UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Paneļu mājas sienu sagatavošana krāsošanai.
Autors: Izabella ()
Datums: 27/05/2008 19:09

Labdien!

Nesen ievācos dzīvoklī, kura istabu sienas klāj tapetes. Tapetes kā tapetes, bet gribētos kaut ko mainīt interjerā. Ienāca prātā doma, ka sienas varētu krāsot, jo tādejādi var izveidot to dizainu tieši tādu, kā iecerēts.
Kā būtu jāsagatavo sienas pirms krāsošanas? Nav ne jausmas, kas paneļu mājās ir zem tapetēm. Tur no sākuma jāliek apmetums? Tad jāšpaktelē?
Saprotu, ka vairums vīrišķu mani tulīt "pasūtīs uz virtuvi pie plīts", bet gribētos zināt vismaz aptuveni, ar ko būtu jārēķinās un cik ļoti dārgāk par vienkāršu tapešu pārlīmēšanu tas būtu, lai zinu, vai šo ideju atmest pavisam, vai arī par to tomēr vērts vēl padomāt.
Ļoti priecāšos par sakarīgām atbildēm :)

Re: Paneļu mājas sienu sagatavošana krāsošanai.
Autors: zipaks ()
Datums: 27/05/2008 19:21

uzlīmē krāsojamās tapetes

Re: Paneļu mājas sienu sagatavošana krāsošanai.
Autors: Izabella ()
Datums: 27/05/2008 19:56

Tur jau tā lieta, ka sienas gribētos bez tāda reljefa, bet krāsojamās tapetes, cik skatījos, visas ir vai nu ar kaut kādiem punktiņiem un strīpiņām, vai arī ar kaut kādiem vilnīšiem un klekšiem.

Re: Paneļu mājas sienu sagatavošana krāsošanai.
Autors: EjTakTu ()
Datums: 27/05/2008 21:06

Dizaineris jau mazliet zin ar ko nodarbojas ;) Teiksim vienkārši - virsmas, kuras var aplīmēt ar tapetēm, var arī nokrāsot. Uz krāsu bundžām parasti ir rakstīts par virsmu sagatavošanu pirms konkrētās krāsas uzklāšanas un krāsas uzklāšanas metodi. Kamēr tapetes nebūs nost, neredzēsi darāmo darbu apjomus, jo tapetes tomēr defektus nosedz. sienas būs jānotīra, jāgruntē, jāšpaktelē, jāslīpē atkal jāgruntē, jākrāso.
Par virtuves plīti. Visgaršīgāk ēdiens garšo gatavots uz malkas pavarda ;) Labi pagatavot ēdienu nemaz nav vieglāk, kā veikt remontu. Vienkārši process nedaudz ātrāks.

Re: Paneļu mājas sienu sagatavošana krāsošanai.
Autors: Izabella ()
Datums: 27/05/2008 23:15

Nu teiksim tā - es no darba nebaidos :)
Par tapešu izlīmēšanu uz 18kvm istabu man ir aptuvena apjausma par izmaksām, bet par špaktelēšanu, gruntēšanu utt gan nav.
Laikam būs jāaizbrauc uz kādu DEPO un jāpapēta cenas, lai zinu, cik maksā špaktelis, grunts un sienas krāsas ;)

Re: Paneļu mājas sienu sagatavošana krāsošanai.
Autors: aaaa ()
Datums: 28/05/2008 09:41

Nesaprotu, ko cilvēki streso ar tām ideālajam sienām? Tā vietā lai vienkārši vecām tapetēm pa virsu vienā vakarā ar rullīti smuki uzlaistu jaunu krāsu, tagad ņems un plēsīs, špaktelēs, radīs vājprātīgus putekļus, ārdīsies mēneša garumā. Nu lai jau tā būtu. Es īrētajā dzīvoklī vecās tapetes (tādas glancētas) smuki pārkrāsoju (2 vakari darba, pa 2 stundām katrā - sūdīga krāsa, vajadzēja krāsot 2x), jo, nu kas var būt labāks par papīra pamatni krāsai? Un neviens i nepateiks, ka tur kaut kas nav darīts tā kā vajag. Nevajag sienas pārvērst par kultu.

Re: Paneļu mājas sienu sagatavošana krāsošanai.
Autors: v_t ()
Datums: 28/05/2008 10:32

pilnīgi piekrītu aaaa.
dzīves kvalitāte ir atkarīga no izolācijām, apkures, ventilācijas u.t.t. - ar vienu vārdu vārdu sakot - no mikroklimata. ļoti būtiski - no kaimiņu kultūras un inteliģences līmeņa, no savstarpējām attiecībām. šīs svarīgās lietas sazipot perfekti izlīdzinātās paneļu mājas sienās ir, maigi izsakoties, nepraktiski.
lai tiktu vaļā no šīs apsēstības, būtu labi pāris dienu padzīvot ar rokām apstrādātā guļbūvē. tā kā es to daru. :)

Re: Paneļu mājas sienu sagatavošana krāsošanai.
Autors: Izabella ()
Datums: 28/05/2008 11:12

Negribu jūs biedēt, bet ir tādi cilvēki, kuriem estētiskais faktors ir ļoti nozīmīgs - ir tādi zvēri kā dizaineri un es esmu viena no viņiem ;)
Tapetēm, kas tur ir pašlaik, ir reljefs - vecmāmiņu puķainais. Ja tādām krāsos kaut ko pa virsu, izskatīsies visai pabriesmīgi. Tad jau labāk vispār klāt neķerties.
Par cik strādāju mājās, man ir svarīgi tur justies labi, lai mana mūza savās zarnās nepakārtos :D
Padomu/informāciju lūdzu par izmaksām un pašu procesu, nevis par to "vai vajag", jo to es esmu spējīga izdomāt pati ;)

Re: Paneļu mājas sienu sagatavošana krāsošanai.
Autors: v_t ()
Datums: 28/05/2008 11:39

žēēēl, jo baigi gribējās kādu pamācīt, kā dzīvot. :)

darāmo darbu saraksts izveidosies pēc veco tapešu noņemšanas. tā garums būs tieši proporcionāls sienu apstrādes perfektuma pakāpei.
izmaksas - diemžēl, tumša bilde.

Re: Paneļu mājas sienu sagatavošana krāsošanai.
Autors: aaaa ()
Datums: 28/05/2008 12:35

Vēlu veiksmi, bet kad darbs būs galā, garantēju, ka atcerēsies mūsu dzīves padomus. Jo tam, kas to nav darījis, pat prātā neienāk kādi ir putekļi slīpējot špakteli. Un to darot jau apdzīvotā dzīvoklī kaifs ir garantēts uz kādu pusgadu, jo jātīra pēc tam parasti ir viss - sākot ar lampām blakusistabās, beidzot ar visu sekciju izkravāšanu un pucēšanu. Bet nu - toties puķu reljefa uz sienām nebūs - alleluja :)

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   **    **  **          ******   
  **   **   **     **  ***   **  **    **   **    **  
   ** **    **     **  ****  **  **    **   **        
    ***     ********   ** ** **  **    **   **   **** 
   ** **    **         **  ****  *********  **    **  
  **   **   **         **   ***        **   **    **  
 **     **  **         **    **        **    ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727