UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Pareizais griestu pīrāgs
Autors: Aldiss ()
Datums: 19/11/2016 23:32

Keramzītam siltumizolācijas koeficients ir 2x sliktāks kā vatēm, ja vati vajag,teiksim 30cm,tad keramzītu jau 60cm. Turklāt,lai keramzīts strādātu kā siltumizolācija,tas no abām pusēm jāieliek plēvēs un jāpadara gaiss starp graudiem nekustīgs. Citādi siltā gaisa plūsma no istabām pa lielajām
šķirbām keramzītā neaizķeroties ieplūdīs bēniņos.
Celulozes (eko)vati nelielos apjomos var iestrādāt arī pats. Vajadzīgs liels trauks un urbjmašīnā iestiprināts celtniecības mikseris ar kuru saplucina vati. Šādā veidā esmu izstrādājis 12 Depo iepirktus vates maisus. Lielākiem apjomiem gan jāņem vates pūtēju firma- viņiem ar speciālajiem aparātiem izdodas vati sapulcināt labāk,tā ir pufīgāka, attiecīgi mazāks vates patēriņš.
Kaut gan, pēc trīs gadiem nav atšķirams, kura vate ir paša bērta un kuru iepūta firma. Firmas iepūstā ievērojami nosēdās, palika brīvāka, savukārt manējā vate nenosēdās un nevienmērgi saplucinātie vates kunkuļi paši par sevi sadalījās.

Re: Pareizais griestu pīrāgs
Datums: 20/11/2016 09:19

Es īsti nesapratu domu kāpēc uzreiz tiek izslēgts variants, kad iepūš speciālisti vati ar savu iekārtu? Kāds tam ir apsvērums? Droši vien, ka var primitīvākā veidā arī pats saviem spēkiem to vati mikserēt un sabērt, bet vai tas vienmēr būs tā vērts? Vate tev tāpat ir jāpērk, kaut kā jāatved, vēlams nopirkt lai nav par daudz un nav par maz, tad kaut kāds laiks paies kamēr to vati iestrādāsi saviem spēkiem. Finālā varbūt ir izdevīgķ padalīties ar saviem līdzekļiem, lai iegūtu normālu servisu? Es piemēram biju ļoti apmierināts, ka man to darbu izdarīja profesionāļi dienas laikā un summa šim pasākumam man nemaz nešķita par lielu - atbrauca ar vati, sapūta cik nepieciešams, samaksāju par tik cik iepūta un ieekonomēju domāju pietiekoši daudz savas darba dienas.
Keramzīts šajā risinājumā noteikti nebūs laba izvēle - keramzīts ir ideāls peldošajām grīdām.

Re: Pareizais griestu pīrāgs
Autors: Ričijs ()
Datums: 20/11/2016 09:33

Speciālistu dabrs nederēs jo griestu maiņa notiks pakāpeniski. Pēc iespējām. Ja viss tiktu darīts uzreiz tad protams piepūstu visur kur vien var. Pagaidām iet runa par 8m2 telpu. Izskatās, ka sanāk ruļļu vate, apakšā plēve.

Re: Pareizais griestu pīrāgs
Autors: MartinV ()
Datums: 21/11/2016 10:02

Kādu vati Tev, Vilni, pūta? Cenu atšķirība ir jeb visi +/- vienā līmenī?
Mazliet naivs jautājums - kā rēķina kubus? Nesaplucināta vate maisos = kubi jeb griestu platība reiz vates augstums (mīnus siju kubatūra)?

Re: Pareizais griestu pīrāgs
Datums: 21/11/2016 14:00

Man bija ekovate un pūta pārsvarā vertikālajās sienās. Aprēķins bija viņiem sarežģīts. :) Jo darbu rēķina pēc sablīvējuma - sienās tas ir lielāks un piebērumā - mazāks. Vati tirgo pēc iztērēto maisu skaita. Kopumā samaksāju ap 1000eur, bet pārrēkinot lokšņu vates ekvivalentā nav diez ko dārgāk - tikai ar atšķirību ka lokšņvati nekad tik labi neiestrādātu un ņemtos tur vairākas dienas un būtu kaudze ar atgriezumiem. :)

Re: Pareizais griestu pīrāgs
Autors: arre ()
Datums: 21/11/2016 15:42

Uz bēniņiem vai atsegtā pārsegumā rēķini ir vienkāršāki - pēc iztērētās vates + transporta izdevumi un darbs. Tas no konkrētā pūtēja atkarīgs cik par to ņem. Darbs iet ļoti ātri. Man bija izdevība aizņemties to aparātu - uzstādīšana, 17 paku iepūšana, novākšanās neaizņēma ilgāk par divām stundām.

Re: Pareizais griestu pīrāgs
Autors: Georgs999 ()
Datums: 21/11/2016 22:41

Galvenais izvēlies izolāciju, kam nav nepieciešama tvaiku izolācija.

Savādāk nākošais jautājums būs - ko darīt ar lieko mitrumu telpā un norasojušiem logiem.

Pa radio2, katru reizi kāds Biršam uzdod šo jautājumu. Sapakojuši savas mājas plēvē un tad brīnās, ka nav kur mitrumam palikt. No viena grāvja otrā grāvī.

Varbūt iesākumā saved kārtībā jumtu. Pārbaudi vai nav puve iemetusies.
Un uzber vai nu to pašu ekovati vai papildini skaidu slāni un nosedz ar kokšķiedras plātnēm 12mm.

Re: Pareizais griestu pīrāgs
Autors: MartinV ()
Datums: 22/11/2016 10:03

Hm, 2 stundas izklausās baigi labi, man kaimiņš visu nedēļas nogali pūta, attiecīgi, arī varētu mēģināt dabūt pūšamo aparātu, taču neesmu drošs, ka pašu spēkiem sanāks īpaši lētāk un, kur nu vēl ātrāk.
Man šobrīd ir pliki (tikai melnie griesti) aukstie bēniņi, tāpēc ir visas iespējas izpasuties, jāizvāc tikai pārpalikumi no jumiķu darbošanās.
Diemžēl māte google ir diezgan skopa un, lai arī raidījumu klausos regulāri, šo Birša kunga padomu būšu palaidis garām.
Tad doma ir tāda, ka uz melnajiem griestiem liekam, piemēram, gofrēto kartonu, tad ekovati un aizmirstam par papildus tvaika izolāciju?

Re: Pareizais griestu pīrāgs
Datums: 22/11/2016 10:38

Gofrētais kartons ir par švaku, vajag kaut ko blīvāku - kā jau minēju preskartons vai eltkaft.

Re: Pareizais griestu pīrāgs
Autors: MartinV ()
Datums: 22/11/2016 15:17

Ūja, 3 slāņu gofrētais uz dēļiem turēs gan. Jautājums vairāk par principu kā tādu, ko izvirzīja Georgs, ka jāļauj mitrumam migrēt caur ekovati. Viļņa pieminētais eltkafts un preskartons darbjas kā tvaika barjera, attiecīgi mitrums paliks pārsegumā, ja nebūs pilnīga tvai ka barjera.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********    *******   ********   **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **         **     **  **     ** 
 *********  ********   ********   **     **  **     ** 
 **     **  **         **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **         **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **          *******   ********    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727