UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Dēļu grīdas
Autors: undiness ()
Datums: 15/03/2019 10:33

Atkal atgriežos pie domas par dēļu grīdu. Vakar tiku aizvizināta uz dēļu tirgotavu Iļğuciemā. Viņiem cena par grīdas dēļiem ir 9.80 kvm. Salīdzinot, kas nepieciešams, lai liktu linoleju, laminātu, flīzes, cik tas izmaksā, dēļi sanāk pat lētāk. Man tik ir jautājums, vai tas, ka dēļi tiek turēti zem debesīm, no virspuses pavirši apklāti ar plēvi, līst virsū lietus - tiešām normāli?

Re: Dēļu grīdas
Datums: 15/03/2019 11:10

Nav tas normāli, bet tā mūsu tirgotāji dažkārt dara. Dēlis saraujas un izplešas atkarībā no mitruma, attiecīgi tas notiks uz grīdas. Tāpēc dēlim ir jāpielāgojas mājas mikroklimatam. Ja tā ir centrālapkure, tad tajā laikā kokam mitruma % būs kau kur ap 10% (?). Āra apstākļos zem jumta mitrums ir ap 18-20% apmēram, ja līst virsū lietus, nu tad vairāk gan jau būs, bet nu principā viņi ir kaltēti - tātad nav zaļi.
Jebkurā gadījumā nopērkot šādus vai zem jumta liktus dēļus tie būtu jāienes mājā un jāļauj tiem kādu mēnesi (?) pielāgoties telpu mitruma %.
Un jāņem vērā, ka sezonāli tik un tā dēļi dabiski mazliet kustēsies. Apkures sezonā mazliet sarausies, pārējā laikā mazliet piebriedīs. Ne ļoti daudz, bet nu tā būs.

Re: Dēļu grīdas
Datums: 15/03/2019 11:12

Ja man būtu jāliek, tad es tādu grīdu uzstādītu apkures sezonā nepārcenšoties ar ekstrēmi blīvu ieklāšanu.

Re: Dēļu grīdas
Autors: arre ()
Datums: 15/03/2019 11:15

Grūti pateikt vai tas ir normāli. Labāk jau būtu sausi. Esmu pircis dēļus no PATA (15cm platus 14 eur m2) un Igaunijas Stora Enso (18,5 cm platus 15 eur m2) 28mm biezus. Izvēlējos dēļ labākas kvalitātes un ēvelējuma gluduma nekā plačos, kur varēja dabūt lētāk. Ar PATA sanāca vilšanās (pirku attālināti paļaujoties uz kvalitātes garantijām). Aizsargiepakojumā sapakotie dēļi bija slapji, (iespējams jau arī pārvadātāja pokujisma dēļ). Izlēmu nekasīties un žāvēju pats tos dēļus mēnesi pirms uzstādīt. Stora enso bija super kvalitāte. Praktiski varēja eļļot bez slīpēšanas.

Re: Dēļu grīdas
Autors: Miervaldis.l ()
Datums: 15/03/2019 11:16

Atceries ka dēļu grīda pēc uzstādīsanas būs arī jāslīpē un jālako. Un izmaksas automātiski pārvēršās par 9.80eur/m2 + 12eur/m2.
bet iznākums vienmer būs patīkamaks neka visi nedabiskie matereāli.

Re: Dēļu grīdas
Autors: bern ()
Datums: 15/03/2019 13:12

Man mājās dēļu grīda. Likta vasarā. Padsmit gadu laikā, protams, parādījušās plaisas, vietām čīkst, bet tāpat, ka būtu jāizvēlas vēlreiz, nemainītu pret mākslīgo segumu. Kas attiecas uz izmaksām, tās tā tik vienkārši nevar salīdzināt.

Re: Dēļu grīdas
Autors: Georgs999 ()
Datums: 15/03/2019 21:38

Es pasūtīju mežinikiem, lai sagādā priedes sagateves 50x200. Gadu nostāvēja zem nojumes un tad devu, lai izēvelē grīdas dēļus. Sanāca ar izmēru 42x185mm. Dēļu grīdu klāju apkures sezonas laikā, iepriekš, mēnesi noturot apkurinātā mājā.

Viss OK. Nekādu ekstrēmu plaisu nav.

Lielākā kļuda ir nopirkt it kā žāvētus un uzreiz ieklāt. Tad gan būs auzas. No Patas ne viena vien slikta atsauksme dzirdēta. Tik vien kā smuks logo un laba reklāma.

Re: Dēļu grīdas
Autors: bern ()
Datums: 17/03/2019 13:38

Man domāt, ja bail, ka ar laiku starp dēļiem parādīesies šķirbas, koku nevajadzētu izvēlēties grīdas segumam.

Re: Dēļu grīdas
Autors: Griins ()
Datums: 21/03/2019 09:57

Mājā flīžu un lamināta grīdas tiek pamazām nomainītas ar dēļiem. Tā ir bauda pēdām, silta dēļu grīda. Otrajā stāvā ieliku egļu dēļus. Nu ļoti saudzīgi jāuzvedās, lai dēļos nerastos "buktes". Nofrēzējot dēļu aso malu, šķirbu staigāšana neapgrūtina. Pirmajā stāvā līmētā dēļu grīda. Pamats bērzs, acij ozols. Nu baigi feini. Ciets koks, nav jābaidās dāmas kurpēs ielaist, un plikai pēdai patīkami.

Re: Dēļu grīdas
Autors: J ()
Datums: 21/03/2019 14:09

Miervaldis.l Wrote:
-------------------------------------------------------
> Atceries ka dēļu grīda pēc uzstādīsanas būs
> arī jāslīpē un jālako. Un izmaksas
> automātiski pārvēršās par 9.80eur/m2 +
> 12eur/m2.
> bet iznākums vienmer būs patīkamaks neka visi
> nedabiskie matereāli.

Precīzāk būtu skatīties virsmu pa kuru staigā un ar kuru ikdienā pēda atrodas saskarē. Sintētiskas virsmas - lamināts, lakoti koks, PVC flīzes, dabiskas virsmas - eļļots koks, neapstrādāts korķis utt.
Nevar teikt, ka piemēram lamināts kā tāds ir nedabisks materiāls - tur vairāk kā 90% ir kokšķiedra jeb HDF, kas ir visnotaļ dabisks materiāls.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **   *******   **    **  ********  
  **   **   **     **  **     **  ***   **  **     ** 
   ** **    **     **         **  ****  **  **     ** 
    ***     *********   *******   ** ** **  ********  
   ** **    **     **         **  **  ****  **        
  **   **   **     **  **     **  **   ***  **        
 **     **  **     **   *******   **    **  **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727