UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
par elektrības ievilkšanu koka mājā
Autors: xxl2 ()
Datums: 08/12/2017 11:10

Labdien!

Mani interesē kā pareizi ievilkt koka mājā vadus. Esmu dzirdējis, ka jāliek metāla caurulēs.
Bet es kautkur laikam Depo veikalā redzēju metāla gofru, vai es to varu izmantot metāla cauruļu vietā?

Bet varbūt vēl ir kādi citi varianti??

Re: par elektrības ievilkšanu koka mājā
Autors: GG ()
Datums: 08/12/2017 12:59

Koka? Guļbūves, karkasa vai kas cits? Atklāta vai slēptā? Likuma prasības ir LBN 261-15

Re: par elektrības ievilkšanu koka mājā
Autors: xxl2 ()
Datums: 08/12/2017 14:42

Karkasa māja iekša ir apšūta ar vagondēlīšiem. Mani vairāk interesē nevis pēc likuma viedokļa, bet drošības pēc.
Un vēl jautājums par ūdens sildītāju 3,5kw (kādu kabeli ieteiksiet?)

Re: par elektrības ievilkšanu koka mājā
Autors: BanaRU ()
Datums: 09/12/2017 10:02

Reāli neviens parasti neizmanto metāla tubas.

Re: par elektrības ievilkšanu koka mājā
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 09/12/2017 20:54

No praktiskā viedokļa vadi ir pēdējais, kas deg no elektrības. It īpaši Cu, kas neoksidējas tā kā Al. Parasti vājās vietas ir savienojumu vietas - tātad palielam nozarkārbas, sadales, rozetes un slēdži. Tāpēc aizdegšanās riska mazināšanai jācenšas instalāciju ierīkot bez nozarkārbām, lai gan pareizi izveidots kontaktu savienojums kalpos tikpat labi un ilgi, cik kabelis.Tagad ir pieejamas speciālas nozarkārbas, kas slāpē degšanu. Es caurulēs neliktu, bet gan ieliktu normālus kabeļus. Jā, jā veikslos ir nopērkami arī "nenormāli" kabeļi, kur ir mazliet plānāka izolācija, mazliet mazāka šķērsgriezuma dzīsla, utt.

Re: par elektrības ievilkšanu koka mājā
Autors: elektr ()
Datums: 10/12/2017 12:48

Vēl jau ir kabeļi ar alumīnija apvalku, bet arī cena ir atbilstoša.

Re: par elektrības ievilkšanu koka mājā
Autors: Didzisp ()
Datums: 10/12/2017 15:33

Pareizi jau te vīri saka, pats vads diez vai kādreiz sāks degt. Nē, nu ja sadomāsi uz 0,75 kvadrāta vada, ar svarku, sliedes griezt, gan jau var arī vadu aizdedzināt. Normālos apstākļos nevajag baidīties, ka vadi sāks degt un bleķa trubas nu nočna nevajag. Koka mājā jābaidās no pelēm un žurkām, kuras mēdz vadus apgrauzt. Tagad jau saka, ka esot izolācija, kura pelēm negaršo, bet tam ticēc nevar. Ja peļuks sajutīs, ka gar vadu velk smarža no virtuves, sagrauzīs arī indīgu vadu. Vadus vajag likt plastmasas gofrā, kura cieši iet cauri sienām. Jā, ja pēk gofru, tad obligāti ar buksieri iekšā. Kapēc ražo gofras, kurās nav buksiera, es nespēju saprast. Vēl, vienmēr jādomā par celtnieku Vasju, kurš, uz pohām, noteikti ieskrūvēs skrūvi neredzamā vadā. Tapēc vadus jāizvieto tā, lai piemēram slrūvejot grīdlīsti, gribēdams nevarētu vadā trāpīt. Ir man bijis gadījums, kad koka mājā griestu profilu karkass ir zem fāzes. Cilvēki ar ''elektriskajiem griestiem'' gadiem dzīvojuši, jo Vasja veksmīgi riģipsi pieskrūvējis pie fāzes vada. Atradās tas nejauši, kad skrūvejot pieskāros ūdens trubai un izsita korķus. Vot tādas lietas ir bīstamas. Cik tur vajag kādu mitrumu, lai sāktos elektrības noplūde kaut vai uz to pašu ūdens trubu un kautkas aizsviltos.

Re: par elektrības ievilkšanu koka mājā
Autors: xxl2 ()
Datums: 11/12/2017 23:16

Paldies par ieteikumiem, bet es neatrodu kur un par cik var nopirkt elektrības vadus alumīnija apvalkā.

Re: par elektrības ievilkšanu koka mājā
Autors: Rx ()
Datums: 12/12/2017 14:32

Man jau ir nelāga pieredze ar Ķīniešu pagarinātāja kabeli: Kabelis, 2.5mm2. Vis ok...te pēkšņi, nav sprieguma! Visu pārbaudu, jābūt...Izzvanu pagarinātāju..viena dzīsla nav. Nu, ko. Ir metode: Galā piliek ieslēgtu slodzi, un sāk šķobīt- raustīt-spaidīt kabeli...OK. Tieku līdz pušumam. Kabelim ārēji ne vainas... Pirmajā reizē galā pieliku celtniecības fēnu, 2kW. Un tad, kad tika atrasts pārrāvums, iekšā kabelī notika volta loka process, kabelis ar smirdoņu un uguņiem "uzsprāga". Ja tas būtu koka mājā....Sū!. Atgriežot vietu, redzams, ka bijis kautkads tipa mezgls, daļējs pārrāvums. Novērsu. OK. Te atkal...nav sprieguma, tai pat kabelī. Nu mācība rokā: slodze-spaidīšana, atgriešana, remonts. OK. Arī tāds pat puspārāvums, kas ar lielāku slodzi pārdeg!. Mācība: Bez maksimālās slodzes uzlikšanas kabelim, nav iespējams pārliecināties, ka kabelis ok. Izolācija taču ok! Bet ja tāds būs sienās un būs lielāka slodze...volta loks var paveikt nedarbus. Biju kautkā veikalā, skatos, viens pircējs atstiepis oranžo pagarinātāju uz atdošanu, kā brāķi...Prasu, kas un kā? Saka, ka jau 2 pagarinātājus mainījis...tagad pēc naudas, jo kreņķi turpinās. Tā lūk. Secinājums: jāmēģina atbildīgās vietās likt pārbaudītu kabeli. Mērīt izolācijas pretestību, likt lielu slodzi (pieļaujamo), staipīt locīt visā garumā, vai nesāk silt, degt....

Re: par elektrības ievilkšanu koka mājā
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 12/12/2017 15:59

xxl2 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Paldies par ieteikumiem, bet es neatrodu kur un
> par cik var nopirkt elektrības vadus alumīnija
> apvalkā.

Tādi vadi alumīnija apvalkā manuprāt neeksistē. Ir tā saucamie ekranētie kabeļi vai arī kabeļi ar ekrānu (atšķirība tikai tulkojumā), bet jebkurā gadījumā šis ekrāns nav paredzēts kā ugunsslāpēšanas līdzeklis.
Ugunsizturīgie kabeļi ir ar sarkanas krāsas izolāciju. Bet to galvenais uzdevums ir nodrošināt strāvas plūšanu ugunsgrēka gadījumā, respektīvi to apvalks kādu laiku pasargā dzīslu no pārdegšanas.
Es jau nu neieteiktu iespringt, bet gan skatīties iegādāties kvaliatīvu kabeli un izvēlēties slodzei atbilstošu automātu.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **  ********  **     **  **     ** 
 **     **   **  **   **    **  **     **  **     ** 
 **     **    ****        **    **     **  **     ** 
 ********      **        **     **     **  **     ** 
 **            **       **      **     **  **     ** 
 **            **       **      **     **  **     ** 
 **            **       **       *******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727