UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Steidzami vajadzīgs padoms par tapešu līmēsnas problēmu
Autors: artisb ()
Datums: 06/02/2017 07:09

Sveiki!
Nepieciešams padoms kā rīkoties, jo uzlīmētās tapetes līp vaļā.

Vinila tapetes ar flizelīna pamatni (tā rakstīts uz tapešu bukleta). Tapetes ir uzlīmētas 2 dienas atpakaļ, nākamajā dienā varēja manīt pāris vietās spraugas savienojumu vietā un secinājām arī, ka tās īsti nežūst, jo meistars tās pielaboja un pats brīnijās, ka pārsteidzoši viegli tās nāk nost. Jāpiebilst, ka dzīvoklis ir bez apkures un temperatūra iekšā bija ap 15 grādiem. Vakar nolēmām, ka ieliksim sildītāju, bet šorīt aizejot apskatīt secināju, ka skats ir vēl trakāks, visi stūri nāk vaļā, tātad līme pārāk ātri žūst.
Cik tagad noprotu tad meistaram īsti arī liela pieredze ar tapešu līmēšanu nav, tāpēc tagad kamēr viss nav atlipis gribu pats personīgi noskaidrot kā pareizāk būtu jārīkojas.

1. Meistars teica, lai pērk vinila tapešu līmi. Darīts. Bet šodien pats paskatījos un uz tapešu rulli skaidri ir rakstīts "Vinila tapetes ar flizelīna pamatni". Tas man liek aizdomāties vai tādā gadījumā ir jāizmanto vinila tapešu līme?

2. Palasījos info un viens no nosacījumiem, ka ziemā tieši apkure pie tapešu līmēšanas ir jānogriež nost, lai līme pārāk ātri nežūst.

3. Un kāds ir pareizais līmes klāšanas veids šāda tipa tapetēm? Jāklāj tikai uz sienas? Un cik palasījos, tad ir tapetes, kurām ir iestrādāta līmes kārta, atliek tikai tās samitrināt un lipināt pie sienas?

Sienas ir no reģipsi, nogruntētas..

Re: Steidzami vajadzīgs padoms par tapešu līmēsnas problēmu
Autors: M.P. ()
Datums: 06/02/2017 09:28

Ja tapešu instrukcijā rādīts ka jāsmērē tikai siena, tad es daru tā ka no sākuma nosmēre visu sienu, pagaida lai nožūst un tad smērē atsevišķi katrai tapešu slejai un līmē klāt. Tapešu līmi uztaisa biezu kā krējumu. Sienai protams iepriekš jābūt gruntētai.

Re: Steidzami vajadzīgs padoms par tapešu līmēsnas problēmu
Autors: aakk ()
Datums: 06/02/2017 10:33

Skaidrs ka līme nepateizā. Flizelīna vajag.

Re: Steidzami vajadzīgs padoms par tapešu līmēsnas problēmu
Autors: Argh ()
Datums: 06/02/2017 10:43

ja dzīvoklis ir bez apkures vai ar milzīgām temp svārstībām tad aizmirsti par tapetēm :) agri vai vēlu nāks nost. Ko es vēl pamanīju, ka jaunās līmes ir domātas, lai tās varētu arī viegli noņemt, jo padomju līmētās tapetes nokasīt dzīvoklī bija ļoti liela problēma.

visvieglāk ir ar krāsu pāriet pāri un miers. tekstūrai var špaktelēt nevis gludi bet ar otu un t.t. Krāsot dažādos toņos un t.t.

Re: Steidzami vajadzīgs padoms par tapešu līmēsnas problēmu
Autors: artisb ()
Datums: 06/02/2017 10:55

Es pats vairāk sliecos uz līmes problēmu. Nopirku tagad ESKARO SEINALIIM (oranži-dzeltena šilte). Pamēģināsim to.
Temperatūra, manuprāt, nav problēma. Nopirku termometru, tad redzēšu precīzi, cik tad ir bez sildīšanas, bet pēc sajūtām ir ap 15 grādiem, kam, manuprāt, nevajadzētu tapetes līmēsnai radīt problēmas.
Uz jaunās līmes rādīts, ka var līmēt sākot no 10grādiem, bet pēc pāris stundām, kad tapete ir uzlīmēta, var uzsildīt līdz 20 grādiem.

Re: Steidzami vajadzīgs padoms par tapešu līmēsnas problēmu
Autors: M.P. ()
Datums: 06/02/2017 11:11

Esmu līmējis tapetes lielās telpā ar intensīvu gaisa apmaiņu, nekad nekas nav atlipis nost. Nekad neesmu līmējis zemākā t. par kādiem 16-17 grādiem.

Re: Steidzami vajadzīgs padoms par tapešu līmēsnas problēmu
Autors: zupa. ()
Datums: 06/02/2017 12:52

Manuprāt, vinila tapešu līme derēs šādām tapētēm, jo tīrās vinila tapetes ir smagākas nekā šādas jaukta tipa. Ja telpa netiek apkurināta, jāskatās, vai nav mitrums pa lielu, jo līmei žūstot iztvaiko ūdens, kas paaugstinās mitrumu telpā. Pēdējais variants, ka vienkāršī līme ne tā labākā. Kāda bija sienas pamatne ? Riģipsis, špaktele, grunts ?

Re: Steidzami vajadzīgs padoms par tapešu līmēsnas problēmu
Autors: artisb ()
Datums: 06/02/2017 13:49

Sienas pamatne bija reģipsis, šuvēm špaketel un grunts.

Re: Steidzami vajadzīgs padoms par tapešu līmēsnas problēmu
Autors: Jaanus Riiel ()
Datums: 06/02/2017 18:07

Moška problēma tajā ka Telpās nav stabilu temperatūru? Proti, varbūt līmēšanas laikā tiek pacelta temperatūra, pēc tam vienkārši izslēdz siltumu? Kaut ka man nav sanācis, bet esmu redzēijs telpas kas nav bijs apkurinātas un tur pa pusloksnei vaļā. Bet ta ir vairāk teorija.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******    ******   ********  **     **  ******** 
 **     **  **    **  **        **     **  **       
 **     **  **        **        **     **  **       
  ********  **        ******    **     **  ******   
        **  **        **         **   **   **       
 **     **  **    **  **          ** **    **       
  *******    ******   **           ***     ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727