UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Par ēkas nodošanu ekspluatācijā
Autors: Zanda_V ()
Datums: 08/06/2017 09:18

Sveiki, tā kā mūsu pilsētas būvvalde ir neatsaucīga un konkrēti uz uzdotajiem jautājumiem neatbild, tik kopē likumus :(, es cilvēks, kurš no tā neko nesaprotu lūdzu Jūsu palīdzību.
Tātad no sākuma.
2014. gadā nopirkām māju, pirms pirkšanas tika sakārtoti būvniecības dokumenti no iepriekšējā īpašnieka puses, jo viņš māju bija nelegāli renovējis bez projekta, tātad tika uztaisīts projekts, kuru apstiprināja būvvalde, tika dabūta būvatļauja ar maksimālo ekspluatācijā nodošanas termiņu 8 gadi. Kā arī pirms paša pirkuma līguma tika, veikta jauna kadastrālās uzmērīšanas lieta. (ja tas ko ietekmē, tas viss tika veikts īsi vēl pirms 2014. gada rudens būvnoteikumu izmaiņām) Kad īpašums bija jau mans, pārreģistrēju būvatļauju uz sava vārda, un katru gadu to arī pagarinu. Principā māju varētu nodot, jo visi lielie darbi jau bija tikuši izdarīti, kad to pirkām un kopš pēdējās kadastrālās uzmērīšanas (pirms pirkšanas 2014. gadā) nekas nav mainījies.
Kādi dokumenti man vajadzīgi, lai māju varētu, nodod.
Projekts ir dzīvojamās mājas renovācija. Viendzīvokļa privātmāja.
Saprotu, ka vajag :
1. Inventarizācijas lietu. Vai tai ir kāds noilgums (nedrīkst būt vecāka par...???) Vai man atkal viņa jātaisa no jauna, ja kopš 2014. gada, kad tā tika veikta, nekas nav mainījies....?
2. Atzinumi no tiem, kas izsnieguši inženiertehniskos noteikumus, kur es to tieši varu redzēt, Plānošanas un arhitektūras uzdevumā tur ir tik neskaidri sarakstīts, ka es nesaprotu, kuri tad ir izsnieguši un kuri nav...
3. VUGD un elektriķu atzinums (tur man viss skaidrs)
4. Apliecinājums un būvprojekta autora paraksts (tur arī viss skaidrs)
5. Izpildmērījumu plānu, tai skaitā vertikālo uzmērījumu KAS TAS PAR ZVĒRU??? Vai tiešam man tas ir jāveic, man neviens konkrēti neatbildēja. Ja man ir projekts un tur iekšā visi topogrāfiskie plāni un uzmērījumi ir, man tas ir jādara tā vai tā?? Kas to dara, cik apmēram ir izmaksas šim darbam.
Varbūt ir vēl kautkas, par ko nemaz nezinu...
Paldies jau iepriekš!
Ceru, ka šeit būs kāds kurš atbildēs cilvēka valodā nevis iekopējot tekstu no kaut kāda likuma un saproti kā gribi...

Re: Par ēkas nodošanu ekspluatācijā
Autors: jtdesign ()
Datums: 08/06/2017 15:46

Uzmērīšanu veic jebkurš zvērināts mērnieks.

Vai vajag inventarizāciju nepateikšu. Ja būvvalde neko nesaka un arī VZD vietējā nodaļā neko nezin, tad var mēģināt ar to, kas ir.

Renovācija pirms pārmaiņām gan bija plašs jēdziens, kaut tomēr visu zem tā pabāzt nevarēja, tāpēc vispirms iedod kādam speciālistam izpētīt projektu, varbūt ka daudz kas uz šo gadījumu nemaz neattiecas, jauna loga ailas izveidošanai it kā nevajadzētu skart elektromērījumus.

Būvvalde vienkārši raustās, jo likumi un noteikumi ir uzrakstīti praktiski neizpildāmi, tad nu katrs lavierē kā māk.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******    *******         **  **    **  **     ** 
 **     **  **     **        **  ***   **   **   **  
 **         **               **  ****  **    ** **   
 ********   ********         **  ** ** **     ***    
 **     **  **     **  **    **  **  ****    ** **   
 **     **  **     **  **    **  **   ***   **   **  
  *******    *******    ******   **    **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727