UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Lauku īpašuma inventarizācijas lieta
Autors: arre ()
Datums: 29/01/2019 11:58

Mana lauku īpašuma inventarizācijas lieta ir īpatnēja lasāmviela. Ēkas būvētas vēl pirms krievu - japāņu kara, bet inventarizācijas plāns zīmēts 1979.gadā. Lietā stāv atzīme par īpašuma apsekošanu un tekošo izmaiņu reģistrāciju 1998.gadā. Bet tas plāns ir kļūdains - piemēram, dzīvojamai ēkai no 3 durvīm iezīmēta 1, mansarda stāvā nav iezīmētas divas istabas, saimniecības ēka uzzīmēta lielāka nekā ir patiesībā, turklāt ierakstīts, ka tā ir daļēji apmesta stāvbūve, kaut gan skaidri redzams, ka tā ir guļbūve, kas pieprotezēta ar kaļķu betona lējumu. Skaidrs, ka kļūda saimniecības ēkas izmēros radusies reģistrējot izmaiņas 1998.gadā (daļas nojaukšanu, daļas piebūvēšanu). Jautājums uz visu šo kļūdu fona tieši par saimniecības ēku, jo šovasar beidzot esmu to nobriedis nojaukt un uzbūvēt jaunu. Bez sirdsapziņas pārmetumiem atzīstu, ka darīšu to "pa čornomu", jo man nav neviena drauga arhitekta un liekas naudas, ko bezjēdzīgi notriekt par topogrāfiju un taisnstūra ēkas projektu ar divslīpu jumta jau esošajās dimensijās. Papildus telpa noderētu. Tāpēc jautājums par ēkas izmēriem - vai neizaicināt likteni un būvēt uz esošajiem pamatiem vai tomēr var saskaņā ar inventarizācijas lietā esošajiem izmēriem - tā iegūstot papildus vismaz 20m2? Uz VZD satelītfoto izmaiņas izmēros būs redzamas un var sanākt sekas?

Re: Lauku īpašuma inventarizācijas lieta
Autors: Dindirin ()
Datums: 29/01/2019 12:50

Bliez tik, kā rakstīts inventarizācijas lietā. Tikai. Vai esi drošs, ka tā tiešām ir pati pēdējā lietas versija?

Re: Lauku īpašuma inventarizācijas lieta
Autors: arre ()
Datums: 29/01/2019 12:55

Kopija pēdējo reizi apliecināta 2001.gadā - ierakstot atzīmi par adreses piešķiršanu. Vai to var pārbaudīt VZD elektroniski?

Re: Lauku īpašuma inventarizācijas lieta
Autors: Einārs1 ()
Datums: 13/01/2020 22:02

Labdien!

Līdzīgs jautājums, tāpēc uzdošu tepat.
Situācija: lauku īpašums, savus 40 gadus nekas nav būvēts visas ēkas būvētas padomju laikos vai pirms tam.
Ir velme būvēt saimniecības ēku uz 100 m^2, tā kā vajadzētu visus projektus utt.
Jautājums vai ejot uz būvvaldi man sākumā neliks tērēt naudu uz esošo ēku uzmērīšanām, inventerizācijām utt?

Re: Lauku īpašuma inventarizācijas lieta
Autors: zhuks ()
Datums: 13/01/2020 22:18

Einārs1 rakstīja:
-------------------------------------------------------

> Jautājums vai ejot uz būvvaldi man sākumā neliks
> tērēt naudu uz esošo ēku uzmērīšanām,
> inventerizācijām utt?

Priecājies, ja liks, jo tad nebūs jāizstrādā projekti esošajām ēkām.
Bet realitātē būtu jāizstrādā visu ēku projekti un visas ēkas kā jaunbūves- esošajām ēkām arī tehniskais apsekojums.

Re: Lauku īpašuma inventarizācijas lieta
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 13/01/2020 22:36

Einārs1 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Labdien!
>
> Līdzīgs jautājums, tāpēc uzdošu tepat.
> Situācija: lauku īpašums, savus 40 gadus nekas nav
> būvēts visas ēkas būvētas padomju laikos vai pirms
> tam.
> Ir velme būvēt saimniecības ēku uz 100 m^2, tā kā
> vajadzētu visus projektus utt.
> Jautājums vai ejot uz būvvaldi man sākumā neliks
> tērēt naudu uz esošo ēku uzmērīšanām,
> inventerizācijām utt?



Jautājums vai vispār Jums ir vajadzīgs oficiāls projekts tam šķūnim..
Neatceros kvadrātus no galvas, bet laukos varēja bliezt saimniecības ēkas līdz kaut kādai platībai un augstumam bez nekāda oficiāla projekta...bez arhitekta.
Iespējams birokrāti kaut ko tagad ir pamainījuši.. neesmu šobrīt lietas kursā par šo.

Re: Lauku īpašuma inventarizācijas lieta
Autors: jtdesign ()
Datums: 18/01/2020 12:04

Einārs1 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Situācija: lauku īpašums, savus 40 gadus nekas nav
> būvēts visas ēkas būvētas padomju laikos vai pirms
> tam.
> Ir velme būvēt saimniecības ēku uz 100 m^2, tā kā
> vajadzētu visus projektus utt.
> Jautājums vai ejot uz būvvaldi man sākumā neliks
> tērēt naudu uz esošo ēku uzmērīšanām,
> inventerizācijām utt?


Kāds ir statuss esošajām būvēm?

Problēmas nebūs, ja ir ierakstītas Zemes grāmatā, ja ir atzīmēta zemes robežu plānā, ja ir inventarizācijas lietas (jābūt vismaz vienam punktam izpildītam, bet labāk pirmais un trešais kopā).

Ja ēkas ir tikai fiziski, bet juridiski nekā, tad konsultēties vietējā būvvaldē un, atkarībā no sarunu rezultātiem, meklēt arhitektu.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  ********    ******   **     ** 
  **   **   **     **  **     **  **    **  ***   *** 
   ** **    **     **  **     **  **        **** **** 
    ***     **     **  **     **  **        ** *** ** 
   ** **     **   **   **     **  **        **     ** 
  **   **     ** **    **     **  **    **  **     ** 
 **     **     ***     ********    ******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727