UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Hidroizolācija uz kaļķa apmetuma
Autors: JanisL ()
Datums: 15/05/2017 21:47

Laba diena!
Āķīgs jautājums mani nodarbina. Man ir salmu sienas, kas apmestas ar kaļķa apmetumu (Sakret HML-1). Vai kāds var pastāstīt - vai pastāv kāda hidroizolācija (uzsmērējama ar otu/rullīti), kura pēc tam būtu krāsojama ar kādu sanitāro telpu krāsu? Parasti laikam ir tādas gumijainās hidroizolācijas, kuras pēc tam pieņemts ar flīzēm apdarināt, bet es flīzes negribu (un arī īsti nevaru uzlikt reljefainās sienas dēļ). Vēlos droši nohidroizolēt sienu ar kādu labu līdzekli un pēc tam to sienu nokrāsot. (Doma ir ar to pašu līdzekli drošvien arī Estrich grīdu un riģipša griestus novālēt.)

Var kāds padalīties ar ieteikumu? Jau iepriekš pateicos!

Re: Hidroizolācija uz kaļķa apmetuma
Datums: 15/05/2017 21:54

Nav obligāti gumijoto ar fīzēm apstrādāt - to var arī krāsot.

Re: Hidroizolācija uz kaļķa apmetuma
Autors: dumiķis ()
Datums: 15/05/2017 21:55

Kam tev hidroizolācija ja tev ir salmu siena? Ja dzīvo mājā ar salmu sienām, tad labāk mazgāties bļodā un kājās vilkt pastalas.

Re: Hidroizolācija uz kaļķa apmetuma
Autors: JanisL ()
Datums: 15/05/2017 22:12

Vilnis,
man Sakret tehnologs pēc speciāla eksperimenta laboratorijā noziņoja, ka sanitārā krāsa no polimēra hidroizolācijas tomēr nāk nost (nupat šovakar to man uzziņoja). Ir konkrēta pieredze, ka kādu polimēra vai kaučuka izolāciju var krāsot?
Vēl Sakret spečuks iedomājās par citu nesliktu risinājumu - izmantot stikla šķiedras tapeti, kuru var krāsot. Tikai jāatrod, kuras tapetes var līmēt vannas istabā, kas ir ūdens necaurlaidīgas.

Dumiķis,
ja nav ko teikt, tad labāk paklusēt.

Re: Hidroizolācija uz kaļķa apmetuma
Autors: Dindirin ()
Datums: 15/05/2017 23:43

neāksties. Ja ir salmu sienas, lai tādas arī paliek.
Poda zonā pie sienas dēļu panelis
Dušas kabīne ar četrām sienām
Izlietnes zonā pie sienas dēļu panelis

tas viss, rumulēšanos var arī ārā darīt. ja nu vienīgi labu ventilāciju vai piespiedu nosūci ar mintruma sensoru.

Re: Hidroizolācija uz kaļķa apmetuma
Datums: 16/05/2017 00:23

Man ir regipsa siena un grīda, kura noklāta ar zaļo gumijveidīgo hidroziolāciju (neatminu vairs ražotāju). Sienu es nokrāsoju ar parastu cokola krāsu (it kā esot izturīgāka, bet pieļauju ka nav problēmu arī ar citām). Nekas nelobās. Vēlāk es pārkrāsoju ar kaut kādu parastu krāsu. Nu gadi 10 noteikti būs jau.

Re: Hidroizolācija uz kaļķa apmetuma
Datums: 16/05/2017 00:26

Dušas kabīni es speciāli negribēju, tieši dēļ sienām un izlietnes - atbalstu izvēli bez duškabīnes.

Re: Hidroizolācija uz kaļķa apmetuma
Autors: M.P. ()
Datums: 16/05/2017 07:29

Piekrītu "dindirin".
Man ir guļbaļķu māja. Vannasistabā dušai sienas no visām pusēm, vanna brīvi stāvoša, aiz izlietnes koka panelis.

Re: Hidroizolācija uz kaļķa apmetuma
Autors: tikkurila ()
Datums: 18/05/2017 12:25

Parasti gan polimēru krāsa labi turas pie polimēru hidroizolācijas, vai mitrumizolācijas.
Pilnīgi noteikti derēs divās kārtās uzklāta LUJA mitrumizolācija, kas pārkrāsota ar LUJA krāsu. Tā ir mūsu standarta tehnoloģija mitrām telpām (kaut vai duškabīnes sienām flīžu vietā).
Esam testējuši un varam garantēt, ka der arī divās kārtās klāta Kiilto ražotā mitrumizolācija Kerastop, bet tā jāatšķaida ar 50% ūdens. Pēc tam, protams, arī krāso ar mitrumizturīgu krāsu.
Ļoti jāuzmanās no kaļķa apmetuma krāsošanas!!! Ja tas dabūs kaut nelielu iekšēju vai ārēju mitrumu, plēvi veidojošie pārklājumi var sākt mest burbuļus un nolobīties. Daudz drošāk mitrā telpā būtu bijis kaļķa-cementa apmetums.
Krāsot jau gan mēģina visu... Tomēr, pirmkārt apmetumam būtu jābūt pilnībā sacietējušam un izreaģējušam (vismaz mēnesi). Tad tas papildus jāsasaista ar kādu nostiprinošu un stabilizējošu šķidrumu (piemēram, silikātkrāsas grunts šķīdums Hansa Silicat). Tikai pēc tam var mēģināt klāt plēvi veidojošas mitrumizolācijas, vai krāsas. Praksē mums šādi gadījumi ir strādājuši labi, bet teorētiski garantiju nedosim, jo arī tas nav pilnīgi droši.
Kaļķa apmetumu labāk krāsot ar tvaikus caurlaidošām un atvērtām krāsām - kaļķa krāsa, silikātkrāsa.
Tas, protams sienai nedos mitrumizolējošas īpašības vannas iztabas slapjajā zonā.
Dindirin un M.P. ieteikumi - vērā ņemami!

Re: Hidroizolācija uz kaļķa apmetuma
Autors: JanisL ()
Datums: 18/05/2017 22:33

Labdien, Tikurilla!
Ļoti pateicos par tik detalizētu komentāru! Man jau arī šķita, ka būtu jābūt tādai hidro/mitruma izolācijai, kuru var pa tiešo krāsot, jo ne jau visi grib vannas istabā flīzes likt.
Kas attiecas uz manu kaļķa apmetumu - tas būs noteikti izreaģējis, jo pagājis būs nepilns gads, kopš tā uzlikšanas. Pirms izolācijas noteikti ir paredzēts apmetumu kārtīgi nogruntēt, lai tas maksimāli labi sasaistītos.
Šobrīd ir vēlme/vajadzība kārtīgi nohidroizolēt sienu tieši pie vannas. Iespējams, arī pie izlietnes. Pārējā vannas istabas telpā, domāju, nav tik akūtas nepieciešamības klāt "plēvi" virsū. Lai tās sienas elpo. Griestu reģipsi gan visu platību domāju izolēt. Un ielikt labu ventilāciju.
Vēlreiz paldies!

P.S. Kuros veikalos vislabāk meklēt Jūsu minētās izolācijas un krāsas?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ******    **     **  **     **  **     ** 
 **    **  **    **    **   **   **     **  **     ** 
     **    **           ** **    **     **  **     ** 
    **     **   ****     ***     **     **  ********* 
   **      **    **     ** **    **     **  **     ** 
   **      **    **    **   **   **     **  **     ** 
   **       ******    **     **   *******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727