UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Pagaidu betona grīda
Autors: SNOW1 ()
Datums: 31/10/2016 19:09

Sveiki visiem!
Ir esoša ēka būvēta ~1975 kā dzīvojamā 9*11m, pšlaik tiek lietota kā saimniecības ēka. Ir nojauktas vecās starpsienas un izrauta grīda, apakšā ir sausa smilts.

Fināla ir paredzēts ka tur būs pirts+tusējamā telpa / katlene ar 2T akumulācijas tvertni.

Tā kā ir vēlēšanās padarboties pašam un 13 gadīgam dēlam laiks ķerties pie sarežģītākiem darbiem kā pieskrūvēt plauktiņu un izrakt drenāžas tranšeju , - tad ir izlemts ka daru pats ;-)

lai telpa nav putekļi un netīrība ir velēšanas iebetonēt pagaidu grīdu ~ 2cm , pirms tam saliekot kanalizāciju.

Radās jautājums vai zem šīs pagaidu grīdas ir jāieliek plēve ?

Pīrāgs varētu izskatīties šāds:

1) plēve
2) betons ~ 2cm
3) putuplasts 10cm
4) siets + siltās grīdas
5) betons 5cm + flīzes

Re: Pagaidu betona grīda
Autors: DzinPo ()
Datums: 31/10/2016 19:19

Vai tiesām vajag to pagaidu grīdu?
Varbūt šādi:
1. Plēve;
2.Putuplasts;
3;Siltās grīdas;siets;
4. Betons;

Jebkurā gadījumā 2cm ir par maz. 5cm jau skaitās minimums man šķiet..

Re: Pagaidu betona grīda
Autors: DzinPo ()
Datums: 31/10/2016 19:20

Aizmirsu starp putuplastu un siltajām grīdām atkal plēvi.

Re: Pagaidu betona grīda
Autors: Dindirin ()
Datums: 31/10/2016 19:57

atkarīgs, kāds betons.
sausajam (estrich) parasti lej 7-8cm betonu.
zem 2t akumulatora gan ieliec normālu armatūru un īstu betonu, kā arī ekstrudēto putuplastu.

Re: Pagaidu betona grīda
Autors: SNOW1 ()
Datums: 31/10/2016 20:01

Mēģināšu izskaidrot kādēļ to pagaidu grīdu gribu.

tā kā ir nojauktas starpsienas ir viena liela telpa , telpas vidū ir vecais skurstenis kurš ir jājauc nost , bet pirms to nojaukt ir jāizveido jauno starpsienu pamats , un tām jānobalsta mansarda stāva pārsegums jo defakto viņš turas uz skursteņa.

Šim skurstenim un nu jau nojauktai krāsnij - no ķieģeļiem nereāla izmēra pēda kura ir virs plānotā grīdas līmeņa + zem ēkas ir mikro pagrabs kas ved pie šī skursteņa es to nosauktu par " alu" kas arī ir viss grīdas līmeņa. No šiem artifaktiem ir jātiek vaļā jo viņi traucē visam. ari daļa sanmezgla trāpa šinīartefaktā.


Mans plāns ir:
1)ierakt santehniku to kuru var
2) uzbetonēt starpsienu pamatu
3) nebalstīt mansardu
4) izveidot pagaidu grīdu gandrīz līdz artefaktam
5) demontēt skursteni - ar atskaldāmo noplosīt traucējošo pēdas daļu , mikro pagrabu aizpildīt ar ķieģeļiem no skursteņa.


šo pagaidu grīdu man vairāk vajag dēļ tīrības nekā funkcionāli , pašlaik jebkura kustība saceļ putekļu mākoni īsāk sakot nav forši tur darboties - varbūt ir kāda laba ideja ko var ieklāt nolikt pagaidu grīdas vietā ?

Re: Pagaidu betona grīda
Autors: SNOW1 ()
Datums: 31/10/2016 20:12

Dindirin Wrote:
-------------------------------------------------------
> atkarīgs, kāds betons.
> sausajam (estrich) parasti lej 7-8cm betonu.
> zem 2t akumulatora gan ieliec normālu armatūru
> un īstu betonu, kā arī ekstrudēto putuplastu.

Zem visiem smagajiem elementiem paredzēta resnāka armatūra , jautājums vai zem vel nevajag kaut ko līdzīgu pēdai ierīko mūlsina tikai putuplast star 2 betona slāņiem.

BTW par ekstrudētu putuplastu vai tad grīdās var likt neekstrudēto ?

Re: Pagaidu betona grīda
Datums: 31/10/2016 21:21

Plēvi lieto kā hidroizolāciju. Liek arī uz ekskudētā un viens no pielietojumiem ir, lai betons pa tiešo neguļ uz plāksnes , bet siltuma rezultātā, kad izplešas var nedaudz braukāt, kā arī neēd kopā ekskudētu sārmainības dēļ.
Saprotu, ka uz sausas smilts betonu neuzklāzi un 2 cm ir par maz. tomēr es gribētu plēves barjeru atstāt tikai vienā vietā, lai mitrumam ir kur durt. vai uz augšu vai leju. Lai tas nav atstāts starp plēvēm. Varētu jau pa taino ekskudētu uz izlīdzinātas smilts. Liek arī īpašo vati, kura neuzsūc kapilāro mitrumu. Paroc tādu tehnoliģiju uz grunts piedāvā, bet es liktu labāk ekskudētu piķiku.
Man paltiktu sākt ar šķembām uz smilts tad izlīdzinošo kārtu, ekskudēto, plēve, režģis, caurules betomā un finiša apdare. Varbūt kādam noder:
[www.youtube.com]

Re: Pagaidu betona grīda
Datums: 31/10/2016 21:23

Kaut kā grūti iedomāties skursteni uz kura balstās 9x11 ēkas pārsegums, vai tad viņā ieiet kaut kāda nesošā sija? Bet nu tas nav svarīgi, jo ja jau pēc starpsienu demontāžas viss nav sabrucis, tātad tas pasākums kaut kur turas.

Vispār jau prasītos būvkonstruktora skatījums par pārseguma balstīšanu. Jo pastāv daudz variācijas kā veidot atbalstus. Tikpat labi var neveidot starpsienu ar masīvu pamatu, bet tikai atsevišķus balstus un pārējo neaizpildīt vai aizpildīt ar nenesošu sienu uz grīdas utt.

Pagaidu grīda drīzāk būtu melnā grīda, kura var būt arī 2cm bieza, jo viņai nav nekāda cita funkcija kā tikai tīrība, vienkāršāka putuplasta ielikšana (ja cik ne cik taisni iestrādā) un papildu drošība pret grauzējiem zem pamatiem.

Re: Pagaidu betona grīda
Datums: 31/10/2016 21:28

Putuplastu normāli grīdās liek neekstrudēto (laikam eps 150?), ekstrudētais atbilstoši slodzēm. Ekstrudētajiem man šķiet arī ir vairākas markas kg/m2. Nav nekādu problēmu ar putuplastu zem smagiem priekšmetiem, galvenais lai pamatne noblietēta un viss akurāti nostrādāts. Man ir 2 vietās šādi izveidots - viena vieta, kur glabājas akumulācijas un otrā kur pirts krāsns un skurstenis. Nav problēmas.

Re: Pagaidu betona grīda
Autors: puķiks ()
Datums: 01/11/2016 08:46

režģi siltajā grīdā neliek, tà man te spečuki stāstīja, jo gadiem ejot mēdz pārrīvēties. un tieši tāpēc liek ekstrudēto puķiku, jo pie tà var piešaut trubas.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **     **  ********  **     **  ********  
       **  **     **  **        **     **  **     ** 
       **  **     **  **        **     **  **     ** 
       **  *********  ******    *********  **     ** 
 **    **  **     **  **        **     **  **     ** 
 **    **  **     **  **        **     **  **     ** 
  ******   **     **  ********  **     **  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727