UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Pašreizējā: 2 no 4
Re: visizdevīgākais zemes iegūšanas veids
Autors: AGA ()
Datums: 14/05/2008 15:17

Nē, nu piemēram: kadastrālā vērtība īpašumam ir 1000Ls. Attiecīgi es viņu gribu pārdot savam dēlam par 1Ls. Kā ir ar zemes grāmatas nodevu tiem 2%? Un vai vispār es drīkstu noteikt pārdošanas cenu mazāku par kadastrālo?

Re: visizdevīgākais zemes iegūšanas veids
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 14/05/2008 16:13

Problēmu gadījumā atsaucies, ka forumā lasīji, ka tā darot "principā visi" vai "98%". Var vajadzēt notāra apstiprinātu foruma izdruku.

Re: visizdevīgākais zemes iegūšanas veids
Autors: aaaa ()
Datums: 14/05/2008 17:44

Ar to kadastrālo cenu uzmanīgi. Kā jau te tika rakstīts - pagastam pieder pimpirkuma tiesības, kuras var apiet pārdodot pa daļām. To vajag notāram īstenībā prasīt - varbūt ka vienkāršāk ir dāvināt, bet tur ar kaut kāda nodeva bija.
Tas nenormālums jau ir tur, ka pat ja pie notāra aiziet uzprasīt elementāru jautājumu un saruna ilgst max5 minūtes, maksa par konsultāciju zem 20Ls nu vismaz Rīgā nav reāla.

Re: visizdevīgākais zemes iegūšanas veids
Autors: Aga ()
Datums: 15/05/2008 07:55

Nenormālums arī ir tur, ka ne visi notāri zin kas viņiem jādara, par tādām konsultācijām nemaz nerunājot.
Es sapratu, ka pa daļām. Bet vai no domājamās daļas, kas jau ir domājamā daļa, var pārdot daļu? Tas ir - īpašums sadalīts divās domājamajās daļās. Es gribu pārdot pusi no savas domājamas daļas?

Re: visizdevīgākais zemes iegūšanas veids
Autors: jtdesign ()
Datums: 15/05/2008 09:10

Domājamā daļa nav ar žogu apvilkts zemes gabals, bet daļa no katra tā kvadrātnanometra (īstenībā vēl sīkāk), attiecīgi ir jebkurā zemes gabala vietā. Pārdot domājamo daļu ir vienkāršāk par vienkāršu, varbūt tik iepriekš jāveic pie notāra sīkāka sadalīšana, nevis 2 domājamās daļās kā tagad, bet vismaz četrās vai varbūt vispār 100 vai izdalot uz kvadrātmetru/kvadrātdecimetru skaitu (kā dala dzīvokļu īpašumus), ja nu domāts tālāk tirgot vēl sīkāk. Domājamās daļas nedod nekādas tiesības legāli norobežot teritoriju, tikai īpašniekiem savstarpēji vienojoties var nožogot konkrētus gabaliņus, taču zemes gabals joprojām paliek viens ar visu, ko uz 1 gabala drīkst un nedrīkst darīt neatkarīgi no īpašnieku skaita (kaut 1000).

Ja 20 ha lielu zemes gabalu vienmēr var sadalīt reālajās daļās, tad 300 m2 praktiski nekad neļaus.

Re: visizdevīgākais zemes iegūšanas veids
Autors: Aga ()
Datums: 16/05/2008 07:20

jtdesign, paldies par skaidrojumu.
Bet vēl viens jautājums: Ja grib pārdot jau esošu domājamo daļu. Kā būtu jārīkojas? Vai šo domājamo daļu arī pārdot pa daļām, vai uzreiz visu? Es saprotu, ka līdzīpašniekiem ir pirmpirkuma tiesības, bet ja viņš atsakās, vai es varu savu domājamo daļu pārdot izvēlētajai personai, vai teorētiski pa starpu atkal ir Dome?

Re: visizdevīgākais zemes iegūšanas veids
Autors: EjTakTu ()
Datums: 16/05/2008 09:20

priekš Aga
Man domāt, ka pašvaldībai ir nekustāmā īpašuma pirmpirkuma tiesības, nevis domājamās daļas pirmpirkuma tiesības. Protams domājamo daļu varētu arī dāvināt. Takš, cik es sapratu no cita foruma, Tavs mērķis ir sadalīt īpašumu konkrētās daļās, un dabūt vēl vienu piebraucamo ceļu. Tā kā neviens negribēs izlikt lieku piķi, tad nodomi var neizdoties. Vai nu pašreizējais piebraucamais ceļš pašam jāpagarina līdz domājamam jaunajam īpašumam un nākotnē jāparedz servitūta tiesības (saskaņojot ar pārējiem īpašniekiem), vai arī jāsedz visas izmaksas otra piebraucamā ceļa izbūvei. Neviena pašvaldība nesponsorēs ceļu izbūvi, lai atbalstītu viena īpašnieka plānus, ja pašai no tā nekas neatlec.

Re: visizdevīgākais zemes iegūšanas veids
Autors: Vito Karleone ()
Datums: 16/05/2008 11:13

Ir arī tādi noteikumi. Pašvaldībai ir pirmpirkuma tiesības tikai tajā variantā, ja šis īpašums tiek izmantots pašvaldību tiešo funkciju nodrošināšanai (piem skolu, pansionātu u.t.t. ierīkošanai), nevis vienkārši paņemt ar domu - gan jau noderēs vai pārdos. Kas attiecas uz dāvinājumu - pats velllls nevarēs apstrīdēt, ja dāvinājums tiek noformēts kā atlīdzība (piemēram par kopšanu, barošanu, un citām lietām), kas tiek ietverta dāvināšanas listē.

Re: visizdevīgākais zemes iegūšanas veids
Autors: Aga ()
Datums: 21/05/2008 12:46

Priekš EjTakTu
Viens gadījums ar otru nav nekādi saistīti.

Re: visizdevīgākais zemes iegūšanas veids
Autors: AGA ()
Datums: 21/05/2008 12:51

Priekš Vito Karlione

Nevarētu lūdzu konkrētāku norādi uz normatīvajiem aktiem? Ja dāvinājumu par apkopšanu noformē dēls ar mani, vai arī tad iespējamie mantinieki nevar pieprasīt neatņemamo daļu, kā tas ir pie pirkuma līguma?
Un par tām pašvaldībām arī. Kurā likumā un apmēram, pantā, meklēt?

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********   ******         **  ********  
 **     **     **     **    **        **  **     ** 
 **     **     **     **              **  **     ** 
 ********      **     **              **  **     ** 
 **            **     **        **    **  **     ** 
 **            **     **    **  **    **  **     ** 
 **            **      ******    ******   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727