanas dabā normāls mērnieks netaisīs, jo pats atbild par aktā atspoguļoto datu korektumu.



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  **     **  ********   *******  
 ***   **   **   **   ***   ***     **     **     ** 
 ****  **    ** **    **** ****     **     **        
 ** ** **     ***     ** *** **     **     ********  
 **  ****    ** **    **     **     **     **     ** 
 **   ***   **   **   **     **     **     **     ** 
 **    **  **     **  **     **     **      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727